• milli eğitim bakanı yusuf tekin'in açıklaması.

edit: artık derse girmeden önce öğrenciler cep telefonlarını okula teslim edecekler. öğretmenler de kötü örnek olmaması adına cep telefonlarını sınıfa sokmayacaklarmış

kaynak
  • öğretmenlerin de telefonla girmesi yasaklanmıştır. aynı zamanda influencer öğretmenleri üzmüştür.

(bkz: influencer öğretmen)
  • okula girmesi yasak olması gereken hede
  • umarım anaokullarınada gelir bu uygulama. öğretmenlerin görevi foto çekip bunu paylaşıp durmak değil. birde çocuklara gülmeleri, mutlu gözükmekleri için baskı kuruyorlar sürekli. 8 saatin 6-7saati ellerinde sürekli telefon

edit : bana neden saldırıyorsunuz, sizi buna zorlayan anaokuluna söyleyin. anaokulunun ve velilerin dayattığını bende biliyorum, ama sizde bu bahanenin arkasına saklanıp, yardımcı öğretmene bırakıp vaktinizi ınstagram'da geçiriyorsunuz. devlet okullarında ise durum daha feci, sabahtan akşama kadar arsa, tarla, araba satmaya çalışan öğretmenler var. sarı siteye girip "öğretmenden" yazın aratın binlerce araba, arsa, tarla ilanı çıkıyor. bunları ders saatinde arayın hemen açarlar telefonu, hatta yer göstermeye gidenleri bile oluyor. yani kısaca sütten çıkmış ak kaşık triplerine girmeyin lütfen
  • öğrenciler için zaten bu yasak mevcuttu, yeni bir şey değil. ayrıca hiçbir kamu kurumunda çalışanların çalıştıkları işle ilgili görüntüleri sosyal medyada paylaşamaması gerekli. bunun kesinlikle yasaklanması lazım. sosyal medyada polis üniformasıyla, gözlük takıp artist artist pozlar vererek karı kız düşürmeye çalışan polisler görüyorum. bu ne cesarettir, yok mu bunun yaptırımı? okul, hastane, emniyet... hepsi kati bir şekilde yasaklanmalı ve bu kişiler sadece özel hayatlarında, evinde veya arkadaşlarıyla falan fotoğraflarını paylaşabilmelidir.
  • okul müdürü: hocam talebeleri istediğin kadar dövebilirsin, telefon melefon yok bam bam bam.
  • iletişim çağında yapılan bir önlem (?)
  • bu cagda anlamsizdir. ogrencileri gectim, ogretmenleri de isin icine katmalari abes. internet sosyal medyadan ibaret degil, ogretmen belki bir sey acip bakacak vs...

universiteye yeni basladigimda okulun verdigi laptopu derste acmaya cekinmistim, hocadan izin istedigimde "burasi universite, bilgiye ulasmak icin her seyi yapacaksiniz" demisti bana... umarim universitelerde de boyle sey olmaz.
  • umarım üniversitelere de gelir bu yasak.
    (bkz: türk tipi üniversite öğrencisi)
    derste cep telefonu ve whatsapptan kafanı kaldırmayacaksan git evinde otur, herkes üniversite okuyacak diye bir şart yok.
  • geç bile alınmış bir karardır, umarım anaokulları da uygulamaya tabi tutulur ben çocuğumun yanında elime telefon almıyorum okulda öğretmenlerin ellerinden telefon düşmüyor. bir tık üstü okullara jamer kurulsun.
hesabın var mı? giriş yap