• bu oyun bana bir önceki işimi hatırlattı. uzun yıllardır sektörde olan, büyük kurumsal bir firmaya girdim ve işe başlamadan önce acayip heyecanlı ve hevesliydim, beklentim yüksekti yani. işe başladığım gün danışmada duran dallama, boş bir yer bulup oturup beklememi söyledi. bende buldum bir boş sandalye oturdum sudan çıkmış balık gibi beklemeye başladım. dedim herhalde 15 20 dakika sonra biri gelir oryantasyon sürecine dahil eder, bilgisayarımı, masamı v.s. temin eder, süreçlerden bahseder falan filan. aradan 2 saat geçti ne gelen var ne giden. içimden sürekli; daha ilk iş günümeden bir şeyleri yanlış yapıyorum düşünceleri geçiyordu. tabii stres de tavan yaptı. oturduğum yerde terden sırıl sıklam olmuştum. mülakata girdiğim kişiye geldim diye mail bile attım. sonra iş başa düştü diyip kalktım sora sora belki de rezil ola ola girmemem gereken yerlere gire gire ne yapmam gerektiğini zar zor öğrendim, bilgisayarımı temin ettim falan filan. en zor iş günlerimden bir tanesiydi. çalıştığım 1 sene boyunca da genelde böyle ilerledi süreçler. hatta bazı önemli şirket süreçlerinden rastgele haberimiz filan oluyordu.

bu hikayeyi anlatmamın nedeni, destiny 2’nin de tam olarak bana bu süreci tekrardan yaşatması. bu türü seven ve borderlands, division filan da oynayıp bitirmiş biri olarak aynı şekilde büyük bir hevesle indirdim oyunu, az da değil 100 gb kusur.

iner inmez zaman kaybetmeden oluşturdum karakteri daldım oyuna ve 2 3 saat boyunca aynı yukarıda anlattığım hikayede sudan çıkmış balık gibi kaldım. ne elimden tutan biri var ne bir tutorial, ne görevlerden bir bok anlıyorsun, ne amacını, ne eşyalarını, ne skillerini, ne görev markerlarını ayırt edebiliyorsun, ne haritaya bakınca neyin ne olduğunu nereye gitmen gerektiğini anlıyorsun v.s. bu arada gerizekalı biri de değilim. oyun kültürüm de gayet yüksek. sürekli bir şeyleri yanlış yapıyorum, boşuna burada canavar kesiyorum aslında yapılması gereken bu değildir hissini tekrar tekrar yaşadım, beni uzun aradan sonra yaşamış olduğum boktan ilk iş günü stresine soktu.

yani sanki max level olmuşum da tekrar re-login olmuşum gibi davranıyordu bana. hatta karakter ekranına dönüp destiny 1 karakterim auto migrate edildi de oyun bana her şeyi biliyormuşum gibi davranıyor diye düşündüm. saçma bir düşünce ama öyle bile olsa, yenilikler için yine de bir tutorial olması gerekir diye de kendimi avuttum. çünkü hayatımda ve özellikle mmo oyunlarında hiç böyle bir ilk deneyim yaşamamıştım.

örnek, oyunun ilk başında görev verdiler 780 item leveline ulaş. be mk oyunu böyle ilk görev mi olur. nasıl olacağım 780, nereden item toplamam gerekli bana bunları anlat. aracım burada da varmış mesela bundan bahset. 3 adet alt class olduğundan ve bunlar arasında seçim yapabilip, skillerini değiştirebileceğimden, basit mekanikleri öğret. ben de bu core oyun mekaniklerini menüleri hatim ederek ya da youtubedan tutoriallar izleyerek öğrenmek zorunda kalmayayım.

bir görev daha var ilk başlarda, amaç; git belli bir (ortalama 2 saatlik oynanışla kazanılabilecek) experience puanı kazanıp titan gezegenini unlock et ve ziyaret et. bu arada görev dediğime bakmayın senaryo filan hak götüre. gittim bu gezegene, bounty denilen bir görev daha verdiler bu gezegende. bounty gereği yaratıklara saldırmaya başladım ama bir baktım ateş ettikçe immune yazıyor. dedim allah allah, herhalde bugta kaldılar. wow zamanlarımdan hatırlarım, bazen canavarlara vurunca evade yazardı. dedim herhalde aynı şey oldu. ama aynı şey değilmiş. bu canavarlar dönüp tek attılar. sonra anladım ki benim seviyemin çok üzerinde burası. be amk oyunu madem benim seviyemin çok üstünde burası, oyuna yeni başlayan birine hiç bir uyarı yapmadan neden böyle bir görev verirsin. ilk başlarda koy bir main questline. onu takip edelim o sırada oyunun mekaniklerini öğret. arada bir kaç side quest ver falan filan. yok soktuğumun oyununda böyle bir şey. haritayı açıyorum acaba ben mi atladım diye, public event var bir de adventureler var. hepsi sürekli tekrar eden sikindirik sıkıcı görevler. bu dediğimden oyunda içerik olmadığı anlaşılmasın. çok fazla içerik var. sıkıntı, oyunun sana bu içerikleri sunuş tarzı. daha dlclerinden, pvp, raidlerden filan hiç bahsetmiyorum.

bir co-op görevine gireyim dedim, otomatik 2 kişi daha buldu güya, uzun bir yükleme ekranından sonra görev başladı. ulan bir baktım saatlerdir salak saçma yaratıkları öldürdüğüm aynı mekandayım. dedim herhalde farklı instancetır. yok abi, zaten co-op diye girdiğim mekanda public event denilen saçmalık başlayınca işkillendim. saatlerdir yaratık keserken nicki dikkatimi çeken adamlar burada da var. demek ki instance değil. acaba dedim diğer oyuncular çıktı da beni geri mi attı çünkü yükleme ekranında bulduğunu gösterdiği diğer iki oyuncudan eser yok, partyde olduğuma dair herhangi bir işaret de yok ama bir taraftan co-op görevi ekranda gösteriliyor, yani kafamda deli sorular. zaten ekranda o kadar çok marker varki hepsi birbirine karışıyor, zaten co-op görevi diye haberim olmadan public eventi yapıp çıkmışım.

sabahtan akşama kadar eşek gibi çalışıyoruz bir kaç saat stres atayım diye girdiğim destiny 2 beni daha çok strese soktu. başımı ağrıttı. bu nedenlerle sadece zamanı bol ve sabır taşı gibi olana, belli bir iq seviyesinin üzerindekinlere ya da çevresinde oyunu iyi bileni olanlara oynamalarını öneriyorum. gerisi hiç beleş diye bulaşmasın. lafı çok uzattım, dediğim gibi beklentilerim çoktu ama ben gram zevk almadan oynadığım süreden. kısaca yayında ve yapımda emeği geçen herkesin amına koyim.

edit: imla
  • pc'de efsane akan oyun, beni şaşırttı.
    sponsor aracılığıyla gittiğim e3 te oynayıp kaydetme fırsatı buldum.
    gameplayi merak edenler göz atabilir.
    video : https://www.youtube.com/watch?v=55b9s_6no5s

ps: video bana aittir, reklam olduğunu düşünüyorsanız tıklamayın.
    ps2: maalesef 1080p60 yapabildim, 4k için işleme süresi 20 saat üzeriydi :'(
  • ilki gibi bok gibi oyun... ben anlamıyorum insanlar bu oyuna bakıp nasıl süper, müthiş, oynadığım en iyi oyun diyorlar!

oyunda hikaye yok. tüm konseptler resmen var olsun diye var; light'mış, traveler'mış, bilmem neymiş, hepsinin içi boş ve tutarsız. hani şu oyun kaç yılında geçiyor diye sorsak cevap veremezsiniz... edz'de biraz dolanın etrada 2010'dan kalma laptoplar, arabalar, sokak lambaları falan göreceksiniz ama oyun rahat 3000+ yıllarda geçiyor. hani insanlık mars'ta traveler'ı bulunca teknolojik çağ atlamış, yıldızlararası yolculuk yapmış ve güneş sistemini kolonileştirmişti?

ulan nessus'da failsafe diye bir yapay zeka var insanların 'altın çağı'ndan kalma... tutarsızlığa gel! bir yanda hp laptop diğer yanda şizofren yapay zeka... la bir yürü git.

karakter yaratım... sakal yok; burun, dudak, kaş, göz, yanak vs. gibi yüz hatlarına etki eden hiçbir şeyi değiştirmenin yolu yok! öntanımlı gelen ve hepsi birbirinden çirkin görünen 8-10 tane yüz tipinden birini seçiyorsun ve yine iğrenç görünen saç tiplerinden birini seçiyorsun... bu. oyuncunun kişiselleştirmek namına yapabileceği şeyler; ten rengi, göz rengi ve dudak rengini değiştirmek ile iğren görünen dövmeler arasında seçim yapmak. niye oyunda karakter yaratmak var onu bile anlamış değilim açıkçası... zaten otu boku yapan bizim karakterimiz oyun oyunca çıt çıkarmıyor, bizim yerimize yanımızdaki ghost bıdı bıdı konuşup duruyor... anlamak mümkün değil.

mmo... mmo... mmo... ilki de böyleydi bunun. oyun senden topluluk halinde etkinlik yapmanı istiyor ama o etkinlik için herhangi bir eşleştirme sistemi yok!? bu oyuna guided games diye bir şey eklemeye çabalamışlar ama hala beta? ya arkadaşım tüm olayı insanların bir araya gelip uzaylıya ateş ettiği bir oyunda bir araya gelmek için bir yol yok!? illa oyun harici kaynaklara gidip insan bulacaksın. bungie.net'e gideceksin, lfg'ye gideceksin, reddit'e gideceksin bilmem ne... hadi onu geçtim, diyelim ki eskaza oynayacak birilerini buldun, abi o nasıl bir işkencedir ya! raid için 6 kişi lazım ve bu insanların oyunda ortalama üstü kabiliyette olması lazım, koordine olmaları lazım ve harcayacakları 3-5 saati olması lazım. ölme eşşeğim ölme. eh sonuç? eğlenceli olması gereken oyun, sinir stress harbine dönüşüyor. tamamen saçmalık!

eşya yönetimi... yok! ulan bir karakterden diğerine eşya göndermen için, hub bölgesindeki depoya gitmen eşyayı oraya atman sonra çıkıp diğer karakterinle girmen ve onunla alman lazım... hani yükleme süreleri kısa olsa bir nevi kabul edeceğim ama değil. bir tane silahı atmak için rahat 10 dakika haybeye zaman harcıyorsun. işin komik tarafı destiny item manager diye bir hadise var ki tek bir kişinin ilk oyundaki acınası eşya yönetimine isyan olarak geliştirdiği bir hadise... sürükle bırak yöntemiyle eşya taşıyabildiğin, farklı loadout'lar oluşturup aralarında geçebildiğin müthiş bir şey. bungie niye benzer bir şeyi oyuna eklemiyor? niye eklesin ki, bir looter'da olması gereken en temel fonksiyon eşya yönetimi değil zaten! hadi onu geçtim lan, bak, oyunda eşyaları sıralamanın yolu 4 tane... 4! mesela silahları türüne göre sıralamıyorsun lan depoda! allahım kabus gibi! mesela aynısından birden fazla olan silahları tek tek üstüne gidip bakmadığın sürece ayı bir şekilde sıralamıyorsun lan... olm siz hangi devirde oyun yapıyorsunuz 1987'de falan mı? bana kimse gelip ama telefonda aplikasyonu var onun demesin... ağzına bir vururum, dişlerini bağırsaklarında bulur.

şimdi de en büyük problem... hani her şeyin bir şekilde etrafından dolaşırsın ama! abi o nasıl bir kontrol lan?! bu adamlar, bungie, sözde console-shooter'ın kralı! bak o halo serisinin yaratıcısı! ulan oyunda tek bir hassaslık ayarı var ve o da 1'den 10 kadar 10 kademe... hani 6 çok yavaş 7 çok hızlı geliyorsa geçmiş olsun kardeşim. hadi onu geçtim bak doğru düzgün kademelendirme yapacak kadar kabiliyetli insanlar değilsiniz, olm alooooooo sene 2018 olacak nişan alırkenki hassaslık ile normal koşarkenki hassaslığı niye ayrı ayrı ayarlayamıyoruz? hop birader? salak mısınız lan siz? hiç mi modern oyunlara bakmadınız? ulan 30 liralık indie oyunda bile bu ayar var lan... abov... bir de süper oyun diyorlar... puhahahah...

bir de şimdi terimi tam bilemeyeceğim anlatmaya çabalayacağım başka bir hadise de var... şöyle ki koşarken kamera kontrolü hantallaşıyor; sağa sola bakmak için çubuğu ittirmek için daha fazla kuvvet uygulamanız gerekiyor. şimdi alışınca bir sorun yok elbette ama tüm bu durum sizin tüm kas hafızanızı elinize veriyor çünkü nişan alırken bambaşka bir hassaslık, sağa sola bakarken bambaşka bir hassaslık ve son olarak da koşarken bambaşka bir hassaslık ile oyunu oynamanız demek... tam bir kaos. dediğim gibi alışınca sıkıntı yok ama böyle bir saçmalık olmayan mesela battlefield gibi bir oyuna geçince her şey tepe taklak oluyor. hani eğer nişan almak için farklı bir hassaslık ayarı sunsaydı oyun, bir şekile farklı durumlar için uygulanan bu farklı hassaslık problemini ayarlar ile oynayarak yok edebilirdiniz ama bungie gerek görmemiş... niye görsün ki zaten... hani destiny 2'den aşağı yukarı 1 sene önce çıkmış battlefield 1'de sadece nişan alırken farklı, normalde farklı hassaslık için farklı ayarlar yok, farklı yakınlaştırmaya sahip dürbünler için bile farklı hassaslık ayarı yokmuş gibi... sadece çubuk hassaslığı değil, dead zone ayarı, rotation accelaration ayarı yokmuş gibi oyun yapmışlar. böyle şeyler yok çünkü oyunlarda... niye bungie koysun ki? 1'den 10'a kadar hassaslık ayarı... puhahaha lan bak düşündükçe sinirim bozuluyor. 10 ya 10...

field of view'a gireyim mi? oyunu resmen at gözlüğü ile oynuyorsunuz ama normal yani bu oyunu oynamak için cidden at kafalı olmak lazım... lan niye bir ayar yok şunu artırmak için? tekrar soruyorum, bungie siz salak mısınız? hiç mi modern oyun görmediniz lan? hala 2006'daki kafayla oyun geliştiriyorlar ve milyon dolar kazanıyorlar ayıp!

pvp kısmının ne kadar saçma olduğundan, nasıl istediğiniz oyun modunu oynayamadığınızdan, ttk'nın nasıl absürt olduğundan, aim assist'in ne kadar yapışkan olduğundan... pve'de sürekli aynı düşmanları öldürmenin bir süre sonra baydığından, oyunda yapılacak etkinliklerin ne kadar kısıtlı olduğundan, oyunu farklı kılacak yegane yön olan güçlerinizin ne kadar yavaş yenilendiğinden vs. vs. daha bahsetmedim bile... hani gömülecek o kadar şey var ki... neyse.

ha şunu da ekleyeyim, insanların bu oyunu neden oynadığını anlıyorum... öyle arkadaşlarınla bir araya gel, üç-beş gerizekalı yaratığı kafasından vur, güzel bir eşya düşür, muhabbet et vs. hani bir tür sosyal etkinlik olarak eğlenceli... de zaten bu şekilde arkadaşlarınla yaptığın bütün etkinlikler eğlenceli!? hani git pişpirik oyna aynı şey! insanlar bu toplu etkinliğin eğlenceli olmasından oyunun aslında ne kadar boktan olduğunu gözden kaçırıyorlar.

bir haftada üç karakterini 300 power level'a getirmiş biri olarak -ki belirteyim şu an max level 305- oyun bence çöp. 140 lira civarına oyun ve çıkacak ilk 2 dlc'yi almamış olsam ve ne bileyim çıkışında 300 lira gömüp bu oyunu almış olsaydım muhtemelen kafayı yerdim.

kısaca ilkinin aynısı, çok afili silah tasarımları, içi boş konseptler, teknik anlamda inanılmaz yetersiz ve kısıtlayıcı bir oyun, rezalet hikaye, eksik mmo uygulamaları vs. vs... şu oyunu da tek alma sebebim ea'in battlefront 2'yi bok etmesi... neyse, benzer bir konsepte sahip olacağı söylenen anthem nasıl olacak bakalım... umarım bungie'nin bokundan ders çıkarıp bir oyun geliştirirler de kanser olmam yine.
  • bu akşam tsi 20:00'de ps4 önsiparişli betası başlayacak oyun.

(bkz: 35 yaşında hala bilgisayar oyunu oynayan ergen)
  • takribi 4 ay kadar aktif şekilde oynayarak vakit geçirdikten sonra nihayet yeni yeni oyunu ve mekaniklerini anlamaya başlar gibi oldum. içine girebilmek için sizden ciddi emek isteyen bir oyun ama o emeği verdikten sonra da vazgeçilmez oluyor. bir kaç notumu yazayım..

* oyunun kendisi bedava, çeşitfli offline görevlerin ve kimi online haritaların olduğu paralı satılan eklentilerini almanıza gerek olmadan oynayabilirsiniz.
    * yine parayla satılan season pass her yeni sezon için size sadece 1-2 hafta vakit kazandırır o kadar.. bunun dışında ek bir fayda beklemeyin..
    * yine store bölümünde parayla satılan her şey kozmetik, oyunun metasında size hiç bir fayda sağlamaz

cevaplarını geç öğrendiğim için sıkıntı yaşadığım kimi sorulara buradan cevap yazayım ki aklına takılan olursa faydalansın..

* tangled shore'da spider diye bir vendor var.. legendary shard satıyor..
    * "x" power level bir silah veya gear'ı "x+1" power level'a çıkarmak için aynı sınıf bir ürün kullanacaksanız mod component gerekiyor fakat.. eğer birebir aynı gear ile update edecekseniz glimmer kullanmanız yeterli..
    * bir exotic iki kere düşebiliyor.. silahlarda özellikler değişmiyor ancak gear'larda özellikler daha iyi veya daha kötü olabiliyor.
    * sizin sınıfınız olmayan bir exotic'de düşebiliyor.. üzücü ama başa gelince anlıyorsunuz..
    * ideal özellikleriyle gelmiş bir legendary gear aynı sınıf exotic'den çok çok daha üstün olabilir.. exotic konusunda tercihinizi perk'lere göre yapın..
    * bungie'nin kendi telefon uygulaması veya dim'in web uygulaması ikinci ekran olarak oldukça başarılı.. vault'a gidip gelme veya görev sonunda inventory düzenleme işlerini oldukça kolaylaştırıyor.. ayrıca online oynamak için takım arıyorsanız da çok başarılı bir bölümü var..
    * haftalık ve günlük bounty'ler çok ciddi exp veriyor.. bol bol alıp yapmaya çalışın ama totalde 17 bounty ve quest + bounty için de 63 maximum slotunuz olduğunu unutmayın..
    * classlar, sublcasslar, subclassların kendi alt classları, exotic'e özel perkler ve sayısız modlarla birbirinden farklı mekaniklerde yüzlerce build yapabileceğinizi unutmayın.. tek bir silah veya tek bir mekaniğe bağımlı kalmamaya çalışın..
    * pvp'de iyi olan gear pvp'de.. pve'de iyi olan gear pve'de kalır.. birbirlerinde kullanmaya çalışmak sadece size vakit kaybı.. bunu erken kabul edin..
    * class'ınızın enerji tipiyle, gear'ınızın enerji tipi arasında her hangi bir ilişki yok.. ne aldığınız damage ne verdiğiniz damage üzerine bir etkisi var.. ancak özellikle armorınızın enerji tipi kullanabildiğiniz modları etkilediği için modların enerji tipine göre seçimler yapmaya özen gösterin..

şimdilik bu kadar.. aklıma geldikçe editlerim..
  • 4 arkadaş indirip, ilk görevi yapıp çok beğendiğimiz fakat sonrasında jet hızıyla sildiğimiz oyun. çünkü her şey mükemmel olsa da oyun çok karmaşık. multiplayer oyunlara aşina 25 yaş üstü insanlarız, bildiğimiz kadarıyla geri zekalı da değiliz ama görevleri bulmak onlara gitmek bu kadar zor ve karmaşık yapılmamalıydı. arkadaş ekleme sisteminde de 4-5 kez hata verip zorla grup oluşturabildik. evet görseller harika, vuruş hissi güzel, silahlar yaratıklar hepsi çok güzel ama yüklenme ekranı çok uzun süre bekletiyor, görevlere gitmek için haritada can çekişiyorsunuz. bu sebeplerden ötürü verdiği zevkten çok ıstıraba dönüşmemesi için silmiş bulunuyoruz.
  • ücretsiz edinmek için battle.net hesabınıza giriş yapıp 'gifts' sekmesinden seçmeniz gereken oyun.

bilgi
  • activision tüm yayın haklarını bungie'ye devretmiştir. adlarına mutlu olmamı sağlamış bir haber.

our destiny
  • efsane silahlardan "the last word" destiny 2'ye geri geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=1mg8n97fu_e

pek tabii destiny serisine 2'den başlayanlara bu haber belki de hiçbir his yaratmayacak ama benim gibi veteranlar için gününü yapmaya değer bir haber. gerisi diğer ikonik silahların başına...
  • geç bulaştığım ama level 20 bir noob olarak gayet memnun oynamaya devam ettiğim oyundur.

blizzard fanı olmanın bir başka hediyesi olarak ben de blizzcon zamanındaki kampanya ile pc versyonunu beleşe cebe atmıştım.

ve fakat o 90 gb download'u nedense hiç gözüm yemedi ve bir türlü bulaşamadım, önce wow'da kalan ufak işlerimi bitirdim (dark iron dwarf açmak ve level 110 yapıp heritage armor'unu açmak gibi, şimdi de alliance tarafında kalan quest'leri bitirip kul tiran human'ı hazır ediyorum bir yandan. tabii ki horde tarafı çoktan bitti ve hem mag'har orc'larım heritage armor'larıyla kuşandılar hem de zandalari'ye çoktan hazırdım... öhem neyse destiny 2 diyoduk dimi :b)

sonunda cesaretimi toplayıp 90 gb insin dedim, ironik bir şekilde geceden bıraktım ama sabaha hazırdı (teşekkürler ttnet! hâlâ şaşkınım :b)

gayet noob bir d2'ci olarak önce 3 class'ı da denedim, en çok warlock'u sevdim ve main'imi warlock yapıp oyuna daldım. level 20'ye kadar da geldim, ilk intibam şöyledir:
    - single player hikayesi muhteşem, lore derin, cutscene'ler cinematic'ler inanılmaz.
    - gameplay çok zevkli, öyle klasik shooter falan gibi değil, evet sonuçta shooter, ama combat'lar şahane, kaptırıp gidiyorsunuz.
    - crucible (pvp) tam bir kaos ve karmaşa, galiba çok erken dalmamak lazım, genelde one shot oldum, 30 üstü bir daha denerim. ama map'ler çok güzel tasarlanmış, genel olarak alışınca zevkli olabilir gibi geldi, ama hem hızlı gearlamak hem de levellamak için güzel bir alternatif olmuş.
    - vehicle combat çok zevkli, bayıldım.

ilk intiba eksi diyebileceğim ufak tefek şeyler:
    - sword ve 3rd person olaylar birazcık daha class'a bağlı olsa güzel olurmuş. mesela warlock daha bir spell based olsa, cooldown'lar daha kısa ve gücü düşük olsa yine biraz daha iyi olurmuş.
    - travel ve exploration olayı biraz sınırlı kalmış, teleport ve instanced mission işi hemen aksyona girme açısından güzel, ama keşifle de bir şeyler olsa güzel olurmuş, o kadar güzel görsel varken gezmek dolaşmak istiyor insan, ama map'le sınırlı kalıyoruz.
    - uçma biraz daha serbest olabilirmiş, warlock'da süzülmece çok zevkli mesela, onu böyle jetpack gibi biraz daha hızlı, pasif hale getiren bir şeyler yaygınca kullanabilsek, ne bileyim uçan speeder'lar falan olsa güzel olurdu. (motosiklet tarzı şeyler gördüm, hatta biri bırakmış ben de bindim gezdim onunla da heralde forsaken'ı alanlar summon'layabiliyor onu, onları bilmiyorum henüz noob'um :b)

son olarak, ufak tefek eksileri olsa da gerçekten beklediğimden çok iyi çıktı oyun.
    büyük ihtimal annual pass ve forsaken expansion'a parasını verip geçerim ama önce 3 class'ımı da beleşte olabildiği kadar en üst seviyeye getirmeyi düşünüyorum.

ayrıca da bungie'nin activision'dan "kovulması" sonrası özgür kalması ile de destekleyip yeni, coşkun ve radikal fikirlerini de görmek istiyorum, bakalım neler olecah.

ama uzun süredir, wow'da kötü gibi giderken, en uzun süre oynadığım oyunlardan oldu. en son bu kadar çok sadece gta v oynamıştım, işte demek ki o kadar iyi bir oyunmuş.

işte 1 haftada 1 tanecik level 20'si olan bir noob'un gözünden durum böyle.
    aynen devam.
hesabın var mı? giriş yap