• okuldan sonra kalip suratina bakan bir hocayla belli bir sure hayattan ve bilimum insani islevden (eglenmek gibi) soyutlanarak ders calisma cezasi.
  • türkiye'de olsa kesin rüşvet dönecek hadisedir bence.
    olay şöyle gerçekleşirdi diye tahmin ediyorum:

+:hoca
    -:öğrenci

+ne yapıyorsun yavrucuğum?
    -bu arkadaş bana vurmuştu, ben de dersini verdim hocam
    +hmm, öyle mi? bunun ne demek olduğunu biliyor musun peki?
    -hiç bir suç cezasız kalmaz
    +burada senin de suçun devamını getirdiğini düşünebilir miyiz?
    -pek zannetmiyorum hocam. ben bana yakışanı yaptım
    +peki bu davranışın için gözaltı* odasına almak zorundayım desem...
    -(?)... aslında düşündüm de sanırım yapmamalıydım
    +evet güzel. gerçi şu sıralar ekonomi de kötüye gidiyor. devlet memurlarına bu sene sadece % 4 zam yapacaklarmış. enteresan di mi
    -hocam bu* cezam için yeterli midir (!)
    +bunu kefalet olarak kabul ediyorum. hadi bakalım, bi daha böyle şeyler yapma sakın güzel evladım. hadi bakiiim!
    -!?!
  • yaratıcı ve rahatsız edici bir psikolojik korku point click adventure oyunu. şu anda steam yaz indiriminde, türü seviyorsanız tavsiye ederim, ben de doki doki literature club benzerleri şeklinde bir aramayla adına ulaşmıştım. görselliği, politik altmetni de takdire şayan.

8/10
  • point and click macera oyunu. bu türde oynadığım diğer oyunlara kıyasla daha kısa ve akıcı, oyunun türü göz korkutmasın.

1960'larda taiwan'da aşırı anti-kominist hükümet her yerde kominist arıyor, tabii aşırılaşmış herşey gibi bunun da sonu iyi bitmiyor. ayrıntılı bilgi için white terror ve february 28 incident* konuları araştırılabilir.

oyundaki olaylar bu dönemde bir lisede geçiyor. ders sırasında uyuyoruz ve uyandığımızda kendimizi gizemli olayların içinde buluyoruz. başlıyoruz çevreyi araştırmaya.

oyuna yakın en bilindik tema olarak silent hill örnek verilebilir. hayal ile gerçek arasında gidip geldiğimiz, atmosferi ve müzikleriyle de bunu destekleyen bir yapım.

eksik olarak oyunda yanlış yöne giderseniz ki bu nadiren gerçekleşebilir, karakter de yavaş olduğu için büyük bir zaman kaybına dönüşüyor.
  • 12 ocak 2017'de çıkışını gerçekleştirmiş beyin yakan bir hikayeye sahip atmosferik korku oyunu.
  • ing. alıkoyma, engelleme, tutma, mani olma; gecikme; tevkif, hapis. detention camp: tevkif kampı. place of detention: hapishane.
  • grafikleri saymazsak ağır silent hill 2 kafası bir oyun bu. böyle söylediğime bakmayın atmosfer ve sesler olarak ciddi andırıyor ama son derece orijinal bir oyun. psikolojik korku sevenlere tavsiye edilir. baya iyi bir hikaye anlatımı var.

bunun haricinde bazı siyasi sebeplerden dolayı haksız yere yeni oyunları steamden silinmiş bir firma olan red candle games'in bundan sonra çıkacak bütün oyunlarını satın alacağım ve bu firmayı destekleyeceğim. faşizm bir düşünce değil suçtur.
  • boş. bomboş bir film.
    sonuna kadar bekleyerek izledim, anlamlı bir şey olsun da film hakkında; aklımda kalsın diye. filmde tek anlamlı bir replik yoktu. filmin herhangi bir kategoriye girmesi bile çok zor.

--- spoiler ---
    sonlara doğru ortaya çıkan fantastik öğeler; filmi ne fantastik, ne bilim kurgu ne de komedi kısmına sokuyordu. parodimsi bir şey yapılamaya çalışılsa da ortaya ne başka herhangi bir yapıma benzeyen bir film, ne de kendine özgü detaylara sahip bir film yapmıştı.
    --- spoiler ---

zamanınız derya denizse bile izlemeyin bu filmi. belki josh hutcherson için izlenebilir fakat o bile kurtarmıyor aslında.
  • aynı zamanda bir cold case bölümü.
  • aynı zamanda dawson's creek birinci sezon yedinci bölümünün adı.
hesabın var mı? giriş yap