• en iyi detoks sıçmaktır.. bi de taharet musluğu götü tam 12den vurursa spa etkisi yapar..
  • sağda solda duyup deli etkilendiğim artiz şeylerden biri. yapabilmek için biranın içine iki dal adaçayı koyup, çerez olarak tuzlu fıstık yerine bi avuç ceviz yedim, ardından da bi demet çiğ maydonoz çiğnedim mikemmel oldum vallahi.
  • ntv'deki bir belgeselde cok fena sahte oldugu deneyle ortaya cikarilan diyet. bir ay boyunca bes kiz bu en siki orjinal detox diyetini uyguluyorlar, diger bes kizsa kafalarina gore caydan kahveden cikolataya kadar her seyi yiyor. sonra tahliller falan, arada hicbir fark yok. yalandir yani. ve kesinlikle insan vucudunun kompleks mukemmelligine de hakarettir, terbiyesizliktir.

edit: sirena'dan aldigimiz bilgilere gore belgeselin orcinali bbc menseilidir.

edit: comptrol'un katkilariyla:
    belgeselin asli: (bkz: the truth about food)
    http://www.bbc.co.uk/…thaboutfood/young/detox.shtml
  • detoks bireyin yapabileceği bir durum değildir sigarayı bırakmak, küflü yiyeceklerden ve uyuşturuculardan uzak durmak gibi trivial şeyler dışında. zira greyfurt yiyip temiz havada spor yapmakla detoks olunmaz, farklı bir açıdan daha sağlıklı yaşanmış olur.
    ayrıca detoks ediyor diye yenilip içilecek ne idüğü belirsiz otantik maddeler kontrol edilmedikleri durumda adını duymadığınız toksinleri vücudunuza boca edebilirler. (bkz: yeşil çay/#6472237)
    doğada binlerce farklı tür toksin bulunup bunların en büyük kısmı besin piramidinin tepesinde bulunan insanda öyle ya da böyle toplanır. detoksifikasyon toplumsal, bundan öte devletlerin ve global oluşumların da içinde bulunduğu bir çaba gerektirir. kanunlarla tüm besin maddeleri ve kimyasalların çok sıkı kontrollerden geçirilmesini sağlamak, çiftçiyi doğru üretim ve ilaçlama yöntemleri hakkında bilgilendirmek, fabrika ve tesislerin zehirli madde emisyonlarını kontrol altında tutmak devletin yükümlülüğündedir.
    toksikoloji bilimine güvenmek, magazin basınında çıkanlara kulak asmamak, "mucize" uzakdoğu besinlerinden uzak durmak, ızgara yememek, sık sık doktor kontrolünden geçmek gibi şeylerdir bireyin yapabileceği.
  • bir de bunun lahana suyuyla yapilani var ki. ben yandim eller yanmasin.

simdi abi, baktim gelmisim 32 yasina, hala bekarim, yalniz yasiyorum, ayaklarimin ustunde duruyorum falan. dedim benim gibi kadinlar ne yapar/yapmali? hemmen bi liste hazirladim tabi cagin getirilerine uyarak:
    1) saglikli beslenme olayina baslanacak ilk adim. onun icin once bi detoks yapip vucudu zehirden, bok pusurden arindirmak lazim.
    2) yoga olmadi plates yapilmali.
    3) eve mumkunse bir kedi alinmali.
    uc madde, cok kolay yani. ben de cagdaslarim gibi olabilirim diye ise koyuldum. manavdan aldim lahanayi, 5/6 yapragini kaynamis suya atip 10 dk kadar hasladim, evdeki kokuyu tarif
    edemicem simdi. neyse ilk ictim, midem kalkti. dedim alisirim. sabah yine ictim, olmek
    uzereyim. dedim hadi gayret bikac gunun lafi olmaz. aksami bi daha, derken bana bi haller
    oldu. 4. bardak sonrasi biraktim sikerim boyle isin izdirabini diyerek.
    bir ise yaradi mi diye soran olursa sayet; vucudumdan toksin atildigini sanmiyorum ama olabilir de cunku midemde ne var ne yok bosaldi, 2 hafta dogru durust yemek yiyemedim.
    gobek eritir yagi atar laflari tiriviri, benim karnim kafam kadar oldu, bir ayda anca duzeldi. ne gecti elime peki? 'lahana fobi'm var artik, aklima gelse ya da duysam direkt midem bulaniyor.
  • şimdi hala var mı bilmiyorum ama eskiden kömür kalorifer yakan apartman görevlilerine günlük 1 kg yoğurt parası karşılığı destek ödemesi yapılırdı.

yoğurdun her zaman vücuttan zehiri (toksin) atmaya yardımcı olduğu düşünülür geleneksel anne tıbbında.

bu yüzden benim için detoks yoğurt yemektir. yoğurt yiyerek vücudumdaki kötü yapıları yıkıp atacağıma yumurta yiyerek yerine yeni iyilerini yapacağıma inanırım yıllardır.
  • genelde mevsim donuslerinde yapilan cig sebze, meyve, meyve suyu ve musliden olusan vucutta biriken toksinleri arindirmak icin yapilan yaklasik 10 günlük beslenmedir.

detoks sirasinda kahve, cay, seker, sigara, alkol alinmaz vucuda mumkun mertebe islenmis urunler sokulmaz.

yesil salata, elma, greyfurt, portakal, kivi detoksun vazgecilmezleridir. 10 gunun sonuna dogru hafif haslanmis sebze ve beyaz et yiyerek, vucut eski beslenme sistemine yumusak gecis yapmak icin hazirlanir.

vucutla beraber zihnin dinlendirilmesi ise ekstra ivme katacaktir.
  • en önemli detoks dalı insan detoksudur. hayatınıza giren insanlar ne denli narsisistik yatırım gibi görünürse hayatınızdan çıkanlar da o kadar detoks etkisiyle egoyu rahatlatır. korkmayın deneyin. internet çağında yalnızlık diye birşey yok.
  • en az 3 gün en fazla 7 gün uygulanması gereken, iç organların ve kan dolaşımın temizlenmesi için yapılan elbette kilo da verdiren, fakat bunun için uygulanılmaması gereken bir çeşit diyettir.

çok zordur, sıkı bir disiplin gerekir.

balık, süt ve süt ürünleri, kırmızı et ve yumurta gibi pek çok gıda yasaktır. çiğ meyve, sebze, bunların suları, enginar sapı, havuç ve elma favori gıdalardır. yeşillik içinde darı ya da pirinçten yapılmış lapa kıvamlı pilavlı tercih sebebidir. pirinç evde her zaman pilavda kullanılan baldo değil, jasmine pirinç tercih edilmelidir.

aç kalmamanız gerekir, yarım saat ya da 2,5 saatlik aralarla mutlaka yenmesi gerekir. sabah 7'de ılık suyun içine limon suyuyla başlayan detoks diyeti, akşam 19'da yine aynı şekilde biter. en geç saat 22:30 da yatmanız gerekir. bol bol su içmeyi unutmadan elbette.

ben asla yapmam, siz de yapmayın böyle abuk sabuk şeyler. yaşasın göbek kardeşliği!!!
  • modern zaman hurafelerinden:

şuradan okunabilir.

özetle, eğer vücudunuz toksin biriktiriyor olsaydı ölürdünüz. büyük sağlık firmalarının oyununu geliyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap