• visual studiodan bezenler icin ideal cozum. iki satirlik basit bir c kodu yazmak icin studioyu acmak ekmek almaya kamyonla gitmeye benziyor.

(bkz: hello world)
  • windows'un runtime librarylerini kullanmamak için statik bağlama yaparak dev cpp calıstırılabilirleri üreten, paragraf düzenlemesi cok kötü olan ide.
  • (bkz: codeblocks)
  • gerçekten çok şerefsiz ve bağımlılık yaratan bir idedir bu. yaşadım, gördüm. dev cpp'den önce msvc++ 6 kullanıyordum, yaklaşık 2-3 aylık bir dev-cpp denemesinden sonra şu an vc++'a kesinlikle yabancılaşmış durumdayım. hiçbir şey elimin altında değil hissi uyanıyor sürekli. bu faideli eser her müslümanın evinde olmalı. *

aylar sonra gelen edit: uzun zamandır update yüzü görmemesi nedeniyle de gün geçtikçe artan ide ihtiyaçlarımıza yanıt veremez, notepad'den farksızlaşmaya başlamıştır. *
    şimdi onun bıraktığı tahtı microsoft visual studio .net 2003 almıştır. gayet sağlamdır.
  • delphi ile yazılmı$tır.
  • auto complete'i bazen başa bela olabilen ide. "bırak dev bırak. mına kodun zamanın, ağzına sıçtın projenin. auto-complete'siz de gitsek olur gayrı" dedirtebiliyor maalesef. bırak dev hakkaten, ısrar etmenin lüzumu yok.
  • netbeans ve eclipse'nin de bu programın işine elini atmasıyla, kullanan sayısının nispeten düştüğü ide.
  • (bkz: dev cpp)
  • windows 'altinda' (??) minimal takilmak icin hala guzel, hala $ik.
  • türkçe kurulum seçeneğinde de yazdığınız koddaki hataların size ingilizce olarak bildirildiği yazılım. ilk olarak jcreator gibi bir yazılım ile tanışmış olanlar tarafından pek sevilmez ve beğenilmez. son sürümünün 2005 yılında yayınlanmasına ve bir daha güncellenmemesine rağmen hala birçok kişi tarafından kullanılması şaşırtıcı. c programlama dilini sevemememin en büyük nedeni.
hesabın var mı? giriş yap