• ak parti genel başkanvekili numan kurtulmuş'un trabzon'da bir gazetecinin kendisine sormuş olduğu soruya vermiş olduğu yanıt.

tam döviz filan mı alsam diyordum. n'olacak şimdi?

--- spoiler ---

ak parti genel başkanvekili numan kurtulmuş, trabzon büyükşehir belediye başkanı murat zorluoğlu, ak parti trabzon il başkanı sezgin mumcu ile birlikte düzenlenen toplantıda gazetecilerin sorularını cevapladı.

bir gazeteci kurtulmuş'a "bazı esnaflar kendi işlerini çevirsin diye verilen kredi ile döviz bürolarına gidiyor kendi işleri için kullanmadıkları parayı dövize çevirip kenara koyuyor. doların veya dövizin satışında bir kısıtlamaya gidilebilir mi?" diye bir soru yöneltti. kurtulmuş bu soruya "devletin kendisine vermiş olduğu türk lirasını gidip dövize yatırmak bir ahlaksızlıktır" diyerek yanıt verdi.
    --- spoiler ---

kaynak
  • ahlaksız, devletin verdiği parayı dövize yatıran değil, halkın verdiği yetkiyle halkını satandır.

edit: onlarca “silivri soğuktur” mesajı geldi. arkadaşlar bende biliyorum silivri'nin soğuk olduğunu. ama parasızlıktan dolayı doğalgaz açamadığım için evim de soğuk. ayrıca hapisten farklı bir hayat da yaşamıyoruz. velhasıl sayenizde gömüldüğüm tefekkürle, silivrideki bir mahkumdan farkım kalmadığını üzülerek fark ettim.
  • en büyük ahlaksızların kim olduğunu biliyoruz çok şükür.
    dövizleri bir bozdursalar dolar 7 tl ye bile inecektir.
  • ahlaksızlık ve ilkesizlik insanları buna mecbur bırakmaktır aslında.

halka hakarettir.
  • en çok döviz alan ilk 3 il ve son genel seçim sonuçları;

1 - aksaray (% 76 akp)
    2 - yozgat (% 53 akp)
    3 - kayseri (% 70 akp)
  • ama gidip eline sayıp daire aldığınız müteahhit seve seve dövize yatırabilir o parayı...

adaletini sevdiğimin dünyası, yasak gene garibana yasak *
  • onlarca fabrikayı, devlet kurumunu yabancılara dövizle peşkeş çekenler için hangi sıfat uygun düşer onu da bir deyiversin hele.
  • döviz üzerinden ihale veren de orospu çocuğudur şeklinde devam etmesi gereken cümle.
  • offshore hesaplarınız sayfa sayfa listelense en büyük ahlaksız kim ortaya çıkar. ahlaktan bahsedecek en son insanlar ahlağı etiği ağzından düşürmüyor ya çıldıracak gibi oluyorum.

3-5 kuruş parasını dövize yatıran fakir halka vurulan şaplak.

ulan hadi onların milyarlarca doları var fakir herif, sen niye bin 500 tlni dövize yatırıyorsun. ne cürretle?

siyasete atıldıktan sonra milyonlarca doları oluveren ahlaksızlara da değinmesini istediğim söylem.
  • bu kadar da olmaz dediğim açıklamadır. artık bu olayın bir mantığı kalmadı. bu cümlenin nasıl bir mantığı olabilir? bunu diyen insan ciddi ciddi yönetimde öyle mi? ne günlere geldik insan şaşırıp kalıyor. yok yani bu ifadeye eleştiri bile yapılamaz o derece boşta kalan bir ifade.
hesabın var mı? giriş yap