• 'saftirik greg'in günlüğü' olarak epsilon yayınlarından türkçeye kazandırılan, kahramanımız greg heffly'nin ortaokul yıllarında çektiklerini anlatan, jeff kinney'nin grafik roman serisi.

şu ana kadar çıkan kitapları;(bizde henüz 3 kitap türkçeye çevrilmiştir.)

diary of a wimpy kid
    diary of a wimpy kid : rodrick rules
    diary of a wimpy kid : the last straw
    diary of a wimpy kid : dog days
    diary of a wimpy kid 5 (2010)

20th century fox tarafından yayın hakları alınmış ve beyazperdeye de aktarılmıştır.

http://www.wimpykid.com/
  • abd'de bir hayli popüler bir çocuk kitabı serisi.
  • eğlenceli bir film olmuş. o örgülü kızı yolmak sinemadaki pek çok kişinin ortak isteğiydi sanırım.

--- spoiler ---

(bkz: kaşar peynirinin laneti)

--- spoiler ---
  • greg heffley karakterinin fazlasiyla charlie brown'ı anımsattığı film. ayrıca çocuk olmanın zorluğuna, güzelliğine ve en nihayetinde ergenliğin rezilliğine de gayet iyi değinen oldukça hoş bir film olmuş.
  • le petit nicolas'la birlikte arka arkaya izleyince dünyadaki bütün pıtırcıkların tek bir problemi olduğunu anlamamızı sağlayan kitap-filmdir. kabul edilme arzusu.
  • yeni sinama filmi 2011 yılında gösterime girecektir
    diary of a wimpy kid 2*
  • greg heffley adındaki minnak çocuğun sizi mutlu edebileceği bir kitaptır. bir hatfa içerisinde bi' dolu işin ötesine berisine sıkıştırarak serinin ilk iki kitabını bitirdim ve şu kar yağışı durduğu an gidip diğerlerini de alacağım.

yazı karakteri, sayfa düzeni, içine zekice serpiştirilmiş karikatürler sayesinde dadından yenmez, modern bi' çocuk kitabı haline gelmiş. kıssadan hisse şunu derim ki, etrafınızda küçümen insancıklar varsa onlara alabileceğiniz en güzel hediye bu seridir. kitap sevmeyeninin bile elinden düşürmeyeceğine eminim, düşürürse getirin bana paranızı iade edeyim, okdar yani.
  • bizim evde çok popüler bu kitap. bu akşam kitaptaki anneye benzemediğim için sarıldı oğlum bana, en azından neye benzemediğimi görmek için okumam gerekecek sanırım.
  • serinin ilk üç filmini izlememiş olmama rağmen, dördüncü kitap ve film olan dog days itibarı ile diyebilirim ki, gençlik sorunları bakımından amerikaya benzemişiz ve armut dibine düşüyor. ama oldukça eğlenceli bir ergen filmi.
  • süper.pazar günü yani 14 ekim yaaani yarın oluyo bu.saftirik gregin filmine gitcem oley.
hesabın var mı? giriş yap