• bir gün yine dikiş aldırmaya gidiyorum. ama böyle yürüyebiliyorum, ayakta hasta moduna geçmişim. hastanenin güvenlik görevlisi cerrahi kata sızmaya çalışan bir sinsi olduğumu düşünerek "nereye böyle?" dedi. dayılanıyor inceden. aklı sıra birini yakaladı yurdum memuru. hiç cevap vermeden dikiş bölgemi açıp göstermiştim. zımbalar var dizi dizi. çaaat çaaat zımbalarlar ya ameliyat sonrası, mobilya tamir eder gibi. öyle de bir frankenstein haller içindeyim. adam ancak "af buyur kardeşim" diyebildi, ufaktan bir titreme geldiydi. bu da böyle bir anımdır.
  • yaranın kapandığı ve temizliği konusunda tereddütüm olmadığı için kendi kendime yaptığım eylem.. eliniz titremiyosa hiç kasmayın hastane aramakla.. doktorun da yaptığı aynı şey neticede.. ipi kes, batikonla temizle, geçmiş olsun..

(tabi anlatınca insanlar manyak muamelesi yapıyor, oysa çok basit bişey)
  • daha da kötüsü burun ameliyatı sonrası, eski usul tampon aldırmaktır. geçirdiğiniz kazayı falan herşeyi unutursunuz bu acıyı yaşarken, ben tek kelime çince bilmezken, çince küfür edebileceğimi düşünmüştüm doktora, ettim de.. anlamadı tabi adam, nerden anlasın..
  • dikişsiz bir ameliyat olduğunuzda başınıza gelmeyeceği için sevindiğiniz hadise. 6 ay geçip yara kapanmadığında biri size dikişli olsaydı hemen kapanırdı dediğinde keşke olsaydı dedirtir*
  • yarın ilk defa tecrübe edeceğim medikal eylem. bölge de sakat *, tırsmıyor değilim. bakalım görücez.
  • ameliyat olmaktan daha zor değildir. yani en azından stresi ameliyata göre daha azdır.

bazen bu dikiş aldırmak"tel kırdırmak" olur, karaciğerinin üzerindeki deriyi birleştirmek için zımbalamışlarsa.. oyy oyy oyy.

(bkz: ben neler çektim bir bilseniz adamları)
  • bir burun ameliyatı sonrasında yapılması için dua edilen hadise. eğer doktor "o dikişler zaman içinde sümükle, hapşırıkla beraber kendini dışarı atar" şeklinde konusursa bu iğrenc hadisenin gerçekleşmemesi için nolur alınsın dikişlerim diye ağlanır, insanı kendisinden soğutur bu dikiş meselesi. ve bu olay gerçekleşir eninde sonunda. hapşırıkla sümükle sahiden de dikişler kendini minik minik ipler olarak dışarı salar.
  • bazen dikişi alan doktorun o jilet benzeri zımbırtı ile etinizi kesip, ''pardon'' dediği eylemdir. yani özetle, dikiş aldırmak can acıtmaz ama şaşkın doktor acıtır.
  • 2.5 saat spinal anesteziyle kırık ameliyatı oldum ben ve gık demedim, heyecan bile duymadım, doktorlarla geyik yaptım utanmasam eğlendim bile dicem yani o kadar! ama iş dikiş aldırmaya gelince tansiyonum düştü abi yok böle bişi!! resmen içime fenalık geldi ,gözlerim karardı. acıdı mı?? yoooo alt tarafı ipler kesiliyo nedir yani?? ama sürecin kendisi tatsız, insanı rahatsız ediyo bi şekilde. allaha yakın bana uzak peh.
  • hala var mı dikiş aldırmak yahu? kendi kendine eriyen dikişlere geçilmemiş miydi en son?
hesabın var mı? giriş yap