• (bkz: 12 eylül)
    bir futbol takımını kafana göre bir üst lige cıkarmak.
    ülkedeki tüm kitapları yakmak.
    insanları hapishanelere kapatıp istediklerini söyletene kadar işkence yapmak.
    kafana göre literatürden istediğin kelimeyi çıkarıp istediğin kelimeyi koymak,istediğin kelimenin anlamını değiştirmek.
    gencecik çocukları asıp cesetlerini bile ailelerine vermemek.

bunlar biraz ufak şımarıklıkları geçti sanırım...
  • özgürce tırnak yemek. ortaklaşa basın açıklamasında falan diğer ülkenin başkanı konuşurken fütursuzca yiyeceksin misal, söz sana geldiğinde ağzında kalanı ftühh diye tükürüp konuşmana başlayacaksın.
  • danışman, yardımcı, asistan, özel kalem vb. kelimeleri dilden çıkarıp yerine bicirik kelimesini getireceğim ben. nasıl olsa amaçları padişahı pohpohlamak, hiç olmazsa samimi olur. bicirik gel olum...
  • yoldan geçen kızlara laf atanlar ve sarkıntılık edenler için her şehirde bir meydan kurdurur, sonra bu insancıkları popoları* yukarıda kalacak şekilde bağlar ve kamu yararına sunardım. eğer talep olmazsa bunları birbirleriyle çiftleştirirdim.*
  • yaya ışıklarının olduğu kavşaklara iri cüsseli adamlar koymak ve bu adamlara kırmızı ışıkta geçen yayalara ceza olarak şamar attırmak.
  • evin (sato) onune ufak bir göl

aylardan birinin adini kendi isminle degistirmek

gibi baslayabilecek liste
  • (bkz: ruhname)
  • şehir içinde korna çalınmasını yasaklamak.
  • (bkz: açılım yapmak)
    mesela büyük bir sabun fabrikası açılımı...
  • yani diktatör deyince küçücük türkiye'ye diktatör olacak halim yok superstar halimle... dünya diktatörü oluyorum direkt. arap yarım adasını milli park ilan ediyorum, isteyen gitsin ama giden çıkamasın. gidiş de vizeye bağlı, vize komitesi ben ve arkadaşlarımdan oluşacak. günde 1-2 onay verebiliriz bunca işimizin arasında. oranın hali hazırdaki yerlileri bi yere çıkamasın.
hesabın var mı? giriş yap