• dildodan çok memnun kalan ve herkes bu mutluluğu tatsın diyen sevgi pıtırcığının yapacağı edeceği.
  • donsuz geceler dilemek gibi bişidir bu.
  • "sikecem ama sözlüğün konsept limitleri izin vermiyor, bu bakımdan size dildomu göstermekle yetiniyorum" mealinde bir iyi dilek ifadesidir..

küfürde sınır tanımayan bir yaratıcılığa sahip olan erkeklerimizi gördükçe göğsüm kabarıyor..

(bkz: dildomu aldım geliyorum)
  • kahvede söylendiğinde delikanlıyı bozan sözlere örnek oluşturan veda sözü.
  • "erkek arkadaş bulması imkansız kişilere"*, bir erkek tarafından oracıkta çıkarılıveren dildoyu sunarken kullanılacak olan bir kalıp cümle imiş..

akabindeki diyalog şöyle gelişebilir;

- şşştt, nerden buldun bakiim o dildoyu sen?
    + bana da bi arkadaş hediye ettiydi, pek verimli kullanamadım, al senin olsun..

(bkz: #8608384)
  • - lan murtaza abi, acaip bi keşif yaptım abi..
    + hayırdır kazım, neymiş o?
    - şimdi ben bi laf icat ettim, sözlükten uçurulma tehlikesi yaşamadan önüme gelen kadına küfrediyom abi, nasıl keyifli bilemezsin..
    + aha, afferin len kazım, nihayet bi işe yaradın, lafı da söyle hele..
    - "dildolu günler dilerim" diyorum abi gıcık olduğum kadınlara, nassı küfür ama?
    + çok yaratıcısın kazım da o dildoyu burnumun dibinde sallamaktan vazgeçsen diyorum..
    - ha, şey pardon abi, göt cebimde taşıyodum aslında da acıdı ondan çıkardımdı.. yannış annama olmasın murtaza abi..
  • "sağlıcakla", "bahtiyar ol", "sevgiyle", "allaha emanet ol", "kendine iyi bak"...

insan veda ederken, kendi hayatında en çok neyin eksikliğini hissederse karşısındakine onu dilermiş.

kendi gönlünde baharlara ukte kalan her ne ise, karşısındakinin de onun özlemini çektiğine kâni olur, ayrılmadan önce temennisini "kendim için ne istiyorsam..."a yaslarmış.

kadına fallik üzerinden gönderilen mesajların tümü, o gönderme yüklü posta koymalar, o her zaman veda bile olsa son sözü söyleyen olma arzusu hepimizin tezgahında geçtiğimiz, geçmekte olduğumuz bir 'erkeklik' tezgahı.

bu veda, bir "elveda" olmaktan çok "hadi eyvallah".

çevremizde bu insanlardan onları tanıyacak kadar var; kantinde bağıra çağıra konuşanlar, meseleyi çözmüş arkadaşlar, karı beni kesiyorcular.

sevgililerinin en yi anladığı dilin maçoluk olduğunu söyleyip ona türlü restler çektikten sonra, ertesi gün ayağına salya sümük kapanıp sonrasında bize "çok dertliyim içmemiz lazım" diye mesajlar atan arkadaşarımız. üçüncü biradan sonra ağızlarından düşürmedikleri dildoları, prezervatifli hikayeleri bir kenara bırakıp, ilişkiden sonra "nasıldım ama?" sorusunu sormadan o yataktan çıkamayanlardan olduklarını gördüğümüz küfler.

tecahülü arif'e gerek yok, yekten denebilir: maçası sıkı erkekseniz ya, feministe "dildolu günler" dilerken, karşısında sus pus baktığınız totemlere neden sarıldığınızı da söyleyebilirsiniz bize.

komik şey....
  • zımni olarak kadınları aşağılayan kendini bilmez kişilerin yaptığı bir nevi belden aşağı çalışmaktır. bir nevi erkekliğe övgüdür. erkekliğinin altını çizerek bir organdan öte iktidar müessesinin simgesi olan et parçasının altını çizerek kadınlığın/iktidar olmayanın zayıflığının hatırlatılmasıdır.

bonus olarak; (bkz: dildoya övgü)
hesabın var mı? giriş yap