• o kadar umutluydum ki bebeği gibi kendisinin de bir mucize olacağına... gözlerim doldu.

mekanı cennet olsun..
  • yurttaşı covid-19'dan kurtarayım derken canından olan tüm sağlık çalışanları için bir güzellik yapılsın isterim. çalıştıkları sağlık kuruluşunun yakınındaki bir ufak meydana, ya bir bulvar ortasına, ya bir hastane bahçesine, cansiparane didinirkenki heykelleri dikilsin. alt köşeye bir yere de kim olduğunu, verdiği mukaddes mücadeleyi nakleden bir metin iliştirilsin.

bizde her niyeyse "heykel kültürü" yok abi. varsa yoksa atatürk heykelden anladığımız. atatürk baş tacı tamam ama ne bileyim mesela galatasaray lisesi'nin çaprazında aziz sancar heykeli olsun. kadıköy rıhtım caddesi'nde yaşar kemal. moda'da dostoyevski. üsküdar şemsipaşa'da oğuz atay. beykoz çayırında adile naşit.

küba'da atatürk heykeli var biliyorsunuz. sen de koy ghandi'yi. okusun millet kim olduğunu. görevini ifa ederken hastalanıp vefat eden profesörlerin heykelini dikmeyeceğiz de ne yapacağız! bu, bir günlük yası da ölümsüzleştirir. her gün birileri gelir bakar kim olduğuna. okur ona bir fatiha! yoksa bir ay sonra hatırlamazsın ha bu adı soyadı...
  • fahrettin koca hala hayatta olduğuna dair bir açıklama yapmış instagram hesabından. umarım doğrudur ve çocuğunu kucağına aldığı fotoğraflarını görürüz. haberleri gördüğümde gözlerim dolmuştu, umarım hayattadır ve daha iyiye gider.
    bakanın ınstagram paylaşımı
  • haberleri izlerken gözlerim dolmuştu, sağlık bakanı hayatta olduğunu söyleyince yine gözlerim doldu. kalbimiz, dualarımız seninle iyileş ve çocuğuna kavuş.
  • saglik bakani tarafindan az once vefat haberi verildi.
    isiklar icinde uyusun.
  • allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
  • mekanı cennet olsun. yakınlarına dayanma gücü dilerim. zor da olsa umarım evladının hayatı çok ama çok güzel olur...
  • çok üzüldüm hayatını kaybetmesine. gencecik bir insan, tazecik anne. çok üzücü, çok...
  • 34 haftalık hamileyken covid-19'a yakalanan ve bebeği sezaryenle alınmak zorunda kalan hemşire dilek akçabelen hayatını kaybetti. çok üzücü çok.
  • herhalde dünyaya sağlıklı bir bebek getirip onunla hiçbir şey paylaşamadan bu dünyadan göçüp gitmek çok büyük eksikliktir.

allah rahmet eylesin.
hesabın var mı? giriş yap