şükela:  tümü | bugün
  • felsefe, sanat, bilim ve tarih konuları üzerine videolar üreten henüz minik youtube kanalı.
  • keşke çevremde böyle insanlar olsa sabahlara kadar konuşsak dediğim türde bir tatlı mı tatlı bir insanın youtube kanalı.diksiyonu ve beden dili oldukça başarılı.
    yakında değerlenir buralar.
  • çok sevimli bulduğum bir you tuber. herkesin anlattığı bu kadar kolay ve ilgi ile dinlenmez ama o kendini dinlettiriyor. sabahları kahve yaparken, içerken dinliyorum. güne keyifli başlıyorum. bu kadar çöpün içinde, hala bu tarz videolar yapan, bunlarla ilgilenen insanlar olması bana çok keyif veriyor. gözlük modeline pek alışamadım, ama olsun. çok tatlı.
  • felsefe hakkinda harika icerikler üretiyor.
    konusma sekli ve mimikleri enerji dolu.

dilozof.com isimli bi' web sitesi var ve sitesinde kendinden şöyle bahsediyor:

"merhaba, ben dilara. ve işte bu da meraklısı için hikayem.

1992 yılında istanbul’da doğdum. mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi felsefe bölümünden mezun oldum. daha sonra aynı üniversitede “husserl fenomenolojisi ve soyut sanat” adlı tezim ile de yüksek lisans eğitimimi tamamladım.

sanat kuramı ve eleştirisine olan ilgim dolayısıyla istanbul üniversitesi sanat tarihi bölümünde ikinci kez yüksek lisans eğitimine başladım. 20.yüzyıl sanatına ilişkin göstergebilimsel bir araştırma yapmayı amaçlayan “güncel sanatta anlam dönüşümü” adlı tezim ile de bu ikinci programı tamamladım.

dijitalleşmenin bilgi edinme alışkanlıklarımızı büyük ölçüde değiştirdiği bugünlerde youtube türkiye’deki büyük izleyici kitlesine oranla eğitim kanallarının sayısının oldukça az olduğunu farkederek bir youtube kanalı açmaya karar verdim. hali hazırda kullanıcısı olduğum bir platformda insanlara faydalı olabileceğini düşündüğüm içerikler üretmek konusunda kendimi sorumlu hissettim. bu sebeple 2018/ekim ayından beri felsefe, kültür tarihi ve sanata giriş niteliği taşıyan genel kültür videoları üretiyorum."
  • hazırladığı videoları podcast olarak da sunsa çok güzel olacak.
  • moda, dedikodu, alışverişi hayatın merkezine koyan günümüz popüler kadını algısını yenmeme ümit yeşerten yutıbır.
  • lise seviyesinde felsefe videosu çeken kızcağız
  • youtube 'un bana önerdiği en keyifli kanal.

özellikle hanım kızımızın ses tonu saatlerce dinlesem de yormuyor beni. *

birileri evrenin sırrını bulup bunu youtube videosu çekerek anlatmaya başlayana kadar fena bir alternatif değil bence *

yolu açık olsun
  • ne zaman böyle tatlı tatlı felsefe konuşan bir kadın görsem sandrine berges'i sinirlendirdiğim o talihsiz an aklıma gelir. puanlardan kısmayan, azarlamayan, şeker gibi bir hocanın akademik kariyeri sürecinde sikip attığı tek öğrenci olarak felsefe tarihinde benim de yerim olduğunu düşünüyorum. lafı uzatmaya gerek yok. çok hoşuma giden tazecik youtube kanalı. bir haftadır kendisine bağımlı hale getirmiştir beni. güzel zaman geçiriyorum. aslında aynı konularda okumak için birkaç cilt kitap var elimde ama böylesi daha iyi oldu. pelin dilara çolak sadece iyi içerik üretmiyor aynı zamanda iyi bir sunucu. umarım her şey onun için yolunda gider. bu arada instagram hesabını da inceledim. klasik beyinsiz insta girllere benzer popüler pozları yakalamış ve iyi kullanıyor. bu da bulunduğu ortama uyum sağlayabilecek ve onu geliştirebilecek kadar zeki olduğunu gösterir. elime fotoğraf makinesi tutuşturmadığı müddetçe tam hayalimdeki kanka. ben beğeniyorum.