• zamaninda gezi parki doneminde cok konusulan bir fotograf vardi, biri bayrak dikiyordu ve bayagi gundem olmustu. soz konusu fotograf : şu
    o donem herkes bu fotograftaki kisiyi merak ediyordu. bu vatandas da çıkıp "benim o" diyerek çeşitli yerlere röportaj vermisti. sonradan fotograftaki asil kisi ortaya cikip aciklama yapmisti.
    bu ve bunun gibi kolpalari boldur dincer'in. cok dikkate alinmamasi gerekir. tarlabasi'na gidip iki insani cekti diye ara güler muamelesi gormesi ise ara güler'e hakarettir.
  • yavşağın önde gideni. severek takip ediyordum ama instagram da paylaştığı “tarlabaşı turu” adlı çekilişten sonra midem bulanmadı değil. buraları okuyorsa eğer samimiyetine inanmıyor ve o gariban insanları sirk maymunu gibi göstermeyi bırak amk. ahlaki çöküşün bu kadar hızlı olmaması lazımdı. o postu silmediğin sürece buraya her gün yazmaya devam edeceğim haberin olsun.
  • instagramın en iyilerinden bence videolarını izlerken hipnoz oluyorum, müzik seçimleri de harika. geziyor ve farklı insan profillerini buluyor, gerçek hayatları görmemizi sağlıyor. bazen bir hamam bazen getto bir sokak, pilav satan çocuk, sigara içen amcalar, fakirlik, farklı farklı konular ve güzel görüntüler. hani ufaktan yaptığı işi kıskanmıyor değilim.
  • ınstagram'da tutmuş formatını sündüre sündüre bir hal olan kişi. varoş mahalle, hamam, piknik tüpünde demlenen çay, arapça bir şeyler, yanında gezdirdiği kıza bazen basma fistan bazen kara çarşaf ile dükkan dükkan, ev ev gezme. işte bu kadar kolay.
  • takipçilerinden iphone 11 parası dilenip tatilde bmw‘yle fink atan kurnaz. yaşıyosun bu hayatı dinçer. karada ölüm yok sana.
  • adami tanimam gormem ama gunlerdir twitter'da belirli bir kesimi delirtmeyi iyi beceriyor. hasan ferit gedikin cenazesinde insanlari desifre edip, cektigi goruntuleri satmakla suclandi bazi kisiler tarafindan. az once de twitter'da ortaligin dotune koydu. hasan ferit icin hastanede beklerken avukat gelmediginden girdi, gezi surecinde baro avukatlarinin para aldigindan cikti. avukat efkan bolaci da sacma sapan seylerle itham etti: baronun telefonlarina bakip hep belirli avukatlari yonlendirmek ve cocuk olmak gibi. hepsini ispatlayacakmis guya. bunlari yazdiktan sonra bir kismini sildi. isin ozu populist ve ne dedigini bilmeyen bir insan. iyi niyetli mi reklam derdinde mi ben bilemedim :/
  • sıradan bir insanın, sıradan insanları aynı sıradanlıkta müzikler eşliğinde paylaşan kişi. ürettiği içerikler o kadar sıradan ki, toplumun büyük bir kısmı tüm bu sıradanlığın bizzat içerisinde olmasına rağmen bu içeriklere baktığınızda kendinizi yabancı hissediyorsunuz. olay da tam olarak bu aslında. “onlar.” diye kayda alınan herkes aslında biziz. her ne kadar görmezden gelsek de..
  • özellikle istanbul tarlabaşı'ndan fevkalade fotoğraflar ve videolar paylaşan sanatçı.

tarlabaşı videolarını izledikçe ülke durumunun vehametini tekrar tekrar görebiliyorum. orada insanlar var, hiç kimse tarafından görülmeyen, seslerini duyuramayan, yoksulluğa hapsedilmiş insanlar.

benim izlenimlerim bu şekildeydi.
  • insragramda keşfettiğim bir isim. çektiği kısa videolar taşralı kültürünü iyi yansıtıyor. ilk başlarda hoşuma gitti bu tip çalışmaları, böyle hareketli fotoğraflar gibi, insanda farklı bir his, nostalji duygusu yaşatıyor. fakat belli bir süreden sonra artık bir bıkkınlık, gına gelmeye başladı bana. hep aynı mekanlar, benzer suratlar, taşradan izler.. insanda belli bir süreden sonra sıkıcı izlenim bırakıyor. fazla tekrar sıradanlaşmayı, monotonluğu gösteriyor. belki taşranın izi de bu monotonlukta gizlidir, kim bilir..
hesabın var mı? giriş yap