• kanımca eurovision'da bizi temsil etmiş en iyi parçadır. hiçbir zaman ahh şimdi everyway that i can veya for real çalsa da dinlesem diye bir düşünce içerisine girmeyen şahsım, zırt pırt bu parçayı açarak dinleme isteği duymaktadır. yukarıda adı geçen parçalar gibi zorlama olmadığı gibi parçanın sözlerinin türkçe ve kullanılan enstrümanların kültürümüze ait olması parçayı daha da bir özel kılmaktadır.

yalnız bu parçanın eurovision'daki performansının ortalarında bir yerde şebnem paker'in ikinci kez aaaaaaahhh çektiği kısımda birisi de bağırma demektedir. kimdir niye demiştir hiçbir fikrim yok.
    inanmayan arkadaşlar, aşağıdaki linkten canlı performansı izleyip 1:56'da söz konusu ifadeyi duyabilirler.

https://www.youtube.com/watch?v=laynvkpwp1m

edit: kurbağa olan link düzeltildi.
  • bu şarkının şu anda eurovision kaydını dinliyorum, yeminle tüylerim diken diken oluyor.

ülkenin önemsediği ama hep sıçtığı bi yarışmada 20 yaşında genç bi kız olarak bu mükemmel şarkıyı mükemmel söylüyor. ortalarına doğru böyle sesine bi neşe geliyor heyecanla karışık (başardım ulan havası) işte orada benim tüylerim diken diken oluyor.

mükemmel bir şarkı, mükemmel bir yorum. türk ezgileriyle dolu, türkçe, türkiye'nin şarkısı. eurovision'da yüz akımız.
  • şahsi fikrimce türk eurovision tarihinin yüz akıdır.

şebnem paker eğer bir yerlerde bunları okuyorsa, hala onun gibisinin gelmediğini bilmesini isterim.

edit: bir de kayahan var ona yaklaşan. "gözlerinin hapsindeyim".
  • bu şarkıyı ne zaman dinlesem boğazım dügümleniyor,gözlerim doluyor.keşke canlı olarak dinleyebilseydim de, işte bu biziz herşeyiyle;benim güzel vatanım,güzel insanlarım,güzel müziğim diye saatlerce ayakta alkışlayabilseydim diye iç geçiriyorum.

eurovision için yapılmış en güzel şarkı mıdır bilmiyorum ama en "biz" olan şarkıdır ve bu bence alınan her türlü birincilikten çok daha önemlidir...
  • eurovision'da türkiye'ye sebnem paker'in sesinden 3.'lük kazandıran parça... otantik bi şarkı olmasının yanında, "düzenlemesi ahmet koc ve ercan irmak'a aittir" dendi vaktinde...
  • eurovision daki en iyi türk performansıdır. tartışmam bile. klavyeci abi sadece 20 saniyelik performansıyla bile zaten gayet traş bir şarkı olan everyway that i can i solda sıfır bırakır. hayatımda tek bir kere birisi ortamdaki güzel kadından çok dikkatimi çekti. bunu başaran abi inanılmaz bir adamdır gözümde.
  • eurovision'a giden en en en bi şarkıdır.

bir itirafım var bu şarkıyla ilgili: şu yaşıma geldim ve bu şarkıyı duyduğumda gözlerim doluyor. duygu taşması gibi bir şey yaşıyorum. bu şarkıyla üçüncü olduğumuzda, o kadar heyecanlanmıştım ki ! ne zaman duysam çocukluk halime dönüyorum. böyle hissettiren ikinci bir an daha oldu sonradan: o da süreyya ayhan'ın altın madalya kazanışı. şimdi seyretsem yine gözlerim dolar.
  • sertab erener'in 1.lik kazandıran şarkısına duygu olarak bin basan, seneler sonra bile tüylerimi diken diken eden, acayip, büyülü şarkı.

oha! 1997 diyo. 20 sene mi geçmiş? 20 sene? laaaan?

dur bi gençliğime ağliyim, geliyorum. siz o sırada şarkıyı şaapın

ayrıca şebnem paker'in über tatlışlığı ve bebikoluğu nedir ya?! kadını sabitledim zihnimde, şimdi yolda filan karşılaşsam bile sahnedeki haliyle görürüm gibi geliyor.

iyi ki şahitlik ettik o günlere... naifliğe... oynayan abiye...

sanırım dayanabiliyorsak hala, inancımız kaldıysa iki gıdım...o günlerin yüzü suyu hürmetine...
  • eurovisionu bırakalım , bu topraklarıda yapılmış en muhteşem şarkılardan biridir. biridir. ney, bağlama, darbuka, zil ile buram buram türkiye kokan, mükemmel ses ve güzellikle birleşince belkide birda asla tekrarlanmacak bir an yaşatmıştın bize şebnem. şarkının başından sonuna doğru giderek gülen yüzün ve neşelenen sesin hele bir de severim seni deyişin yok mu...
  • şebnem paker'in eurovision şarkı yarışmasında söylediği şarkının bir değişik versiyonu.. yine şebnem pakerden.

hic gecmiyor gunler sensiz geceler yine kimsesiz
    ah! sevdigim nerdesin? kimdesin?
    sana sormaya, varmiyor dilim
    dinle

deli askinin sonu var midir?
    diye sormadan severim seni
    aci dinmedin, gece bitmeden
    yola dusmeden bulurum seni
    bana yar midir?adi var midir
    diye sormadan bilirim seni
    goze girmeden, dile gelmeden
    yuze gulmeden, severim seni

sorsaydin adi var midir?
    gercekten bana yar midir?
    bilseydim sonu var midir?
    sessizce severim seni.

edik: son aldığım bilgilere göre eurovision versiyonu buymuş.
hesabın var mı? giriş yap