• nedir abi bu oyun? bilen biri söylesin allah aşkına rica ediyorum. dış güçler de dış güçler. bu nedir arkadaş. bu büyük oyun nedir ki yıllardır çözülemiyor?
  • eğer konu ekonomi ise dış güçler denilen şey kar peşinde koşan büyük yatırımcı kuruluş ve şirketlerdir. piyasa denilen yer hareketlerin sonuçlarını alıp kar veya zarar ettiğiniz yerdir. bu yatırımcılar para kazanmaya bakarlar.

1992 yılında ingiltere'de pound erimiştir. soros büyük bir kazanç elde etmiştir çünkü john major tarafından idare edilen hükümetin para politikasını kendince çözümlemiş ve öngörüsü üzerine karşı pozisyon almıştır. vergi veren insanların cebinden çıkan o gün için çok büyük bir miktar parayı kar olarak elde etmiştir.

şimdi bizimkiler tüm zaaflarını ortaya döktüler, üstelik bir de oynayacak kartımız da kalmadı. doğal olarak bu dış güç denilen adamlar da kazancının peşinde.
    onun için ingiltere olmuş, abd olmuş türkiye olmuş bir farkı yok.

bizimkilerin bunu bilerek piyasada sağlam durmak için gerekli yapısal önlemleri almaları gerekirdi.

yani çomarın dilindeki dış güç başka anlamla önümüze gelse de aslında bir dış etki elbette var ama yaşanan zorlukların sebebi onlar değil. biziz biz. bizimkiler, içerdekiler, bizleri yönetenler.
  • steam'de yaz indirimine girmiştir. yalnız, çok sağlam bir donanım gerekiyor. benim pc kaldırmadı.
  • gerizekalıların hoşlarına gitmeyen, anlamaya akıllarının yetmediği karmaşık siyasi gelişmeleri açıklamak için kullandıkları tabir
  • evde pc yok o yüzden kuramıyorum.
    play station versiyonunu 10 yıldır beklediğim oyun.
  • bitmeyen oyundur. yersen.
hesabın var mı? giriş yap