şükela:  tümü | bugün soru sor
  • diyanetin sabah ezanını ramazan ayında olduğu gibi imsak vakti girince okutmaya başlamasıdır.

saatlerin geri alınmamasından dolayı 7'de okunan ezan artık imsak vakti girer girmez yani şimdilik 6 civarı okunacak.
  • işte dinde beklenen reform.

bundan şikayet edenler istiyor ki, din çağa ayak uydurmasın, 1500 sene öncesinin arap adetlerine göre yaşayalım.
  • bizi elektrik dağıtım mafyasiyla utc+3'e mahkum eden din mafyası şimdi namaz vaktini beğenmeyip kafasına göre iş yapıyor. yapacağınız işi becersinler. illa milletin sabahın köründe kafasını becerip küfür yiyeceğiz diye ısrar ediyorsunuz.
  • (bkz: islam'ın saatle imtihanı)
    halbuki kefere dediğiniz ateist çinliler çözmüş olayı.
    hatta kıble göstereni var, "şeytanın uşağı batı"dan alabilirsiniz.
  • sabahlari sesini biraz daha kisarlarsa memnun olacagim durum.
  • elektrik dağıtımı firmalarının karı azalmasın diye yaz saati uygulamasını iptal etmeyen hükumetimiz namaz saatleri değiştirmesi..

evet arkadaşlar hahahahaaahahahaah

yaz saati uygulaması kalıcı olmaya başladığında birçok yorum oldu, yok arabistan ile aynı saat diliminde kalmamız için dinci hükumetimiz bu uygulamayı bize dayatıyor, çocuklarımız karanlıkta okula gitmek zorunda bırakılıyor. bu saat uygulaması dayatmasının sebebi hristiyan avrupa'dan biraz daha uzaklaşmak ortadoğu ve araplar ile aynı saat dilimine girmek gibi romantik yorumlar yapıldı..

ancak bana göre işin aslı özelleştirilen elektrik dağıtım şirketlerinin karlarını arttırılması daha fazla kazanmaları ve zor durumdan kurtulmalarıdır, elbette elektrik tüketimi artınca buna bağlı vergi gelirleri de artacak.

diğer yandan sabah namazı saati / yeni saat uygulaması ve mesai saati üçlemi takunyalı bürokratlarımızın sabah namazı dengesini bozdu

buna rağmen ne yapıldı dersiniz? yaz saati uygulamasından vaz mı geçildi?

hayır aksine sabah namazının saati değiştirildi, yani para namazı yedi allah kabul etsin