• bu, philippe mexes, jean alain boumsong, olivier kapo cm 03 04'te auxerre'i zengin ederler. hep takım arkadaşıydı bunlar. sonra dağıldılar, irtibatı kopardılar, herkes kendi yoluna gitti. bi arayıp sormadılar birbirlerini... bu mu lan arkadaşlık cibro?! ha? bu mu? ne, gerçek hayat mı? ben cm'den bahsediyorum olm...
  • fildişi sahilleri milli takımında oynamamasının nedeni fransa milli takımında oynaması olan futbolcu.
  • panathinaikos'ta 60 maçta 47 tane sallamıştır bu abi, auxerre falan güzel de.
  • 2005'te sampiyonlar ligi finalinde oyuna yedek kulubesinde baslamis, normal surenin son 5 dakikasinda dahil olmustur.

23'uncu dakikada sakatlanip yerini daha sonra liverpool'un ikinci golunu atacak smicer'e birakan yakin arkadasi harry kewell yedek kulubesine gelince gidip yanina oturmustur. oyun 3-2'ye gelince kewell'in elini tutmus ve xabi alonso'nun beraberlik goluyle beraber hava ucmuslardir.

benitez oyuna girerken kendisine durmadan kosacaksin demis, kendisi de hem normal surede hem uzatmalarda deli dana gibi kosup milan savunmasini mesgul etmistir.

penaltilara gelince sifir heyecanla "ben atarim" diye atlamistir. kendisi tam bir showmandir ve bu anlar icin yasamaktadir. o anda orta cizgiden penalti noktasina gidisi harika bir duygu olarak tanimlar. milan'in ilk iki penaltisini pirlo ve serginho kacirinca daha da rahatlamis ve penaltiyi dida'nin korudugu kaleye adeta gommustur.

ayagi iki kere kirilmasa cok daha guzel hikayeleri olurdu buyuk ihtimalle. simdi yasini basini almis olsa da ligue 1 de 99 golu olmasini kafasina fena takmistir ve bir gol daha atabilmek icin futbola donmeye sicak bakmaktadir. bunu cocukluktan beri tuttugu marseille formasiyla yaparsa daha da $ukela olacaktir.
  • geçen yılki performansı: 27 maçta, 20 gol, 8 asist. ligin gol kralı olmuş. ununu elemiş eleğini asmış demek biraz haksızlık.
    millet drogba yalanına inanmak isterse beğenmez tabii.
  • cm ye ilk basladigim da henuz gencti bu adam. simdi 30 yasinda.*
  • fransız futbolunun önümüzdeki on yılına damgasını vurabilir...
  • senin yüzünden annemin maaşına çöküp fransa 2006 formasını bulmak için bütün eminönüyü talan edip esnafı birbirine katmıştım ve adidas mağazasından f10 ayakkabını almıştım (yanındaki posteri vericekler illa diye orda da çıngar çıkarmışlığım var), annem hala sisse diye bi adam var onun yüzünden bütün yaz bulgur yemek zorunda kalmıştık diye hayıflanır durur.

zamanının en tarz, en sıradışı topçularından biriydi sakatlıkları olmasa en iyi 10 oyuncudan biri olurdu diye düşünüyorum.
  • her sene türk takımlarına transfer edilmesi konusunda bayrağı gianfranco zola'dan devralan futbolcu.
  • bir de müzik albümü vardır. ''the dj in me'' adında. oyun havaları.
hesabın var mı? giriş yap