989 entry daha
  • doğa koleji emekçileri öfkeli: maaşsız çalışmak istemiyoruz!

https://twitter.com/…tatus/1201778933332631552?s=19
  • maaşsız çalışmak istemiyorlarsa neden bugüne kadar çalışmışlar anlam veremediğim komik durum.

istifa edersin, maaş için ihtarname çekersin, başka bir iş ararsın.
  • hala ödenmiyorsa yuh artık. buna rağmen öğrenci yazdıran da yuh artık. her an okulun kapan ma ihtimali var. n'olcak bu çocuk demiyor musunuz? patronu sıkıştırın. veli olarak destek olun.
  • istifa edersin,iş ararsın diyen arkadaşlar,
    eğitim sektöründe şu an taaaa nisan-mayısa kadar olan dönem iş aramak için ölü zamandır.okullar açılmış,eğitim başlamış kurumlar alacakları personeli zaten almıştır.çok istisna durumlar dışında iş bulma şansınız hemen hemen yoktur.
    ayrıca eğitim işinin vicdani bir tarafı da var öyle istifa ettim bilgisayarımı,telefonumu teslim ettim masamdaki eşyaları topladım ve yeni iş aramaya gidiyorum diyemezsiniz.işin içinde size her şekilde bağlanmış çocuklar,onların velileri vardır.o çocukları öyle kolayca bırakıp gitmek olmaz.yarım kalacak olan proje ya da raporunuz değil,bir çocuğun eğitimi belki de gelecek planlarıdır.
    doğa ya da benzeri kurumlarda bu sorunları yaşayan öğretmenler için çok zor zamanlar,devlet devletse bu süreçleri bu kadar uzamadan sonlandıracak çözümleri üretmelidir.köprülere,tünellere geçiş garantisi verileceğine bu kaynaklar öğrenci ve eğitimcilere aktarılmalıdır.tabii tünel,köprü,kanal bunlar göze görünen ve oy getiren yatırımlar ama bu ülkeyi yönetenler gerçekten ülkelerini seviyorlarsa tek amaçları ne şekilde olursa olsun iktidarda kalmak değilse ülke kaynaklarını çocuklara ve gençlere yönlendirmeliler.
  • (#98609780) davulun sesi uzaktan ne kadar hoş geliyor. ülkede işsizlik resmi veriye göre %20. resmi derken budanmış olduğunu belirtiyorum. dönem ortasında öğretmenin iş bulmasının ise daha zor olduğunu belirtmeye gerek yok.

istifa edersin, çekersin ihtarı demiş. ihtar çekmek için para lazım. hadi buldun parayı çektin. itiraz etti. dava açman gerekiyor. dava için harç parası lazım. avukat ücreti için para lazım? ayrıca kendisine komik gelen yazarın yazdığı gibi istifa edip, ihtar çekersen işsizlik maaşı alamazsın, ihbar tazminatı alamazsın, kıdem tazminatı alamazsın. dava sonucunda ödenmeyen ücretlerini alırsın. ihtarda haklı nedenle fesih etmen gerekir sözleşmeyi ki buna istifa denmez! komik olan bilmeden sallamak!

bir doktorun maaş alamıyorum, hastayı tedavi etmem demesi ne düşündürürse bir öğretmen için öğrencileri bırakmakta aynı şey keza doğa koleji şimdiye kadar bunu çok iyi sömürdü.

"istifi idirsin, çikirsin ihtiri"
    herkes salak, bir sen akıllısın!
  • istifa edersin de sene ortasında okulsuz, öğretmensiz kalan çocukların hali ne olacaktı? o zaman da "öğretmenlere bak para için bu kutsal mesleğini sattı gitti." derdiniz. bi haltı da beğendiremedik size. insanların parasını verin. madem eğitim kurumuydu oraya buraya bina dikmeseydiniz.
  • öğretmenlerin neden hâlâ çalıştığını merak edenler olmuş. çünkü onlar öğretmen. mesela benim annem çocuklarıma yazık olur diye bırakamıyor.

bu arada boş durmuyorlar elbette, kendi aralarında konuşup çözüm bulmaya çalışıyorlar. sadece bir gün bile olsa derse girmeyip merkeze seslerini ulaştırabilecekleri ortada ama emekli olup çalışmaya devam eden, yani iki maaş aldığı için para sıkıntısı olmayan dinazorlar yüzünden eylem falan yapamıyor, anca bekliyorlar. bu arada tam performans çalışıyorlar.

ha bir de sürekli 'iki gün sonra maaş yatıyormuş yok yok beş gün sonraymış' gibi oyalamalarla, 'satış olacaktı son anda bozuldu' sinsiliği ile öğretmenleri ellerinde tutuyorlar. dönem arası başka yerde iş bulamayacağı çok belli olan öğretmenler de eli mahkûm bekliyor. özel okullarda sözleşmeler bir önceki senenin sonunda yapıldığı için hadi ben burayı bırakıyorum öbürüne geçiyorum demek imkansız gibi bir şey. borcu borçla kapatmaya çalışarak, bir yandan da ellerindeki minik kafalara ışık olmaya çalışarak geçirdiler bütün seneyi.

önce öğretmenlere, sonra da öğrencilere çok yazık oldu.
  • bu son gelen mail şey gibi oldu "nasıl kandırdık zaaaa" gibi resmen
  • ortada müşterilerden peşin peşin paraları alınırken çalışanlara aylardır ücretinin ödenmemesi durumu var. maaşı ödenmeyen insanlar temizlikçi de olabilirdi, garson veya başka bir meslek mensubu da. yani en aptalınızın anlayacağı haliyle (yine de kuşkuluyum) insanlar kendilerini ve ailelerini geçindirmek için çalışıyorlar ama paralarını alamıyorlar.

yalnız çalışanın mesleği öğretmen olunca türkiye'deki öğretmen düşmanlığının kalesi olan ekşisözlük'te bulunan vasıfsızlar yine kafalarında taşıdıkları boku entry kisvesi altında yığmışlar buralara.
  • eğitim ve sağlık hizmeti vermek devletin görevi olmalı. bunu söylemek için bir siyasi düşünceye tabi olmanı gerekmez. çünkü bu ikisi özelin eline geçtiği an müşteri olursunuz.müşteri olduğunuz an özel okullar sizi yolmaya, hastahaneler ise size en çok geçirebileceği tedavi ve testleri gereksiz de olsa uygulamaya çalışır.
276 entry daha
hesabın var mı? giriş yap