şükela:  tümü | bugün
 • acilen getirilmesi gereken düzenleme.

  bebek hemen doğar doğmaz bebekten kan alınıyor zaten. bu kanın bir kısmı da dna testi için kullanılmalı. eğer ortada bir sakatlık varsa anında ortaya çıkmalı, 10 sene sonra değil.
  anasını satayım ülke coşmuş. sabah programlarına bir bakıyorsun ülkede kimin eli kimin cebinde belli değil. ki bu sadece ekranlara yansıyan çok çok az bir miktar. eminim ki şuan milyonlarca insan başkasının çocuğunu kendi çocuğu sanarak yaşıyor.
  bir düşünün beyler, on yıllarca babalık yaptığınız, kendinizden sandığınız çocuk yada çocuklar başkalarının çıkıyor. o saate kadar evladım diye sevmişsin. atsan atamazsın, aynen devam etmeye kalksan edemezsin. yıllarca enayi yerine konulmak, aldatılmak da cabası. anlatırken bile insanın içi daralıyor. rabbim bu nasıl bir dramdır.

  gündüz kuşağı programlarının bana verdiği yetkiye dayanarak diyorum ki, bu düzenleme geldiğinde şuan evli olan mevcut çiftlerin de en az 3/1i boşanacaktır.

  edit: bazı yazarlar mesajla uyardı ve bu testin faydalarının sadece aldatmayla sınırlı olmadığını söyledi. zira bi ara tüp bebek yaptıranlara kendi spermlerini koyan şerefsiz doktorlar varmış ya da hastanedeki bebek karışma olayları herkesin malumu. doğumdan hemen sonra yapılacak bir dna testi ile tüm bunların da önüne geçilebilir.

  not: al işte, burada toplum için cidden büyük bir yara olan konuya çözüm önerini sunuyorsun. konuyu tartışmaya açıyorsun. embesilin biri de gelip (bkz: bunu anana sorsana) yazıp kendince espri yaptığını, komik olduğunu sanıyor. allahın ergeni seni.

  not2: bir yazar arkadaş; "ay ne ayıp birşey ya. buna izin veren kadın olabilir mi? siz çocuğunuzun annesine neyi yakıştırıyorsunuz. " demiş.
  zaten kimse yakıştıramadığı için bu olaylarla karşılaşılıyor. evet sen eşinden eminsin belki ama kanuni düzenlemede ne diyeceksin? kişiye özel madde mi getireceksin. ayrıca kusura bakmayın kadınlar. sizi töhmet altında bırakan yine kendi hemcinsleriniz. ayrıca bu herkesi kapsayan yasal bir düzenleme olursa hiç kimse de gocunmaz, gurur yapmaz.

  not3: bazı yazarlar diyor ki; " güvenmediğin insanla evlenip çocuk yapma o zaman ayı. v.s." konu da tam bu zaten çocuğu sen yapmamışsın bilader. ve sırf eşine çok güveniyorsun diye başkasının çocuğuna babalık yap o zaman. çünkü dna sonucu gelene kadar neredeyse herkes karısına çok güveniyor.

  not4: kendisini burada ifşa etmeyeceğim ama, az önce tam da bu başlığa konu bir kadın sözlükte mesaj attı ve şöyle dedi: "zaten bi yaştan sonra başkasının çocuğunu öğrensen bile bir şey değişmez ki senin çocuğundur artık o." kendisine, bunu kocasına yapanın yatacak yeri olmadığını, bunun çok kötü bir şey olduğunu adamın bilmeye hakkı olduğunu söylediğimde ise "yatacak yerimiz mi yok?ortaçağ beyinli üç kuruşluk çomarlardan mı öğreneceğiz lan dünyayı?" diye cevap attı. yani kadının vicdanı tamamen rahat ve gram suçluluk duymuyor. aksine seni çomarlıkla suçluyor.
  özetle, artık katiyetle kanaat getirdim ki böyle bir kanun kesinlikle çıkmalı.

  sosyal sorumluluk: (bkz: lösemi tedavisi için yardım kampanyası)
 • hic bir bkz bu kadar guzel olamazdi.
  (bkz: bunu anana sorsana delikanlı)
 • cinayetlerin artmasına neden olacak olay..

  bakın, dikkat et ederseniz "olabilecek" demiyorum.. "olacak" diyorum..
 • benim kafamı kurcalayan soru;
  bu öneriye, kim, neden, karşı çıkar?

  tanım; bir yazarın önerisidir.
 • mantıklı, gücenecek bişi yok.
 • sorunlular tv ye çıkıyor, suçlamalar oluyor. ülke ortalaması asla o kadar çıkmayacağı için o kadar heyecanlanılmaması gereken başlıktır.
 • eğlenceli olur.
  bir kere memlekette işini düzgün yapan adam olmadığından raporlardaki hatalar nedeniyle millet birbirini gırtlaklar.
  yine bu işini adamakıllı yapamayanlar grubu yolunu bulmak için rüşvet çarkını fıldır fıldır döndürür yeni bir geçim kapısı ortaya çıkar.
 • harika uygulama.

  şimdi başkasının çocuğunu kocalarına büyüttüren orospular düşünsün.
 • miras nedeniyle çocuğun kendinden olduğuna emin olma zorunluluğu, kadına dayatılan tek eşlilik ve erkeğin “doğal” çok eşliliği. sene m.ö bilmem kaç, tarım toplumuna yeni geçiş ve erkek beyninin m.ö’den bu yana bi gram gelişmemiş olması gerçeği.