şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: stitiskop)
 • mecburiyettendir. adam gibi bir stetoskop 200 lira civarında satılmakta ve doğal olarak insan kaybetmek istememektedir, sebep budur. götünüzden icat uydurmayın. kaç stetoskop kaybettim hatırlamıyorum. hele stetoskop buysa http://www.kalimed.com/…-iii-steteskop-kardiyoloji- değil boynunuzda taşımak nerenize sokacağınızı bilemezsiniz. (bkz: anladın sen onu)
 • hastane kantini, bahçesini aşmış durumdur. geçtiğimiz günlerde hastane yakınlarında (öyle dibinde değil, 15 dk yürüme mesafesinde) bir cafe-restauranta gittim. siparişimi verdim, arkadaşımla güzel güzel sohbet ederken içeri boyunlarında steteskopları ile iki beyaz önlüklü hatun girdi. bu neyin kafasıdır arkadaş? hiç mi fırsatın olmadı üzerindekileri bırakmaya ne bileyim steteskopunla hayat falan mı kurtaracaksın inegöl köfte yerken?
  kanımca tam bir gösteriş budalalığıdır.
 • açılın ben doktorum diye ortaya atlayacağı gün gelince inandırıcı olması için olsa gerek. boynuna asar ki kaybolmasın, canım ya.

  - açılın ben doktorum!
  - stetoskopun nerede?
  - boynumda işte görmüyon mu?
  - ha tamam pardon.
  - açıl şöyle.
 • kampüste doktor önlüğü ile dolaşan tıp fakültesi öğrencisinin kardeşidir. şehir içi dolmuşa bile önlükle binen tıp fakültesi öğrencisinin kuzen versiyonudur.
 • bilinen doktor imajı dizilerde filmlerde önlüklü steteskopluyken gerçekte sadece 4. sınıf tıp öğrencilerinin böyle göründüğü durumdur. gerçek hayatta doktorlar önlük giymez ve gerekmedikçe steteskopu eline almaz. hatta gerçek hayatta doktorları ortalıkta bile göremezsiniz.
 • hastane içinde sürekli koşuşturmaca içinde olan doktor 2 dakika sigara içicem bahçede diye önlüğü, stetoskopu çıkarıp mı gezsin? hayır bunun bir işçinin iş kıyafetinden farkı ne? buna tepki gösteren scrubs giyen doktora ne der düşünemiyorum. ayrıca o stetoskop denen aletin en ucuzu 200 lira ki çoğu uzmanda 2 bin liralık aletler var nasıl ki siz iki binlik telefonu bir yere atıp gitmiyorsanız o adam da stetoskobunu orta yere bırakıp da bir yere gitmez. bu kompleksleri aşmış olmamız lazım artık, çarşıda pazarda öyle gezsin demiyorum ki çoğu doktor gezmez öyle anca tıp 1 öğrencisini görebilirsiniz belki. hastane bahçesi, hastane kantini arkadaşım bu bizim mekanımız anlatacağın. beyaz önlük görmekten rahatsızsan girmeyiver bizim alanımıza. sen rahatsız oluyorsun diye dakika başı önlük giy çıkar yapacak değiliz. ayrıca o önlüğü her gün evden hastaneye taşımak nasıl bir amelelik stajyerden başkası bilemez, insan illallah ediyor önlük falan umrunda da olmuyor. demek böyle basit şeyleri kompleks yapan insanlar varmış, insanoğlu ilginç vesselam.
 • her an her yerde oskültasyon yapmaya hazır olmak içindir.*

  bir başka versiyonu da t cetveli taşırken hissedilen gerginlikten muzdarip olmadır.
 • özellikle üst sınıf tıp öğrencileri ve asistan hekimler için geçerli olan, birilerinin canını fena sıkmış olan hede. sırf önlük giymekten bıktığı için bunun yerine stetoskopunu boynuna dolar ve hastanede öyle takılır. neden önlük giymekten bıkar peki, çünkü yaşlı amcalar ve teyzeler her beyaz önlüklüyü durdurup "evladım ben ultrason çekileceğim nerde acaba?" minvalinden sorularla karşılaşır. "e hastahanede stetoskop ile geziyor da ne diye yemekhaneye stetoskop ile geliyor?" diye birilerine yine dert olan bu ahlahsız ve görmemişlik içeren hareketin altında da vakit bulamaması gelir. şahsen yemekhanede stetoskoplu bir hekim görünce kendisini takdir ediyorum, acaba nasıl vakit bulmuş da yemeğe inmiş diye. eti burçak neyinize yetmiyor ulan sizin.
 • bir doktor olarak hiç yapmadığım yapanlarlada taşşak geçtiğim durumdur.öğle arasında hastane dısına arabayla yemeğe giderken önlük ve steteskopla gidenmi ararsın,bankaya önlükle gidenmi ararsın,avm de scrubsla gezen bile gördüm.burada zorunluluktan veya o an için koyacak yer olmamasına bağlı steteskop ve önlükle gezinenlere lafım yok ama sokağa çıkarken koy arabana,bırak poliklinğe birine emanet et,çok mu zor