• dolar sadece gezi parkında yükseldiğinde gündem olabildi... şimdi o dönemin 4 katı oldu hiçbirinin sesi çıkmıyor. ha pardon, çıkıyor "dolarla mı maaş alıyorsunuz" dedilerdi di mi
  • tespit gibi tespittir. hatırlıyorum da dolar eskiden 5-10 kuruş artınca daha çok gündem olurdu. şimdi hiç bir olmamış gibi takılıyorlar. haber sitelerinde tek bir haber bile göremiyorsunuz.
  • kış geldiğinde öğrenci yurtlarında vs yangın haberleri görürüz. bunun nedeni yurtta çok fazla elektrikli ısıtıcı kullanılmasıdır. herkes odasına bir ısıtıcı koymak ister. çünkü üşüyordur. fakat bu kadar çok ısıtıcı "sigortayı" attırır. çünkü topluca çalışan ısıtıcıların çektiği elektrik akımı, sistem için aşırı yüksektir. sigortanın atması yangın çıkmasını önler. bunu bilmeyenler, sürekli atan sigortanın sorunlu olduğun düşünerek daha büyük amperli sigorta takarlar ya da sigortayı iptal edip, devreyi düz bağlarlar. bunun sonucunda da ne kadar akım çekilirse çekilsin sigorta atmaz ama yurt yanar.
  • vallahi "oha 8.23 mü olmuş dün 8.13'tü" deyip google'a 1 dolar yazana kadar 8.24 olmuş.

abiler, acı acı sıçma dönemindeyiz. 15 yıldır kıçımızı yırttık, iplenmedik. şimdi bu kaçınılmaz dönemi yaşama zamanı.

ayrıca (bkz: accelerationism)

ek: burada dolar şöyle arttı, ekonomi böyle battı diye yazanlar arasında hala 2002-2007 akp'sini beğenen salaklar olduğunu bilmesem hani, bir şeyler yapasım gelecek yıkık haliniz için.

cumhuriyet yürüyüşleri yaparken bir avuç faşist kemalist'tik. hala babacan'la sincap'la madımakçı temel'le bizsiz çözüm arıyorsunuz ama babayı alırsınız.
  • hayır ne denmesini bekliyorsunuz ki? ne diyeceğiz yani. cidden soruyorum bunu. bir şey söylediğinde doğrudan vatan haini ilan ediliyorsun. adamlar ikna olmuyorlar işte.

kayın pederle dünyanın kavgasını yaşadık daha bu hafta sonu. adamı ekonominin kötü olduğuna inandıramıyoruz. dolar 100 tl olsa suçlusu yine belli. ikna olmuyorlar. dönüp dolaşıp iş tayyip karşıtlığına, ülke üzerine oyun oynandığına dönüyor.

ben bezdim vallahi. kimseye bir şey anlatmak istemiyorum. ben kendimi kurtarırım. onlar boklarında boğulsunlar çok da fifi.
  • bu ülke daha da fazlasını kaldıracak...

adamlar ucuz iş gücü ile pakistan çin gibi olma derdinde...

ama artık o trenin kaçtığının farkında değiller
  • susar misin gerizekali, fransizca küfür çalışıyoruz şu an!
    (başlığı acan arkadaştan affola, şahsına degil ünlemim)
  • alıştık ellam, hangi birini takip edelim hepsi yükseliyor işte
  • bakanının takip etmediği doları halkı da takip etmeyen salak bir ülke olduk artık, hiç yadırgamıyorum bu sessizliği artık.
hesabın var mı? giriş yap