• covid 19, ekonomik kriz, seçim gerginliği, twitter ile dalaşması, george floyd olayları derken iyiden iyiye kontrolu kaybetmeye başlayan başkan.
  • değişik bir öz güveni ve kafa yapısı var .

kankisiyle birlikte balkonda...

alem adam, güldürüyor.
  • ciddiye alınmaması gereken bir kişi abd başkanı olunca "don't feed the troll" olmuyor amk. ortalık yanıyor, salgın isyan, sosyal medya yasakları vs. adamın son tweeti:

china!

bu.. all caps. bu ne lan? abd başkanı bu. kabus mu komedi mi neye tanıklık ediyoruz?

ama adam gibi adam.
  • melih gökçek gibi tweet atan abd başkanı. tek farkı sürekli caps-lock açık değil.
  • china! diye twit atmış amerika başkanı. ne demek istiyor göreceğiz bakalım.
  • tarzan zorda.
  • otuz yıl sonra "bu adam nasıl abd'nin başkanı olmuştu lan?" dedirtecek minvalde bir varlık. 2020'nin biff tannen'ı.
  • beyaz saray resmi twitter hesabi da trump tweetini retweetledigi icin blok uyarisini aldi.

yani beyaz saray resmi hesabi siddeti ozendirdigi icin twitter tarafindan uyarili blok yedi.

insanlar sokaklara dokulup maket yagmalamaya basladiginda silahla tehdit ile sorunu cozebilecegini sanan bir gerizekali baskan var. etrafinda ne yapiyorsun sen diyebilecek bir akilli insan yok. beyaz saray toplumsal siddeti resmi hesabindan korukluyor ve ne yapiyorsun deme gorevi yaziyi yayinladigi ozel platforma kaliyor.

polis kazara birini daha oldurse (ki dun adam bogan bugun gazeteci tutuklayan zeka ozurlulerden beklenir) artik kimse bu olaylari yatistiramaz. savcilar biraz akilliysa bayaa yuksek bir hapis cezasi ile gelirler bugun. boyle bir baskan varken herkesin biraz daha akilli davranmasi lazim. galiba twitter bunu anladi.
  • koskoca amerika'yı bu adam yönetiyor resmen. şimdi de twitter'ı yasaklayabileceğinden söz etmiş. yıllardır liberal demokrat bildiğimiz özgürlükçü amerika'yı kuzey kore'ye çevirecek bu gidişle.
  • eğer abd süper güç olmayı sürdürmek istiyorsa çin ile ilgili ciddi yaptırımlar yapması lazım. ben ufak çaplı askeri operasyon bile bekliyorum. özellikle hong kong ile ilgili bir patlama kesin bekliyorum. bir de ekşici arkadaşlar bu adam salak falan değil. öyle düşünüyorsanız kendinize dikkat edin.
hesabın var mı? giriş yap