• yeni bir arama motoru. kendi teknolojisi ile web'i indexliyormuş: http://duckduckgo.com/
 • fena olmayan bir arama motoru: http://duckduckgo.com/
 • google'u bir taraf koyarsak yahoo search ve bing'den daha isabetli sonuçları olan, ask.com'a ise ciddi fark atan bir arama motoru. pek de bir sevimli.
 • söylenilene göre bütün tamamıyla açık kaynaklı araçlarla yaratılmış arama motoru. en büyük özelliği ise kişisel güvenliği ortaya çıkarması. hiçbir şekilde google'ın yaptığı gibi tıklamaları izlemiyor ve de izlenmesine izin vermiyor.

  dogpile'la beraber son dönemlerde google alternatifi olarak sıkça kullandığım bir site. dogpile gibi duckduckgo da birçok arama motoru sonucunu harmanlayıp sunuyor. bunu da duckduckbot adını verdikleri bir programla yapıyor. ha gmail ya da google docs kullandıktan sonra google yerine başka bir arama motoru kullanmak ne iştir, o da ayrı bir konu tabii...
 • hakkında, google ile hangi konularda aşık attığına dair, enteresan bir makale çıkmış, benim de pek bir tuttuğum arama motoru.
 • neden google yerine duckduckgo'nun tercih edilmesi gerektiğine dair ikna edici argümanı olan ve bu argümanı işe yarar hoş programcıklarla destekleyen site. duckduckgo'yu takip ederken ister istemez google'un yeni çıktığı zamanları hatırlıyor insan. dünün aykırı şirketi şimdinin godamanı olmuş durumda. hal böyle olunca bir ördeğin vakvaklaması hoşunuza gidiyor içten içten...

  argümanı için bkz. *
 • yakında adını daha sık duyacağımız bir yer.. basit ve güzel başlamışlar. google'ın tek zaafını kullanıyorlar, yadsınacak bir zaaf da değil kanımca.
  ileride daha organize olacak, siber suç yasaları ile korkmaya başlayan gözler; daha çok yönelecektir.

  çok da ileride değil, türkiye yeni isp kısıtlamaları ve bireysel başvuru ile yapılacak olan özgürlük bahanesiyle siber takibe çoktan giriyorken hele..
 • bunu mu demek istediniz gibi uygulamalarda saçmaladığını gözlemlediğim arama motoru. bir de yerelleşmesi gerekiyor bir an önce, şu an türkçeye özel bir arama yapamıyor. www'li domain yerine duckduckgo.com'u kullanması da ilginç oraya yönlendiriyor otomatik olarak. bu isimle de bu iş olmaz bir an önce parayı basıp 4 - 5 harfli bir domain alması lazım. yine de google'ın arama motoru piyasasındaki tekeline bir son vermek için günde 3 - 5 aramayla destek vereceğim oluşumdur. http://duckduckgo.com/
 • eş dost tavsiyesiyle haberdar olduğum arama motoru. google'ın panda'yla bile ayıklayamadığı çöp içerikten ayrılmış doğru sonuçlarıyla beğenimi kazandı.
hesabın var mı? giriş yap