• harun kolçak'ın en büyük aşk adlı albümünden bir şarkı. sözleri şöyledir:

sanırdım bu sevda sökülür içimden
    ve damla damla kopar yerinden
    sanırdım bu koku silinir tenimden
    ve yeni bir sevgi bulur şu gönlüm

hasretin döner durur başımda nöbetler
    toy bir gün gibi filizdir ümitler

gün harman gece derman
    ben nehir sen umman
    dokunursa ellerin
    dudağım yangın orman
  • harun kolçak'ın çok sayıdaki güzel şarkısından biridir. yanılmıyorsam söz ve müziği ümit sayın'a aittir. bu şarkının yine aynı albümdeki ekürisi de insan gülerken ağlardır. gençliğimizde dinleyip iç çekmişliğimiz çok olan şarkılardır. hey gidi günler.
  • çok az insanın keşfetmesinin verdiği huzurla birlikte dinlenen nadir şarkı, kesilmemiş ağaç.
  • mantar gibi yeni şarkılar ve şarkıcılar çıkarken neden dikkat çekmediğini anlamadığım şarkıcının muhteşem şarkısı. nakaratı bu kadar basit ve dile dolanan, arada bağlayıcı melodide solistin etkileyici sesi bunu unutulmazların arasına sokmalıydı oysa. yani en azından sevenleri, harun kolçak denilince gir kanıma'da ettiği dansı diline dolayanlardan fazla olmalıydı.

https://www.youtube.com/watch?v=wogygwkrr7u
  • harun kolçak'ın en en en güzel şarkılarından biridir bu. öte yandan ümit sayın nasıl bir damga vurduysa bu şarkıya, imzası on kilometre öteden kendini belli eder.
  • buram buram ümit sayın kokan harika bir harun kolçak şarkısı. 90' lar popa hakim ve seven biri olarak ilk defa 2024'te dinlemem de ayrıca ilginç. kim bilir neler var daha hiç dinlemediğim, bilmediğim.
hesabın var mı? giriş yap