• (bkz: dünya)
  • dün itibariyle bünyesine katıldığım medya grubu.
  • bünyesine bir adet türbanlı yazar katarak yükselen yeşil sermaye'ye selam çakmıştır.
  • eleman alımı için iş bulma sitelerine muhabir arıyoruz diye yazıp, muhabir olarak aldığı elemanını osb'de reklam aldırmak için kullanan kurum. biraz sarsılıp kendine gelmezse kaliteden çabuk ödün verecek gibi...
  • türkiye'deki yönetici/müdür/işveren/patron kalitesini ibretlik bir şekilde ortaya koyan iş dünyası gazetesidir.

şu haberde asgari ücretle ilgili ağlayan bir yönetici:

http://www.dunya.com/…ardalik-yapiliyor-280251h.htm

sadece iki gün sonra yöneticiyi yalanlayan bir haber:

http://www.dunya.com/…-ucret-protestosu-280531h.htm

türk iş dünyasının kapasitesi konusunda önemli bilgiler verir.

baştan edit: ben entariyi yazarken haber ana sayfadan kaldırıldı, muhtemelen biri uyandırdı kral çıplak gözükmesin diye. ıyi iyi....

kıçtan edit: heh heh yine anasayfaya manşete koymuşlar. burayı okuyorsanız şu 30 saniyede bir sayfa yenilemesini de kaldırın. siz milliyet misiniz?
  • piyasalarin gunluk guneslik oldugu algisi uzerine calisma yaptigini dusundugum gazete. kotu haber bulmak imkansiz.
  • bugünkü halini almasının altında ilginç bir hikaye yatan gazete.

hikayenin ana kahramanı nezih demirkent, 80'li yılların başında hürriyet'teki görevinden ayrılır. hürriyet yöneticileri demirkent'in kıdem tazminatını hesaplamaya kalkarlar. zamanın parasıyla trilyonluk bir yük binmiştir omuzlarına. bunun yerine demirkent'e aynı gruba ait dünya gazetesini vermeyi teklif ederler. böylelikle çeşitli gazetelerde yöneticilik yapan nezih demirkent, kendi gazetesinin patronu olur.

basın-iş yasasını okuyanlar bilirler, gazeteci kimliğine sahip ve gerçek bir medya kuruluşunda sözleşmeli olarak çalışan birinin hakları bu yasaya göre korunur. genel iş yasasına nazaran çok olumlu yönleri de vardır. mesela ciddi miktarlarda ödenen kıdem tazminatı gibi.

şimdilerde birileri bu kıdem tazminatını kaldırmaya çalışıyor. neden acaba?
  • türkiye'de işlerin yolunda gitmediğinin bir örneği daha. ekonomik yayın yapacağım diye kurumsal pr ve reklam, hükümet politikalarının pohpohlanmasından ibaret bir garabeti her gün devam ettiriyorlar. ülkenin gerçeklerinden sorunlarından en uzak noktada yayın yapıyor. bitik.
  • çoğunluğu ufuk açıcı yorumlamalardan çok herkesin ilk aklına gelecek yüzeysellikte, subjektif laf salatası olduğu için köşe yazısı okuyarak vakit kaybetmiyorum.

arada ilgimi çeken konu olursa dünya'dakilere bakarım sadece. turizm de ciddi şekilde dikkatimi çeken bi konu olduğundan bugün açıl sezen'in şu yazısını görür görmez "elleh, düzgün bi analiz, yaşasın" diye atladım. okuyorum okuyurum gel hadi analiz diye, gelmedi. bütün yazı bodrum beach rezaleti şeklinde geçilmiş. tüm yazının özeti "dahtada yattık".

hürriyet olsa neyse, utanmadınız mı bunu köşe yazısı diye koymaya, bu ne be?! öldürenzi.

ertesi gün editi: good booyy bana bunlarla gelin.
  • en çok takip ettiğim gazete ve websitesi. ekonomi ve finans üzerine bilgi almak çok daha yararlı oluyor.

klasik haber sitelerinin verdiği iç karatıcı haberler ve galerilerden bıktıysanız bu gazeteyi takip edin.
hesabın var mı? giriş yap