• denize karşı tüttürülen nargile ve yanındaki buz gibi bira..
  • iki aylık bebeğinizin uykudan uyanıp sizi gördüğünde gülmeye başlaması.. ne yapacağını şaşırırsın valla.
  • buena vista'dan chan chan dinleyerek kahvaltıdan sonra bahçeye çıkıp ağaç altına oturmak. elinde de ya çay, ya kahvaltı sonrası kolası, soda, gazoz, ice tea, bira, şarap bişi.

biraz da rüzgar esse, haziran ayı olsa. hııamına. oradan kalksak, akşam olsa, avrupa kupası/dünya kupası izlesek, wimbledon izlesek
  • evde tek başıma geçirdiğim günler.
    pek sevmediğim rutinler & zorunluluklar bile gözüme batmıyor.
    yeter ki yalnız olayım, yalnız kalayım.
  • anne
  • kendi adıma, şüphesiz bi annenin 14 aylık yavrusuna sarılıp uyumasıdır.

şu yaşa geldim böyle bi huzuru ne duydum ne buldum daha önce.

ensesinin kokusuna öldüğüm.
  • yağmur yağarken bir tente ya da ıslanmanı engelleyecek bir çatı altında çay içmek.

sandalyeye oturmak daha evladır. hava sıcaklığı üşütmeyecek ve bunaltmayacak. tazeliğin çılgınlarca yayılacağı optimum ayarda olacak. hepsinden önemlisi insanın kafası rahat olacak. yani toprağa, yeşile bakarken "kız beni nasıl sktir etti mna koim, öyle de edilir mi lan, daha dün seviyom diyodu" gibi düşünceler almayacak seni ya da 2 hafta önce sana laf sokan birine laflar hazırlamayacaksın. sadece izleyeceksin. çok defa gördüğün ve alıştığın bir mucize vuku buluyor gibi izleyeceksin. bugün işe gitmeyeceksin, erken uyuman da gerekmiyor. zerre stres yok. kendini ona vereceksin. toprak kokacak. düşün ki hiç sigara içmemişsin, koku duyuların çok açık. ya da müptelasın kokuyu siktir et, yak çayın yanına bi tane. ve uzakta bi yerde chopin - raindrop prelude çalacak.

evet sayın okur feng şuinin mna koyduk. bundan kralı yok. ama bu durumlar bir arada bulunursa olur işte. tüm girdileri toplamak epey stres kaynağı. hele hava sıcaklığı ve yağmur yağdırma olayını manuel gerçekleştirme durumu gök tengriyle ciddi pazarlık gerektirir. o kadar kasıntı sonrası da huzurdan söz edemeyiz. denk gelirse kaçırmayın ama.
  • iç huzuru
  • hellimli tost :(
hesabın var mı? giriş yap