şükela:  tümü | bugün
139 entry daha
 • "bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, herseyin var. binlerce kişi calışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu, karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmasın! sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. ama ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama, sevgiyi öğretmeye çalışıyorum. hıh, sen, büyük patron, milyarder, fabrikalar sahibi saim bey! sen mi büyüksün? hayır, ben büyüğüm! ben, yaşar usta! sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! gözümde pul kadar bile değerin yok. ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiçbir şey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. çünkü biz birbirimizr parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? dokunma artık aileme! dokunma çocuklarıma! dokunma oğluma! dokunma gelinime! eğer onların kılına zarar gelirse, ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun, vururum ve dönüp arkama bakmam bile!"
 • eğer bir sınavdaysak, bunu şimdi, hep beraber intihar ederek bitirebiliriz. oyunun gidişatını değiştirmenin vakti artık gelmedi mi?
  bu dünya sonsuz olana geçiş için bir biletse ve seçimlerimizle güzergahı belirliyorsak, bu durumda tanrı sınavı iptal etmek durumunda kalabilir. sanırım hepimiz diskalifiye olmuş oluruz. belki de bizden asıl istenen şey, her şeyden ama her şeyden bir anda vazgeçebilecek olgunluğa sahip olabilmemizdir.

  not: hiç öyle bir şey yoksa, her şey yalan olsa bile boşuna değil bilim için ölmüş oluruz . :)

  edit: belirsiz ifade (??) düzeltildi ve içerik 30 saniye içerisinde söylenebilecek kadar kısaltıldı.
 • (bkz: birgül teyze orospu değil)

  he bir de sevgili annem ve babam... o digitürk kumandasını babam bozmadı. canım sıkılıyordu tornavida arayıp buldum içini açıp bir güzel sildim,temizledim meğer o yeşil çipe bez sürersek bozulurmuş.
 • tam olarak aşağıdaki sözcüklerdir.

  --- spoiler ---

  varsın egemen sınıflar bir komünist devrim ürküntüsüyle tir tir titresinler. proleterlerin, zincirlerinden başka kaybedecek şeyleri yok. bir dünya var kazanacakları.

  bütün ülkelerin proleterleri, birleşin!

  --- spoiler ---
 • tek millet tek devlet tek bayrak tek dilhsahdahsshaash
 • düş gücüne sahip olmak, bilgi sahibi olmaktan daha önemlidir. merakınızın peşinden gidin.
 • kesinlikle murat uyurkulak'ın merhume'sinden şu alıntıdır:

  "bir insanın hayatı boyu bir kez olsun şahane bir otelde tatil yapamamış olması veya bir kadının bütün ömrünü bir evin içinde geçirip bir defa dahi vapura binememiş olması ya da bir adamın cümle hikayesinin talebe, asker, amele, ihtiyar ve mevta sıfatlarından ibaret olması tek başına devlet aleyhinde dava konusudur, hukukunuzu sikeyim, hepinizi öldürücez!"
 • "uyanın.. ölüyorsunuz... hemen hemen her ölçekte.. bir portakalın kabuğu üzerinde evren için oldukça kısa bir zaman için insanlığın varolma koşulları mevcut.. esas problemlerinize ne kadar kör, ufacık çıkar oyunlarında ne kadar oyuncak ya da oyuncu olduğunuzu farkedin.. portakal kabuğunun ötesine bakın.. ya da yok olun, zaten hakediyorsunuz..."

  edinot: işbu entry inançlarla ya da yaşam sonrası hayatla ilgili değildir..
 • "bi durun artık kendinize gelin. ölücez lan eninde sonunda"
16 entry daha