• belki utangaç arkadaştır fakat yaptığı hiç doğru değildir.
  • bir dostunun kendisine söylediği gerçeklerden hoşlanmayan kişidir. bunun bir de hiçbir açıklama yapmadan, durup dururken sizi sosyal medyadan ve telefon fihristinden silenleri de mevcuttur.
  • benim o.

bazen gerçekten kafam götürmüyo.
  • durduk yere olsa bir süre sonra normale dönebilir arkadaşlık ama evlendi diye araya mesafe koyan ( ki bunu arkadaşım açık açık söyledi) arkadaşla ömür boyu eskisi gibi olmak neredeyse imkansızdır.
    20 yıllık çocukluk arkadaşımı bu yüzden kaybettim ben. neymiş efendim, ben ona karşı çok kabaymışım, çok argo kelimeler kullanıyormuşum. 20 yıllık bir arkadaşlıktan söz ediyorum,ben neysem sen de o’sun lan işte dümbük. neyse, bu konu hakkında uzun uzun yazardım da, değmez aq.
  • hapis cezası falan olsun bunun.
  • durduk yere koymamıştır , sadece fazla kırılmış sana söylememiştir.
  • neden yaptım bunu; çünkü enerjimi sömürüyordu. adını bile duymayı istemiyorum o derece. geçenlerde ortak bir arkadaşımızla konuştuk bu meseleyi, neden mesafeli olduğumu ve davet edildiğim her yere gelmek istemediğimi sordu. anlattım ve hak verdi. bazen saygıyı korumak istersin ve o mesafe size yardımcı olur.
  • ya "durduk yere" ya da "arkadaşlık" kısmı doğru değildir.

mesafe ayarını siz bilmiyor; kendi ihtiyaç duyduğunuz yakınlığı ilişkinin mutlak mesafesi olarak dayatıyor olabilir misiniz?

ilişkinin geçmişini biraz düşünün. bu mesafe size olumsuz hissettirdiyse belli ki bazı ihtiyaçlarınız bu arkadaşlık içinde karşılanmış. belli ki bu kişi size vakit ayırıp saatlerce derdinizi dinledi ya da zorlandığınız bir derse çalıştırdı ya da başka bir işinizi yaptı. peki bunların karşılığında siz nasıl davrandınız? belki de o kişiye saatlerce dert anlatmakla kalmadınız, bir de derdin takipçisi durumuna sokarak gereğinden fazla vaktini aldınız. hatta bununla da kalmadınız her talebinizde size vakit ayıramamasını aranızdaki yakınlığa ihanet olarak görüp kapris ve ısrar gibi insan hakları ihlalleri gerçekleştirdiniz.

bu arada da şu sorular yüksek ihtimalle hiç aklınıza gelmedi: ilişkinin ondaki karşılığı ne acaba? ben de onun aynı ihtiyaçlarını karşılıyor muyum? daha da önemlisi acaba o beni dertlerini anlatacak kadar yakın görüyor mu?

karşılıklılık ve eşitlik ilkelerinin gözetilmediği ilişkiler arkadaşlık falan değil sömürü, yük ve bıkkınlıktır.
  • hayata küsmüştür, sizinle bir ilgisi yoktur.olabilir yani.
  • durduk yere olmaz
hesabın var mı? giriş yap