şükela:  tümü | bugün
  • iki koca eskittim, bende ates hala har repligini gunluk kullanıma acan film
  • mahkeme'de bir davanin goru$ulme sureci..
  • birbirini özleyen iki insanın coşkuyla sarıldıktan sonraki halleri,
    birbirini görmeden tanışmış iki insanın, birbirlerini gördükleri andaki halleri,
    bi galeyan sırasında, hawaya ateş açıldığında, galeyandaki insanların aldıkları hal.
    gözler hep "halk mahkemesi...
  • zafer algöz'ün mükemmel performans gösterdiği bir film.hele kızdığı sahneler yok mu insanı gülmekten kırıp geçiriyor.
  • tam zamaninda veya daha oncesinde durusma salonunun kapisinda olursaniz dosya ve mahkeme durumuna gore ortalama yarim saat ila iki saat arasinda gec baslayabilen, birkac dakika da olsa gec kalirsaniz tam tayin edilen zamaninda baslayacagi tutan seydir.

(bkz: aglamiyorum gozume bir sey kacti)
  • (bkz: hearing)
  • "karsilikli durmak"tan gelmesiyle beni sasirtan sozcuk. "avukatlar mahkemede durustu". "dovusmeyin durusun" o zaman.
    (bkz: kuresel isinma)
  • mahkemelerde de adına yakışır bir şekilde "duruşmadan" ibaret olan fiili bir durum. nitekim az konuşup bol duruşmak gerek.aksi halde adı konuşma olurdu.
  • bizimkiler kadrosu filmin iskeletini oluşturuyor.
  • bu filmde meltem cumbul'un sesini epey bir çirkinleştirerek şarkı söylemesi enteresandır.
    başka bir ilginç detay da, bu filmde kocalara dolap çevirmiş meltem cumbul'un yıllar sonra başka bir filmde sibel kekilli'ye evlilik konusunda tavsiye veriyor olması.
    alakasız karakterler, alakasız dünya belki, ama bir tarafta meltem cumbul, diğer tarafta güven kıraç. ister istemez benzeşim yapıyor.