• iyi ki varsın
  • beni yanına alsan artık, kimsem kalmadı anne.
  • eğer saglikliyken beni hatirladigi zamanlarda yazma şansım olsaydi:
    birgün alzhimer olursan ölünceye kadar sana bebek gibi bakacagimiza söz veriyorum yazmak isterdim.
  • biliyorum ki hiç okumayacaksın. ama bil ki sen benim kanatlarımsın. hani benim dibe battığım zamanlarım oldu ya.. kimisinin sebebini bilerek kimisinde bilmeyerek sertçe silkeleyip ayağa kaldırdın ya..

onlar benim hayatımın dönüm noktalarına dokunuşlarındı.

ama sana tek sitemim var.. keşke diyorum bazen bu kadar pamuklara sarmasaydın.. hayatımın çok büyük bir kısmını bir fanusa hapsetmeseydin de ben de dışardaki dünyaya ayak bastığımda sudan çıkmış balık gibi olmasaydım.. o dışardaki dünyadaki insanlarla arama bir cam koyarak korumaya çalışmadaydın mesela.. aralarına da salsaydın da ben her annenin senin gibi olmadığını, senin gibi annelerin yetiştirmediği insanların kalbinin kötü olduğunu daha erken anlasaydım..
  • ben hatalarım için özür dilerim. seni üç kuruş etmez insanlar uğruna ezdim üzdüm yine sen kucak açtın.. yaram çok acıyor anne... keşke güçlü olmayı ayakta kalmayı öğretmeseydin...
    sen yavas yavas siliyorsun geçmişi. gözümün önünde eriyip gidiyorsun beni pişmanlıklarımla bırakıp gitme sakın.
  • keşke senin için gerçekten değerim olduğunu bilsem ama öğrendim, bildim ki ben harcanabilir olanım..
  • anamm! çok özledim çok!!
    hayatımın en büyük şansıydın ahh!
  • içimde biriken o kadar şey var ki. evet okumayacaksin bunları. ve hiç bir zaman söylemedim söyleyemecegim. o kadar çok ihtiyacım oldu ki sadece aradım sesini duyup içime doğru ağladım ama seni ne kadar çok sevdiğimi sana veya hiç kimseye söyleyemedim. hep özendim ve bu boşluk hiç dolmayacak.
  • uçan kuşa bile anlatsam derdimi kimse senin gibi derman olamıyor yarama. hayattaki en büyük derdim de sensin, dermanım da! canım ciğerim!

bu arada sokakta gördüğün yılışık kedilere benim adımla hitap etmen bir miktar kalbimi kırıyor. ama seviyorum seni kadın!
hesabın var mı? giriş yap