• arkadaşlar olur da soy ağacını paylaşan bir arkadaşınız olursa kulağına şunu fısıldayın: ''annenin kızlık soyadı elimde!''
  • sene olmuş 2018 anne kızlık soyadının çok über gizli bilgi olduğunu sananlar var hala. bir insan arkadaşımızsa zaten muhtemelen dedesini, dayısını, dayı çocuğunu falan tanıyoruzdur herhalde.
  • abim bakmış eğer evlatlık değilsem durum şöyle. 200 yıl boyunca memlekette kalmışız... hiç mi dışarıya çıkılmaz arkadaş.
  • bir haftaya geri dönüyormuş az sabredin
  • araştırmalarım neticesinde nakşibendi tarikatının halidi kolundan olduğumu öğrendiğim uygulama. cennet garanti heralde
  • bakan baktı bakamayan hergün acı çekiyor
  • ekşicilerin yok e-devletten hizmet tekrar açılacak da sistemde sıra bana gelecek de girip bakacağım diye bilgisayarın başında yarrak başı gibi beklemesine gerek olmayan, azıcık götlerini kaldırıp en yakın ilçe nüfus müdürlüğüne giderek dilekçelerini yazmak suretiyle 15 dakika içinde soylarını soplarını çıktı alabileceği über hizmet. sonra da gelip buraya yazarlar hemen hangi delikten çıktıklarını. okuyup okuyup kültürleniriz.
  • benimde iceriden, ust kademede calisan devlet memuru yegenim sayesinde aldigim bilgiye gore, soylenildigi gibi, daha guclu bir server icin arastirma safhasindalarmis, ve buyuk ihtimal ile ihale olacak, firmalarla gorusuluyormus.
    bu durumda yegenimin tavsiyesi, bizzat nufus mudurlugune basvuru yapmak, daha hizli sonuc alirsiniz dedi.
  • daha içerden en içlerden gelen bir bilgi, bizzat servere sordum. "sorma abi benim kapasitem yetmediği için yeni server alınacakmış." dedi. ne zaman açılacağı belli olmayan hizmet.
  • dışarıdan gelen bilgilere göre tekrar çökecek olan sistemmiş.

kaynak: ben.
hesabın var mı? giriş yap