• okan bayülgen : sesim şu kadar oktav*
    ebru destan : ya tam bilemiyorum ama şimdilik sopranoyum
    o : yok kaç oktav
    e : orta uzunlukta

(bkz: yok artık) (bkz: televizyon makinesi)
  • televizyon makinası isimli programda "ses bir kastır sonuçta, gelişir o da" diyerek beni benden almış kişi, evet bundan sonra ses bir kastır benim için.
  • dün akşamki televizyon makinasında, feridun düzağaç hakkında okan bayülgen in kendisine yöneltmiş olduğu soruya "ilk albümünü de dinledim, çok beğenmiştim" dedikten sonra feridun düzağaç'ın "yalnız o benim dördüncü albümüm" demesiyle, bu laftan sonra yakın bi pencere bulsam da atlasam, ya da yer yarılsa içine girsem" moduna giren manken eskisi, şarkıcı yenisi.
  • televizyon kar$isinda zapping yaparken klibine rastladigim,di$iligiyle on plana cikmaya cali$an bir $arkici..ha ba$arili olur mu,ne yazikki evet..*
  • "giyim kuşam yeni trendim
    hepsini dışından beğendim
    kalbimde boş değil artık
    tanıştırayım boyfriend'im"

diyen kadın.

ense kökünde kanat dövmesi var, ki bu onu daha çekici yapıyor. amma velakin "maalesef ruhu yok" kendisinin.
  • son beş dakkadır makina'da "ses bir kastır"'ı benzetme olarak kullandığını belirten. "sesimin üzerinde çalışırsam sesimi geliştirebilirim" demek istediğini vurgulayan. ama başkaları itin götüne girdiği halde nedense o girmiş sanılan. itin götü gitgide kalabalıklaşıyor, vatandaş denize giremiyor.
  • okan bayülgen tarafından çektiği besmele düzeltilip, ayarı verilen hatun kişi.
    nasıl bi şey dedi, şööle yayık vaziyette:
    "bismillaaaaarahiiim"
  • müzik eleştirmenlerinin mutlak surette müzisyen olması gerektiğini sanan kadın. bu sabah izlediğimiz bir programda kendisine had bildiren müzik eleştirmenine... (naim dilmener)
    -beyfeeendi siz müzisyen misiniz? sesmeendisi misiniz? tonmaayster misiniz? neye göre eleştiriyorsunuz, neye göre yorum yapıyosunuz?
    ...şeklinde cümleler kurmak suretiyle çemkiren "sanatçı". (kendisine öyle diyor. bu sanrılar pek hayra alamet gibi gelmedi bana.)
    bir de senelerdir genç, senelerdir yolun başında bir hanım bu. (nasıl oluyor ki öyle? 50 senedir izliyoruz kendisini çeşitli polemikli televolelerde. enteresan buluyorum böyle şeyleri.)
  • izledik gördük ki kendisi 4 senedir müzik yapmaktaymış, albümünü türkler anlayamazmış, naim dilmeneri tanımazmış.
    kendisini reha muhtar haber finali ses tonuyla izleyicinin takdirine bırakıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap