• süper filmmiş gittin uyudun kızııııııım!! (yaaaaa :(:( )

spoylırlı konuşcam;

--- spoiler ---

açtım, üçüncü beşinci dakkada "aha robotlu film amına koyim yeter ettiniz voltrandan tiksindirdiniz!" dedim. demedim mi hanım? (dedin bey).
    "sen uyu, ben biraz izliyim zaten 10 dk'ya kapatırım" dedim. demedim mi? (dedin) uyumadın mı? (uyudum).

biraz ilerledi gudik gudik, bu general midir nedir aşırı üst rütbeli birine kafa tuttu falan. (yabancı emme!)
    evet sik gibi devam ediyor.

sonra veron meleği kızı öldürdü, dedim demek ki başrolde falan değil kız.

sonra noldu? ooo güzelmiş meğer film. ama yine de mevzu az çok belli oldu dedim. dedim mi demedim mi?? (ne bileyim be uyuyoodum ben!)
    belli olmamış. sürekli yeni bişeyler çıktı, daha güzel devam etti.
    bir saniye sıkılmadım ha.

lan o değil de film güzelmiş yazcakmışım sadece neden spoiler diye yazdım ki mal gibi?! dur en başa güzelmiş yazıyım.

--- spoiler ---
  • interstellar sonrası izlediğim için mi bilmiyorum ama beğenmedim film. tom cruise oblivion dan sonra bu bilim kurgu filmi ile de cezbedemedi beni.
  • edge of tomorrow düşük beklentiyle izlemeye başlayıp sonra ilgiyle devam ettiğim bir filmdir. tom cruise dünyalar savaşı filmlerinin üzerine oturtulmuş bu klasik konulu hikayesi modern bir şekilde işlenmiş. aynı günü defalarca yaşamak ders almak duygusunu hafızayı zorlamak, kendini geliştirmek ve sanal bir oyun gibi hayatı yaşamak kavramını kendim açısından ciddi ciddi düşündüm. sanal bir oyundan fark bu tekrarlardan kaçamıyor olmanız. biraz inception biraz war of the worlds ve ne alaka ise birazcık da zeyna tadı alarak izlediğim bir film oldu. zeynada bir bölümünde sürekli aynı günü yaşayıp duruyordu.
    ancak hep aynı günü yaşaya yaşaya sonunda bir sonraki güne geçişi sağladığı son bölümlerin kurgusu biraz tuhaftı
  • esin kaynağı south park'daki kenny karakteridir.kaynak götüm tabi
  • esas ablanın şınav çekerken doğrulduğu an varya işte o anı iyi ki onlarca kez gördük günü başa alma sayesinde. filmin en güzel sahnesi orasıdır. ha haksızlık etmeyelim film oldukça başarılıdır. konusu kurgusu insanı "sıradan bir film izleceğiz lan galiba" derken birden içine çekiveriyor!
  • bilim kurguya ön yargıyla yaklaşırken oh my god deyip pür dikkat izlediğim filmdir.
    tavsiye edilir.
  • filmi kurgulayan arkadaş çok fazla dark souls oynamış.
  • son zamanlarda en keyifle izlediğim bilim kurgu filmlerinden. tom cruise başrol olmasa daha iyi olurdu. ayrıca evet film çok uzadı ama final sahnesini biraz daha uzatmalarını isterdim.

bu filmi beğenenler şunu da beğendi (yani ben)
    (bkz: next)
    (bkz: the adjustment bureau)
  • gideri olan film.

--- spoiler ---

özet olarak, zamanında oynadığımız medal of honor'lar gibi ölüyorsun ve tekrar başlıyorsun ve de ölürken artık düşmanın nereden geldiğini bilerek oynuyorsun bir sonrasını. sadece belli bir yerde checkpoint noktaları olsaydı da her ölüşünde kışladan başlamasaydı.
    groundhog day kadar naif ve sevimli bir film olmasa da mantık aynı.
    --- spoiler ---
  • source code da benzediğini düşündüğüm film ancak sonunun öyle bitmesi hiç de hoş değildi
    (bkz: source code)
hesabın var mı? giriş yap