şükela:  tümü | bugün
 • beykent üniversitesine bir boy fazla gelen hoca.

  öğrencileriyle muhabbeti abi-kardeş ekseninde olup aynı zamanda otoriteyi korumasını bilen bir hoca. derslerinde ezbere tamamen karşıdır. o yüzden konunun mantığını kavramınızı sürekli öğütler.

  erasmus'a giden öğrencilere ders konusunda elinden geleni ardına koymaz. orada öğrencinin yaşayacağı hayatı burnundan getirmez.

  sınavlarında genellikle ters köşesiyle meşhur olsa da, sorun beykent üniversitesindeki diğer hocaların kalitesizliğinden kaynaklanıyor. öğrenciler o kadar yatıp geçmeye alışmış ki(ben dahil), biraz zorlayan bir hoca çıkarsa herkes mızmızlanmaya başlıyor.

  ediz hoca iyidir, korunmaya alınıp, beykent müzesine kaldırılmalıdır.
 • sizin bir bilgiyi ezberlemeniz yerine o bilgiyi mantık çerçevesinden geçirmenizi sağlar.
  mesela derste size a bilgisini ve b bilgisini anlatır.
  size (a+b)xc gibi birşey sorar.
  bir mühendisin bunu yapması gerektiğine inanır.
  ancak her zaman istediği gibi sonuçlanmaz.
 • sadece kendi okulunun değil türkiye geneli ortalamasının üstünde bir eğitimcidir.

  eğitimcidir diyorum çünkü gerçek bir eğitimci. öğrencisi olduğum günden bugüne sanırım 2 veya 3 sene geçti. ve galiba 1 tane dersini aldım kendisinin. hayatımda bu kadar güzel ders anlatan bir eğitimci görmediğimi açıkça söyleyebilirim. sınavda sorduğu sorular ezber yaparak not alabileceğiniz türden değil, gerçekten saksıyı çalıştırarak yapabileceğiniz türden sorular genelde.

  birebir öğrenciyle olan iletişim kalitesi gerçekten çok yüksek. 45 dakikalık dersi 20 dakikada tamamlayan ve gerçekten 20 dakikada 45 dakikada anlatılabilecek şeylerin çok çok üstüne çıkabilen bir eğitimci.

  öğrencileri boğmadan, anlattıklarını öyle ya da böyle muhatabının zihnine işleyen, dersin genel yapısına, alanına, sınıfına, birebirdeki iletişimine kısacası eğitimle alakalı hemen her şeye hakim bir eğitmendir kendisi.

  ben kendisinden bilgisayar grafikleri dersini almıştım. sanırım bilgisayar grafikleri kadar zihnimde canlı kalan ikinci bir ders yoktur üniversiteden.

  eğer bu entry'i okursa kendisine bir öğrencisi olarak çok teşekkür ettiğimi bilmesini isterim. vizyonu geniş bir insan olmasından ötürü de bulunduğu yeri hiç terk etmemesini diliyorum. ediz hoca gibi hocalara ihtiyaç çok fakat maalesef böyle hocalardan pek yok.

  ek. tekrardan öğrencisi olmayı gerçekten çok isterim, sanırım ancak yüksek lisans ile mümkün ama bakalım.

  (bkz: computer graphics)
  ediz şaykol

  ek 2. şimdi kontrol ettim computer graphics dersini vermiyormuş artık.

  verdiği lisans dersleri;
  (bkz: introduction to computer engineering)
  (bkz: operating systems)
  (bkz: system analysis and design)

  yüksek lisans;
  (bkz: bilgisayarla görüde ileri konular)
 • beykent üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü hocasıdır. kendisinden lisans döneminde ders alamadım. zira lisansımı bu okulda tamamlamadım. yüksek lisans yapmaya karar verdiğimde arayış içindeyken arkadaşımın tavsiyesiyle tanıdım ediz hoca'yı. kendisine de söyledim bu durumu. ben gelmeden önce zaten sizi biliyorum diye. ben okulların kalitesinin hocalardan geçtiğine inanırım. dünyanın en iyi okuluna da gitseniz, eğer siz kendinize bir şey katmak istemeseniz o iş olmaz. şimdi ben sanılanın aksine burada okul güzellemesi ya da karalaması yapacak değilim. hayatım boyunca hep şunu düşündüm ; bir şeyler kötü gidiyorsa bu benim suçum. bir şeyler iyi gidiyorsa bu da benim başarım. her şeyi düzeltmek benim elimde. okulun içindeki kişiler benim için önemli. bu yüzden ediz hoca ile çalıştığım için kendimi mutlu hissettim. evet çalışmak diyorum çünkü ben ders alma olarak bakmadım bu duruma. kariyerim için bir çalışma olarak gördüm. hem ufku hem de hayata karşı duruşu beni etkiledi. hatta bunun sayesinde hayatımda da başka değişiklikler oldu. iş değiştirme yeni bir proje geliştirme gibi.
  dediğim gibi ben genel olarak ediz hoca'dan çok şey öğrendim. kendisi de buna hep izin verdi. adam gerçekten bilgili. benim size tavsiyem adamın bilgisini sonuna kadar sömürün. zaten kendisi de bu durumdan mutluluk duyacaktır.
 • büyük insandır. hem bilgili hem öğretmeyi, anlatmayı bilir. kendisini lisans döneminde tanımamış olmak çok üzücü. yüksek lisansta tanıdım. ediz diye yazılır , kral diye okunur. kendisi gibi bilgili insanları tanıyınca, hala ümidim kalıyor.

  alem adam görsün, feyz alsın
  yeşillendirin gençler

  http://edizsaykol.weebly.com/