• la roche posay'a ait bir seri.yağlı,karma veya akneye eğilimli ciltler için özel olarak formüle edilmiş ürünler içerir bu seri.temizleme jeli,toniği,nemlendiricisi ve bir de cildin en üst katmanını günden güne soyarak cildi yenileyen effaclar k diye bir kremi vardır ki,harikadır.gerçekten işe yarar.
  • kullandığım günün sabahı beni deadpool‘a çevirmiş la roche posayin -sayısız küfür- cilt katli seti.
    içeriğine bakmadan neden aldın, kendin ettin kendin buldun demeden önce anlatayım:
    yakın bir arkadaşım 1 yıldır falan düzenli kullanıyordu ve yüzünde gözle görülür iyileşme gerçekleşti. ben çok önce kabaca arattığımda şikayet okuduğumdan vazgeçmiştim. geçtiğimiz hafta yüzümdekiler biraz artınca sinirle koşuya çıkmamla beraber arkadaşım aradı, konu gelince la roche vs neyse eczanelerin kapanmasına dakikalar kala birinden girip seti aldım. aynı akşam kullandım. ilk kullanımda ferahtı içim açıldı vs (ben o plasebonun...). sabah uyanıp aynaya baktığımda yüzümde sarı minik minik şeyler gördüm. kusma olduğuna kanaat getirdim. 48 saatte etkisinin görüldüğü söyleniyordu vs. 2. gün daha da kötüleşti (bildiğiniz kırmızı kırmız deadpool). bu arada kremi bütün yüze değil de lokal kullanmaya başladım (gerçi bütün yüzüm lokal oldu). kaplıcaya gittik. cildime çok iyi geldi. dedim hadi 48 saat oldu kaplıcayla beraber etkisi derken kaplıcadan dönünce yine çok kötü oldu. sadece jeli kullanayım dedim yine yine yine..................
    sonra bu içeriklerden anlayan arkadaşımla baktık ki: içeriği pek iyi değil. yüzü tahriş edecek sert maddeler ve silikon familyasından bir şeyler var (alerjim var).
    bir de bu ... set olmuş 190 lira.

burayı okuyan hassas ciltli derttaşlarım:
    yüzünde az buçuk siyah noktası olan veya ayda 1-2 sivilce çıkaran insanların tavsiyesi bizi pek ilgilendirmiyor. dış etkenlere dikkat edin ama iç organlarınızın ve iç dünyanızın da sağlığına özen gösterin. şimdi de çay ağacı yağını seyrelterek kullanmayı deneyeceğim (alerji için patch yaptım). bir de yeni ay çıkınca tekerleme dua gibi bir ritüel varmış onu deneyeceğim. annemin yıllanmış siğili öyle geçmişti.
    doktora neden gitmiyorsunu artık açıklamak istemiyorum.

edit: bugün itibariyle zoretanin’e (roaccutane türevi) başlamış bulunuyorum. evet doktora gittim.
  • dün eczaneden temizleme jelini aldım. clindoxylile birlikte kullanmaya başladım yüzümde sürekli tekrarlayan sivilceler için. sabah akşam önce temizleme jelini yüzümde 10 dakika bekletip duruluyorum, sonra da clindoxyl ile nokta atışı yapıyorum. şimdilik çok birşey anlamadım tabi. 10 gün sonra tekrar yazarım etkili mi diye.

edit:gerçekten oldukça etkili bir kombinasyon. işten dolayı sadece akşam kullanabilmeme rağmen sivilce çıkma sıklığını oldukça azalttı. çıktığında da clindoxyl sürünce küçülüyor ertesi güne.
  • baya işe yarayan temizleme jeli (effaclar) ve nemlendiriciye (effaclar k) sahip seri.

kilit noktaları söylüyorum:

- düzenli kullanım. her sabah, hatta bazen akşamları da.
    - nemlendiriciyi burun kenarı, ağız çevresi ve göz etrafına çok yaklaştırmamak. soyuyor, geriyor.

nemlendiricinin ilk sürüldüğünde sağladığı matlık çok iyi. temizleme jeli de yüzün tertemiz yapıyor. cillop. böyle o yağlı his azalıyor. akşama doğru gün içinde yeniden çıkıyor ama.

sivilcelerimi baya toparladı ama hafif bir kızarıklık yaptı genel olarak cildime, şu soyma işlemi sebebiyle. siyah noktaya pek etkisini görmedim, hala ayrı temizleyici kullanıyorum ona, bant gibi. ama o temizleme jelinin hafiflik ve temizlik etkisini hiç bir şeye değişmem.

1 aylık aralıksız kullanım.
  • içeriğindeki mikro soyucu etki sayesinde cildin en üst katmanının soyulmasını sağlayarak cildi yenileyen, siyah nokta, sivilce ve sivilce izlerinin düzenli bir kullanım sonucunda yok olmasını sağlayan la roche posay serisi.
  • dermatolog tavsiyesi üzerine aldığım, şimdiye değin kullandığım en iyi yüz yıkama jeline sahip la roche-posay'in yağlı ciltler için ürettiği serisidir. ancak nemlendirici olarak toleriane fluide aldım eczacının dayatmasıyla. nemlendirici de fena değil ya.
  • effaclar duo yağlı ve akneli ciltler için vazgeçilmezdir. birçok ürün kullandım, alnım çok yağlı, bende en iyi sonucu veren duo oldu.
  • esas numarası effaclar k ve effaclar duo olan seri. temizleyicileri sıradandır.
  • temizleme jeli düzenli kullanıldığında etkisini çok kısa sürede gösterir.sayısız temizleme jeli-krem kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim;effaclar temizleme jeli açık ara en iyisi.ancak kuvvetli bir jeldir.yağlı ciltler için tavsiye edilir.ben nemlendirici ile kullanmıyorum(cildim aşırı yağlı olduğu için bana mısın demiyor)ancak nemlendirici ile kullanmakta fayda var çünkü cildi soyuyor.
  • yüz yıkama jeliyle nemlendiricisini beraber kullanıyorum bir haftadır. alnımda ve yüzümde biraz sivilceler vardı. bunlara henüz bir etkisini görmedim ve yüzüm de kızarıp kabardı ayrıca da çok kurudu ve devamlı dökülüyo. yorumlara göre yüzü soyması normalmiş ama bu kızarıklık ve kuruluk normal bir etki mi acaba...
hesabın var mı? giriş yap