• çok büyük overrated..
  • bacon cheeseburger'ının eşi benzeri yok. aynı burgerı burger house handmade'e sorduğumda restoran sahibinin dini hassasiyetleri olduğunu o yüzden domuz satamadıklarını söyledi. açma kardeşim o zaman butik burger. köfteci aç, kebabçı aç ne bileyim.

tez zamanda anadolu yakasında da tercihen kadıköy yöresinde görmek istediğimiz şukela burgerci.

egg and burger'ı da çok iyidir daha önce hiç yumurtalı burger yememiştim. bir de mega aç değilseniz regular söylemeyin; bitirmek imkansız gibi bir şey.
  • (bkz: americana)
  • domuzsuz hamburger satılmasına içerleyip, hamburgere domuz koymayanlara "açma kardeşim o zaman butik hamburgerci!" tepkisi veren arkadaşların pek beğendikleri mekan.

yani neymiş?

ne kadar domuz, o kadar beğeni. işte günümüz türkiyesinin "gerçek" yükselen trendi. bi de bu ülkede sürekli olarak "bu kış şeriat gelecekmiş" geyiği dönüyor ya, neremizle güleceğiz bilemiyorum.

tabii lan! "müslümanların hamburger yeme hakkı mı var da başka yerler domuzsuz hamburger yapıyor! ne lan bu! gitsin köfte ve kebap yesin müslümanlar!"

amerika'da her restoranda "kosher" seçeneği olması ne anlama geliyor acaba? ha?

gece gece ben de gerildim şimdi.
  • hamburgeri bazen cok guzel bazen de cok siradan yapan mekan. en azindan tesvikiye'deki. bir gun gidiyorsun cennetten cikmis bir tat yiyorsun bir sonraki sefer ise burger king'ten farki olmayan sekilde pisirilmis bir et ve hayal kirikligi. burger king'de en azindan istikrar var, burada ise artik ne geldiyse.
  • etiler'de diner gibi gözüken bir dükkanda, diner fiyatlarından daha pahalı ama güzel hamburgerler yapan mekan.
  • sosispatto diye bir şey satılıyor. zaten "değişik bir şey yiyeyim ya" diye açtığım yemeksepeti sayfası sonucu gerçekten, tam anlamıyla bu ürünle bu arzumu dindirdim. türkiye sınırlarında yediğim en farklı şeydi sanırım.
  • turkiye'de domuz tuketilmesinden fena halde rahatsiz olan yobaz orospu cocuklari yuzunden domuz satmayi kesmis mekan. domuzlar siksin ebenizi.
  • şimdiye kadar yediğim en güzel hamburgeri yapan mekan. kullandıkları et gerçekten lezzetli. tek problemi patateslerinin dondurulmuş olması. ha bir de domuz satmayı kesmeseler daha iyi olurdu tabi.
  • cihangir 'de acilan yeni subeleri ile daha ilk gunden tatsiz siparis teslimlerine, kendi hatalarina ozur dahi dilemeyen calisanlara sahip mekan. oysa ne guzel de hamburgerleri vardi, oysa ne de buyuk heyecanla bekliyorduk. sonuc; hayirli olsun, elimizde patladi.
hesabın var mı? giriş yap