• öncelikle; günün en güzel haberi.

"akp döneminde türkmedya’ya istanbul büyükşehir belediyesinden her ay ‘reklam geliri’ adı altında 10 milyon lira bütçe aktarılıyordu. belediye başkanlığı’nı ekrem imamoğlu’nun kazanması sonrası ise bu bütçe kesildi.

star, akşam ve güneş gazeteleriyle 24 tv’yi bünyesinde bulunduran türkmedya’da geniş çaplı bir tenkisat başlatılmıştı. işten çıkarılanlar arasında, 24 tv’nin iki tanınan ekran yüzü zeliha saraç ve ersoy dede’nin yanı sıra gece editörü muhammet özcan, gece moderatörü serkan bayan ve şef yönetmen murat karahan bulunuyor."

vatandaşın parasıyla akp'ye oy vermeyen vatandaşa hakaret edenlerin bir kısmı işsiz kalmış. darısı diğerlerine.

link
  • yetmez ama evet dediğim şükela gelişmedir.
  • güzel haberler geliyor. vergiyi ödeyen kesimden parayı alıp yine vergiyi ödeyenlere hakaret ediyorlardı.

aylık 10m tale. 10 milyon tale vergi.
  • özlediğimiz güzel haberlerden biridir. başkanım lütfen çizgini bozma, böyle devam.

diğer güzel haber için (bkz: 16-17 ağustos 2019 baroların boykot kararları)
  • ulan bir belediye niye reklam verir her ay 10 milyon tl'lik... sosyal medyadan kendini duyurmak bu kadar kolaylaşmışken...

bunun bir yaptırımı yok mu? yılda 120 milyon tl ile kaç fakirin hastanın öğrencinin düşkünün derdi halledilirdi...
  • 10 milyon...aylık...reklam geliri...belediye için...
    hepsi ayrı ayrı saçma zaten. birlikte okuduğunda şahane kafa yapıyor.
    ellerine sağlık ekrem başkan dediğim hamledir.
  • işte ekrem başkandan beklediğimiz hareketler bunlar.

chp’ye söven, atatürk düşmanı, liyakatsiz tipleri ataması değil.

allahtan bu hatadan döndü.

sırada tüm dinci vakıfların para musluğunu kesmek olmalı.

işin komik tarafı, o dinciler paraları kesildiğinde anında agnostik, ateist, deist, falan olurlar. zira bunlarda omurga yoktur.
  • türkmedya nedir bilmiyordum ve öğrendim. konuyu şöyle özetlemek istiyorum. ekrem başkan istanbulluların her ay çöpe giden 10 milyon lirasını kurtarmıştır.
  • yuvarlarsak, vergilerle kaynak yaratılan ibb bütçesinden günlük 350 bin tl alan bir yandaş medya unsurunun, bizim cebimizden çıkan gelirinin kesilmesidir.

tekrar yazıyorum, günlük 350 bin tl.
  • ekrem bey'in bir hortumu daha kesmesi haberidir. bu ne güzel bir cumartesi yarabbim!
hesabın var mı? giriş yap