172357 entry daha
  • tatil istiyorum!!!

hiçbir şey yapmadan boş boş düşüncelere dalıp, "yaza damgasını vuran" boktan şarkılar dinlemek istiyorum...

kendinizle ilgili her şeyin içinden, tıpkı valizinizi toplarken yaptığınız gibi, ‘gerekliler/gereksizler’ diye ayrım yaparak seçip taşıdığınız, çoğunu evde bırakmak zorunda kaldığınız için gerçek anlamda hafiflediğiniz o uzak tatillerden istiyorum...

gazetelerin başka bir evrenden haberler verdiği, sıcak havanın sadece daha fazla bronzlaşmanızı sağladığı, takvimlerin bir tek cumartesiyi gösterdiği, telefonların kapalı, bütün yemeklerin sıfır kalori, tüm insanların "canım ciğerim" olduğu bir tatil istiyorum...

kıpırdamanızı güçleştiren eşyalarla dolu evinize, çoğu zaman yalnızca nefes alıp vermenize izin verecek kadar bir açıklık bırakan meselelerle dolu gündelik hayatınıza, saatin 07:30'a ve insanlarla iletişimin "iyi çalışmalar"a, "ben size döneceğim"lere kurulu olduğu gerçek hayatınıza döndüğünüz, "izmir'e hoşgeldiniz" tabelasıyla göz göze geldiğiniz an biten tatillerden istemiyorum ama...

gariptir, ancak döndükten sonra fark edersiniz, hafiflemek için kaçtığınız o yerlerde aslında bütün o ıvır zıvır hediyelerle birlikte bir ton da taze fikir dolmuştur valize...

şansınız ve enerjiniz varsa biriktirdiğiniz kirli çamaşırları makineye attığınız gibi bu fikirleri de arındırabilir, hayatınıza katacak şekilde dönüştürebilirsiniz...

yoksa yapamaz mısınız?

tatil dediğin kendini kandırmaktır belki de...

ama ben tatil istiyorum!!!

10 günlük istiyorum... hatta istemek suç mu? 3 aylık istiyorum!
  • albert camus'nun kendini yengeçlere benzettiği yerdeyim. ben de nefes alabiliyorum sevgili camus, fakat ben de dünyaya bir türlü ayak uyduramıyorum.
  • bugün o gündü sevgilim, seni beş ay sonra tesadüfen gördüğüm gündü...
    iş çıkışı bir arkadaşımla oturup, bir kahve içelim demiştik. senden bahsettim yine ona. özledim çok dedim. şans mı kader ki bilemiyorum az sonra seni gördüm. masadan kalktım, koştum ve arkadan seslendim. döndün ama göz teması kurmadın. konuşabilir miyiz dedim ve sen hayır anlamında başını sallayıp gittin. elimde sigara ve çaresizliğimle kaldım. ne çocuk yaştaki ameliyatlarımda, ne de türlü talihsizlikler karşısında bile bu kadar yıkıldığımı hatırlamıyorum. usulca masaya dönerken gözlerimin karardığını, soğuk soğuk terlediğimi ve sendeliğimi hatırlıyorum. vücudumdaki tüm kanın çekildiğini hissettim. sonrası karanlık...
    hipoglisemi yüzünden bayıldığımı anladım , yüzüm ıslaktı. iş arkadaşım korkmuştu. meyve suyu ve kesme şekerle müdahale ettiler. şekerim ölçüldüğünde 55 çıktı.
    keşke ölseydim de bu hale düşmeseydim dedim o pis ve soğuk acil serviste.
    hayatımda ne dört yıllık sevgilimin evlenmesi, ne ergenlikte yaşadığım zorbalıklar, ne intiharlarımda yaşadığım utanç beni bu kadar sarsmamıştı.
    kaderime bir kere daha yandım ve nefes almaya devam ettim.
    ancak bugün bir kez daha ne kadar şanssız olduğumu fark ettim. bu haftasonu doğum günüm olmasına rağmen bana bunu yaşattın...
    canın sağolsun...
    bugün kadere ve insanlara karşı son umudumu da yitirdim...
    artık nehirde sürüklenen bir yaprak gibiyim ve zorluklar karşısında direnmeyeceğim.
    öylece solup gidiyorum mutlak bir sona...
  • hiç arkadaşım yok, ama herkes bunu dediği için inanmıyorlar.
    gerçekten yok. bir tane vardı, onun da gitmesine izin verdim, beni hiç ama hiç arayıp sormuyordu, dersleri çok yoğunmuş, hiç aklina gelmiyordum.
    artık ben de arayıp sormuyorum ve beni asla aramayacak.
    kendimi hatırlatmaktan ben de buradayım demekten o kadar yoruldum ki.
    benim hiç arkadaşım olmadı gibi hayatım boyunca ve bir ara önemli değil desem de önemli bu sorunu nasıl aşacağım bu talihsizlik bu lanet nasıl gidecek bilmiyorum. ınsanlara kendimi sevdirmeye çalışmaktan hep bir şeyler vermekten çok yoruldum inanın.
    kimisi de diyor ki insandan bol bir şey yok, ve gerçekten kalabalıklar, keşke ben de öyle olsam, fiziki yalnızlığa ve manevi yalnızlığa hiç gelemiyorum ki insan sosyal bir hayvan annem olmasaydı kafayı yerdim herhalde.
  • belki kötü bir tesadüfle, uzun zaman sonra rahat nefes alabildiğim bir yer buldum.
  • doğru olduğunu bildiğim için aldığım karar geldi, yüreğimin üstünde tepiniyor.
    daha önce kırıldığın yerden, başka bir insanın kırılmasına sebep olmak..
    dünyada tanıdığın, gördüğün en iyi kalple yollarını ayırmak.. ondan mahrum kalacağını bilmek..
    o kadar zor ki..
    bu kadar sevilirken ayrılmak, yuvanı terk edip yol, dil bilmediğin bir memlekette yapayalnız kalmak gibi.
    ama doğru olan bu, yemin ederim bu.
    bana biri bunu dese ne kadar sinirlenirdim tahmin bile edemiyorum o yüzden sana söyleyemedim sevgilim ama sen benden çok daha iyi birini hak ediyorsun.
    iki iyi insanız ama yine de olmuyormuş demek. yetmiyormuş..
    bu kadar doğru biri için doğru kişi olmamak ne kadar zor.
    affet sevgilim, ne olur çok üzülme.
    sen o kadar güçlü bir insansın ki.. bugün bir kez daha anladım. senin tırnağın olamam.
    o kızgın gururlu soğuk bakışlarının altında ezilip parçalara ayrıldım, ama yemin ederim seni hak ettiğin gibi sevemediğim için, duygularını, zamanını sömürmemek için vazgeçtim.
    sevildiğimden, beni incitmeyeceğinden emin olduğum tek insandan vazgeçtim ben bugün. yemin ederim senin için yaptım.
    allahım, yardım et! kalbim çok acıyor.
  • karakter gelişimine örnek gösterebileceğim en iyi kişi kendimim. sırasıyla 20-15-10-5 sene önceki hallerime bakıyorum; günden güne değişiyor ve gelişiyorum.

durmak yok, daha iyi bir dünya için ve daha iyi bir insan olmak için her çiçekten iyi balı almaya devam.
  • ananin amini yapiyorum orospu cocugu senin sulaleni sikeyim ben.
  • itiraf ediyorum:
    doğduğumdan beri yazım çok çirkin bir kere bile güzel olduğu bir an olmadı. o kadar kötü ki hani sağ elini kullananlar sol eliyle yazar ya hıh işte ben sağ elimle öyle yazıyorum. yazısı güzel olan insanlara o kadar özeniyorum kiii. lisedeyken kendimi avutuyordum salak saçma testler vardı onedioda falan neymiş çirkin yazı zeka göstergesiymiş bilmem ne .yalan efenim. hayır yani allahım hem yazım çirkin hem o zeki kategorisinde değilim.üzdün beni. :(
  • ağzınızdan çıkan her sözcüğe dikkat edin olur mu? önemsiz görüneni bile çok can acıtabiliyor. bilin istedim.
1230 entry daha