• eski sevgilimin nişanlısı pezevenge benziyor. bir gün o kızı arayip bunu söyleyeceğim.
  • sanırım justin bieber - sorry şarkısını seviyorum. çok üzücü...
  • mutluyken hep kalabalık hissediyorum, mutsuzken çok ıssız. sadece bende mi öyle oluyor sence?
  • su sozlukculerin surada kendilerini deliler gibi ispat etme cabalarini gordukce icim bir hos oluyor (bkz: be sozluk)
  • kimse kimsenin acısını anlamıyor.
  • yaş almak ifadesinden ziyadesiyle rahatsız oluyorum.

bir iki harfin yerini değiştirerek kocaman bir gerçeğe sırt çevirmek nasıl bir aymazlık ola ki ?
    yaşlanmak ve yaş almak.
    insan kendini kandırmanın bir yolunu bulsa da kaderi kandıramıyor, yaş aldığını sansa da yaşlanmaktan kurtulamıyor.
    oysa bence yaşlanmak da gayet olası. yaşlanmak da yaşamın doğası.
    neden ısrarla kaçar ki insan kaderinden ?
  • "böyle saatlerce onu izlemek istiyorum be sözlük,nerden çıktı karşıma nasıl da altüst etti beni keşke bilse bunlari"

diye yazip kenarda dursun demisim simdi o benim,cok mutluyum be sozluk.
  • vefat etmiş suserları badilerime ekledim. vakit oldukça okuyorum. ınsanın içi burkuluyor. bir gün bende onların arasında olacağım, ama benim öldüğümü sözlüğe kim haber verir ki? ve dahası, kimin umrunda olur?
  • bim'den 1 lira 15 kuruş'a aldığım buono çikolata'nın dış kabını çıkartıp, üzerindeki metal kaplama ile üniversitedeki arkadaşlara ikram ediyorum. ederken de; "abimin isviçre'den gönderdiği meşhur bir isviçre çikolatası bu" diyorum. millet ise; "hayatımız boyunca böyle bir çikolata yemedik... bu nasıl bir lezzet, tabii gavur yapmış abi" diyor, bu sebeple de beni çok seviyor.

bilemiyorum, ben mi daha büyük günah işliyorum yoksa onlar mı... gerçi; belki gerçekten de bu buono dünyanın en lezzetli çikolatasıdır, ama bu onun gaziantep'te üretildiği gerçeğini değiştirmiyor. yani gavur yapmamış beyler.
  • birini ağlarken görmek çok zor sözlük. hele ailende biri hele hele annense.

gececek diyorsun.. ve evet geçecek de.
    ama zor. çok zor elinden bir şeyin gelmemesi.
    ne dertlerim varmış benim aslında olmayan.
    ne sorunlarim sorularım. hiç biri yokmuş meğer. dünya yansın umrumda değil. ben kendimden vazgeçtim artık. bunu oyle derin hissediyorum ki.
    bu iş sonlandiginda nerede nasıl olurum bilmiyorum. tek istediğim geçmesi. olup bitmesi.

biz böyle büyümedik sözlük. az paramiz vardı ama hep huzurluyduk. kucukken büyük sorunlarla karsilasmayinca büyüdükten sonra karsilasmak bir başka oluyormus. zormuş hayat sözlük. birinin gözünün icine bakarak ona hayat asilamak çok zormuş.
hesabın var mı? giriş yap