• artık benim için de son günlerini yaşayan iphone 4s'te çalışmaması hata olarak mı değerlendirilir yoksa 4s kullanan nadir insanlar ihmal edilebilecek düzeyde olduğundan siz gelmeyin fakirler mi denmiştir karar veremedim. halbuki telefon tamamen kullanılmaktan çıkıncaya dek değiştirmeyi anlamsız buluyorum sadece. *

edit: yeri gelmişken belirteyim telefonla karakterimiz de uyuşmaya başladı. wireless gibi gereksiz bağlantılara bağlanarak boşa zaman öldürmüyoruz internette artık. hücresel veri işimizi görüyor. sonra şarjımız uzun gitmiyor. canı istemeyince telefona cevap vermeyen insanlar için ideal. sosyal medya hesabımız bulunmuyor. yok fotoğraf çekelim, selfie yapalım, bankta oturan dalgın adamı açıya oturtalım altına manidar şeyler yazalım gibi beklentimiz yok. telefonun da bu tarz şeylere pek ilgisi yok zaten. evdeyken ikimiz de rahat moduna geçeriz. genelde sessiz de olur kendisi evin herhangi bir odasında bir köşede takılır kendi kendine. o beni ayağına çağırmaz, ben ara ara bir şey gelmiş mi diye kontrol ederim. ilişkimizin sınırları çok nettir. ortamlarda masaya kibirli kibirli oturmaz asla. yine de asildir ama. ben gençken wohooo nidaları çeker. yeni nesli pek beğenmez. emektar telefondur kısaca. namı yürüsün.
  • ios'te entry yazımı sırasında tahmin özelliği çalışmamakta ki bu bir hata.

bir başka hata da bugün sekmesinden bir başlığa tıklandığı zaman çıkan ilk entry'den öncesi olup olmadığının görünmemesi.

entry silince uygulama kapanıyor.

günlük, haftalık, aylık ve en beğenilenler gibi kategorilere ait entry sayıları gözükmüyor.

entry düzeltmek işkence, sürekli en alta atıyor imleci. mesajlarda da klavye tahmin özelliği düzgün çalışmamakta, tıklanan kelimeyi almayıp manuel devam ettirmekte yazılanı.

başlık taşıma butonu göremedim. ayrıca takip edilen başlıklara entry girilince ışıklı uyarı vermiyor uygulama.

son olarak da birinin profiline girdiğimiz zaman nick'inin üstüne tıklayarak nick altı sayfasına gidemiyoruz.

bir de rica ediyorum, bir mesajı okuduysak o mesajın bildirimi ortadan kalksın, biz temizlemek zorunda kalmayalım. aynı zamanda, mesajların açık halı bildirim olarak düşmesin.
  • bkz'larda kapa parantezden önce bir boşluk var. aç parantezde yok.

örnek; (bkz: esmer)

(bkz: esmer)

birini kendim yazdım diğerini buton ile. ikisi de aynı gördüğünüz gibi.

edit: düzeltmişler. demek ki takip ediyorlar.
  • (bkz: ekşicep) uygulaması varken henüz kullanılmaması gerekendir. indirin, yükleyin, dursun. çok merak edenler arada bir girip takipçi sayıları ile tatmin olabilir. ya da profil resmi kasabilir. 3 dakika bi baktım. ekşicep ayarına gelebilmesi için aylar... lazım.
    edit: alın size uygulamayi gelistirmenize yarayacak bir bilgi:
    çaylak onay listesi sırasını, site ile yaklaşık 8-10 kat farklı gösteriyor. sitede ilk 7bin içindeyken uygulamada ilk 59binlerde...
  • entry girerken uygulamadan atması (durduruldu) sürüm:6.0.1

hiçbirşey yokken atması

(şimdilik bunlara denk geldim, yeni hataları tekrardan yazarım)

edit: profil fotografi olan kisilerin fotosu gorulmuyor
  • diğer sayfalara bakmak için sayfanın en altına gitmek gerekiyor üste yada ilk ekranda kısayol olsa daha iyi olur.
  • mesajlarda refresh ederken bi kere crash yedim, sanırım bir değer nil geldi.

not: ios
  • entry ile yazar adının sözlüğün gerçek formatı dışında bir formatta yer almasının gözü anlamsız yorduğunu söyleyebilirim. başlığa bakınca ne alaka la bu diyorum her baktığımda yazar adını hede sanmaktan ötürü. ui ux kısmına gelene kadar elbet hatalar önceliklidir ama bunu da göz önüne alırlarsa fena olmaz.
  • kanallar üzerinden herhangi bir başlığa girdiğinizde, o başlığın ilk enrty'sinden itibaren açılması.

mesela şu an #bilim kanalına girip bugün en son enrty girilmiş olan neil degrasse tyson başlığına tıkladığımda önüme 2008 yılında girilmiş ilk entry'den itibaren başlığın tamamı geliyor.
  • hata değil ama eksiklik olarak: istediğin sayfaya gitme imkanı veren buton'un sadece sayfa sonunda olması. aynı buton sayfa başına da eklenmeli bence.

edit: sayfayi asagi dogru cekince ustte sayfa butonu geliyor. yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim.
hesabın var mı? giriş yap