• malum sözlükte bahsedilen başlıkta şöyle bir ifade vardır ki beni korkutmaya yetmiştir;

--spoiler--

intikam soğuk yenen bir yemektir ssg! aynı sizin beni yediğiniz gibi! bekleyin, daha yeni başlıyoruz...
    [asik dilara, 9.1.2011 00:51]

--spoiler--

"aynı sizin beni yediğiniz gibi" oha hani marjinal bizdik.
  • cakma capps'lerle var edilmeye calisan skandal.

olay 2009 sonunda gerceklesti deniyor. capps'de ise melodic death metal basliginda 26 entry gorunuyor. 31 aralik 2009 itibariyle bu basliktaki entry sayisi ise 23!

matrix'de kayma mi meydana geldi de 23 entry sol framede 26 gorundu.

bu arada bu baslikta su anda da 26 entry var ve son 3 entry 05.01.2011'de girilmis ( buyuk ihtimal capps'in alindigi tarih de bugunler )

(bkz: kendinden zeki bir insani kandirmaya calismak)
  • internet ortaminin (evet hepimizin yasadigi bir baska boyut burasi) bircok kisi tarafindan neden baska insanlara zarar vermek amaciyla kullanildigini dusunuyorum basligi okudugumdan beri. saka mi, yoksa ilgi cekmeye calisan birinin etrafina camur sicratarak ve sicrattigi camurun insanlarin hayatini, psikolojilerini nasil etkileyecegini dusunmeden, etrafa sacilmasini hesap etmeden giristigi, boydan buyuk islerden biri mi anlayamadim. fakat insanlarin fevri davranislarini, ozellikle de baskalarina son derece cirkin sekilde iftira atarak, kendisinin tecavuze ugradigina-ugratildigina dair mide bulandirici, asilsiz bir iddiayi ortaya atmanin arkasinda nasil bir sebep yatar anlayabilmis degilim. kendisine tecavuz ettirildigi iddiasi bir yana (yalan demiyorum, bu kismini olasi bir mahkeme esnasinda kendisinin mumkunse kanitlamasini isteyecegimi saniyorum), baskalari hakkinda bu kadar cirkin bir sucu dile getirerek bir iddiada, hatta iftirada bulunmasinin, konu ettigi sahislarin hayatlarina, haklarina, onurlarina yonelik bir tecavuz olusu, rastlanti mi hesaplanmis bir adim mi bilemedim.

sunu soyleyebilirim ki, sozlukte binlerce kisi tanidim(bunun coguyla moderasyon yaptigim zaman dilimne rastlar), sozluk disinda, cok az platformda bulundum. ozellikle moderatorlugum sirasinda beni deli eden bircok kisiyle karsilastim, fakat hicbiri boylesine cirkin bir iddiayla, iftirayla karsima cikmadi. ne benim, ne de moderasyon ekibindeki diger arkadaslarimin buna benzer herhangi bir olay yasadigina da tanik olmadim. internet, sozluk kadar yalitilmis, insanlarin otokontrol mekanizmalarinin aktif oldugu bir ortam degil gercekten. bunu saglamak icin burada didinip duran koca ekip, her platformun saglayabilecegi bir altyapi degil evet. zaten butun bunlari beklemek de zor olurdu. her insanin kontrol mekanizmasinin olmasini veya kendi ozgurluklerinin, diger insanlarinin hayatlarinin basladigi yerde bitecegini biliyor olmasini beklemek, utopyanin da cok otesinde bir dusunce gunumuz icin. bunu bugun, kendi ismimin de karistigi bir yolla bir kez daha ogrendim. umarim bir gun bu utopik dusunceye de ulasir tum boyutlar; ne diyeyim.

gulmeye calisiyorum "sakadir saka" diyerek ama böyle bir cirkinlige alet olduktan sonra yapabilecegim bir sey degil bu. ne diyeyim, umarim "asik dilara"nin ugruna onca insana dil uzattigi, yeminler ederek iddia ettigi bu skandal, iddia ettigi kadar gercektir. umarim kendisi de tum bunlari, iddia ettigi gibi ispatlayabilir. umarim soyledigi her kelime harfi harfine gercektir, bu cirkinligi kaldirabilmemin tek yolu, bir insanin haklarini hice sayarak, kendi emellerim dogrultusunda kullanip, kullandirmayi planlayacak kadar asagilik bir yaratik olduguma inanmaktan ve bu tur bir sucu gozumu kirpmadan isleyecek, islenmesini saglayacak kadar igrenc biri olduguma dair bir suphem dahi kalmamasindan geciyor. umarim, boyle biri oldugumu bana kanitlayabilir asik dilara. umarim...
  • ekşi sözlük'te gönderdiğiniz mesajlar şu formatta görünür:

sizin nickiniz -> mesaj attığınız kişi: mesaj içeriği.

ama sözde alınan ekran görüntüsünde böyle değildir en basitinden:

http://img822.imageshack.us/…22/584/cvbcnbvnvbn.jpg
  • yazarın iddiasına göre olay 2009 sonunda gerçekleşmiş fakat capslerde yukarıdaki geçen yıl kısmında 2010 yazıyor, insan photoshop yaparken de biraz dikkatli olur değil mi? gerçi hakkını yemeyelim şimdi, belli olmasın diye "rastgele" koymuş sol frame'e. sonuç olarak bunlar reklam kokan hareketler, yoktur böyle bir şey..

http://img696.imageshack.us/…96/584/cvbcnbvnvbn.jpg

http://img714.imageshack.us/i/sadsffsdf.jpg/

edit: başlık başımıza kalmış, yanlış anlaşılmasın.
  • kavram karmaşasıdır. ekşisözlük'te seks skandalı olmaz. biz hep yapıyoruz sözlük yazarları olarak, skandal olmuyor. asıl seks olmazsa skandal olur.
  • kesin provokasyondur.

cübbeli!!

lan oğlum sen misin lan? itiraf et!
  • kontrol merkezinde çekilmiş gizli görüntülerle ortaya çıkmıştır. olay yerinde sub-etha dan arkadaşlar mendil tutarken görüntülenmiştir.
  • ahlak sahibi yazarların sözlük hesaplarını kapatmasına neden olacak bir skandal zira ben öyle yapacağım. moderasyonun sevişmeyen insanlardan oluştuğunu düşündüğüm için üye oldum ben bu sözlüğe. seviştiklerini öğrenince yıkıldım.

ulan insan yiyecekti bunları neticede, capsleri biraz küçük yapsaydın. taşak konusu olmak bazı insanların hoşuna gidiyor. bir insan bundan neden zevk alır ve tatmin olur, onu da çözebilmiş değilim.
hesabın var mı? giriş yap