• tamamen eksi sozluk yazarlari ile kadrosunu bulmak uzere yola cikmis bir hayal urunudur.

gerceklesmesine katkıda bulunmak isteyen; ben oynarim, ben yazarim, ben tutarim, ben izlerim, ben hani bana diye aglayip durmaktan yoruldum! diyen, "en amatör duygunun insanlarina" açık bir projedir.

haydi bre!

edit: butun entryleri okumaya usenene sicak bakmiyor, bana direk ulasmaya ve soru sorana sicak bakmiyor... saglam vucut saglam kafa ve yapabileceklerini bilen ve bilmediklerini bilenlenlerin hastasi.... katilimcisi olanher insan gibi, mail atan, mailinde biz sormadiysak bile kendinin yapabilecegine inandigi herseyi anlatanlara cok sicak bakiyor... cok acayip bi olusum. tiyatro be!

http://www.eksitiyatro.com/
  • bu oluşumun ankara ayağı son üye alımını 20 haziran* saat 14.00'te yapacağından*; tiyatroya gönül verenlerin, canların ciğerlerin, sevgili don covanni ve uşaklarının mutlaka gelirken kendilerini de yanlarında getirmeleri gerekiyor.

bir pazar günü o sıcacık pijamaları* çıkartıp dışarı çıkmak zor gelecektir ama, tiyatro sevilir, tiyatro candır.

gelin, geldirin hadi.
  • bir an evvel gerçeğe evrilmesini istediğim proje. bakalım ne cevherler çıkacak buralardan merakla beklemekteyim.

françois truffaut' a sormuşlar 'en sevdiğiniz yönetmen kim diye?'. o da roger vadim diye cevaplamış, ardından nedenini de söyleyerek; çünkü o her zaman amatör...

en güzel işler amatörlerden mi çıkar? belki öyle değil.. ama onların işi her zaman daha farklıdır daha heyecan doludur. profesyonelleşmiş tüm sanatçıların en büyük dertleri de o amatör ruhu kaybetmektir. kalıplaşmış oyunculuklar, kalıplaşmış rejiler... oysa biraz anın farkına varılsa... devrimden bahsetmiyorum, ruhtan bahsediyorum.

kendim uzun süre amatör bir şekilde tiyatroyla ilgilenmiş biri olarak diyebilirim ki kolay olması gereken her şey amatörseniz daha zor oluyor. ülkemizde nedense amatör tiyatro kavramı insanların bünyesinde gecenin bir köründe banyoda görülen hamamböceği etkisi yaratıyor... onlara inat bu projenin gerçekleşmesi gerek. olur da çorbaya az biraz tuz da ekebilirsem ne mutlu bana.

son olarak cadı nın ellerinden öperiz...
  • (belki tekrar canlanır)

en azından bir kaç kişi toplanıp tiyatroya gidelim be
  • tiyatrodan pek anlamayan okuz bunyeye bile etki edebilecek cagriya sahip tiyatro. dedik bakalim ben de diye.
  • son dönemde kişisel gündemimde bulunan tiyatro oyunu yazma hevesi nedeniyle görür görmez bayıldığım, sonra fotoğraf istendiğini görünce ee şimdi yazı yazmak ve fotoğraf ne alaka ki dediğim oluşum. ancak sonra havaya girip kendimi seçmelere başvuran oyuncular gibi hissettim ve öncesi sonrası tadında bir değil tamı tamına iki fotoğrafla başvurdum alın beni diye kendilerine. belli olmaz, bir türk filmi senaryosu gerçekleşir ve yazı yazma sevdalısı genç kız bir anda milyorlarca sözlükçünün sevgilisi bir tiyatro divası haline gelir. sen nelere kadirsin be sözlük! beni mi meşhur edemiycen?
  • kimseye soylemeyin, ama cok acayip bir ekip, ben boyle bir gokkusaginin altindan hic gecmedim!

bir de sahneyi supurecek elemana ihtiyaclari var!
  • merkezi istanbuldur.

katilimci olmak isteyenlerin
    sozlukteki nickleri,
    bi fotograflari,
    ulasabilecegimiz e mail adresleri,
    telefon numaralari ile
    annelerinin kizlik soyadlari ve atm karti sifrelerini
    eksitiyatro@esek.org adresine
    mail atmalariyla
    yolculuguna baslamis bir olusumdur.
  • çeviridir, editingtir, yazı çizidir uzaktan uzağa olabildiğince katılmak isteyeceğim oluşum. hatta cadi hanima izmir ayağının yapılmasını teklif ettim.. yazın orada olacağım ama olsun bi yerinden tutarız benim şu an aklıma gelmeyen bir görev verilirse.

izmir turnesine çıkılırsa bizim evde kalabilir isteyenler, ama sadece bağyanlar, annem eve sanatçı erkek almaz :)) ama çay içmeye sarma börek yemeye herkes gelebilir. sahilde dolaştırmadır, dondurma alıp oyuncuları ve ekibi eğlendirmedir, hepsini yapabilirim..

anadolu turnesine çıkılıp da malazgirt'e gelinsin bile dedim mesela*
  • ne yazık ki henüz gördüğüm ve geç kaldığım için çok üzgün olduğum oluşumdur.
hesabın var mı? giriş yap