şükela:  tümü | bugün soru sor
 • entry'leri paylaşmak için kimden izin aldığını merak ettiğim sayfa. sözlük bile ekşi şeylerde paylaşmak için izin istiyor. sözlük yetkilileri göreve.

  edit: başlığı açan kaçmış. instagram sayfası idi.
 • takipçisi olduğum, sözlükten paylaşımlar yapan bir instagram sayfası. yaptığı paylaşımları genelde en çok fav alan entry lerden seçiyor. geçen admin'i kişisel instagram hesabını paylaşmıştı ancak şuan hatırlayamıyorum.
 • bir çaylak tarafından yönetilen instagram sayfasıdır. keşfette karşıma çıkmasından sıkıldım. insanların entry’leri üzerinden prim yapıp reklam aldığı için ifşalamak istedim. en azından izin almalı.

  “janissaire”
 • instagramda sıkı şekilde takip ederim. emek hırsızlığından ziyade bir tür reklam çalışmasıdır. içimde hep kendi entrylerimi bulma ümidi ile bildirimlerimi de açtım.
 • entry paylaşıp reklam alan instagram sayfası. adamlar sözlük üzerinden bizim üzerimizden paylaşım yapıyor. bu veled-i zinaları şikayet edin. sözlük yönetimi devreye girsin ve kapatılsın.

  https://www.instagram.com/eksitenpaylasimlar

  acilen kapatılıp sayfayı açan yavşağın da hesabını vermesi gerekiyor. sözlük uyuma lan. deli misiniz olum üzerinizden para kazanılıyor kimse entry girmemiş. şaka mı bu?
 • ekşi sözlük yazarlarına ait olan entry'leri paylaşmak için kimseden izin almamış olan instagram sayfası.

  sadece eğlence amaçlı olsa gayet güzel olur, fakat bu entry'ler üzerinden para kazanılması kabul edilemez.
 • ifşalık bir durum yok. biz zaten buraya herkes okuyabilsin diye yazıyoruz. adam kafayı kullanmış ve takipçileri toplamış. sözlüğün resmi hesabı aktif olsaydı böyle bir sayfa türemezdi. meydanı boş bulmuş ve çadırı kurmuş arkadaş.

  bir instagram sayfası.
 • bence toplu şikayet edilmesi gereken bir şark kurnazının açtığı sayfadır.
 • neymiş lan bakayım diye açar açmaz bir entarime denk geldiğim sayfa. vay anasını değerli izleyenler.

  sözlükte yer alan içeriği kaynak göstermek kaydıyla dileyen herkes dilediği yerde kullanabilir. entryleri alıp kendi mahsülüymüş gibi sunmuyor sonuçta. bence oyun kurallarına uygun.

  120 bin takipçisi varmış ayrıca. satın alınmış takipçi değilse büyük başarı. sözlük hala yan sanayi bir hesap üzerinden bile bu kadar rating yapıyorsa sevindirici. hele de instagram tayfası içinde sadece yazı paylaşan bir sayfayı takip eden 120 bin kişi, helal.
 • sıklıkla entrilerimi gördüğüm instagram sayfası. altında entrime yazılan yorumları okumuyor değilim. benden izin almadan benim yazımla prim kasıyor diyemem, ben buraya yazdıktan itibaren kamuya mal olmuştur, isteyen istediği gibi kullanır, zaten altında eşşek kadar minesota yazıyor.

  geçen yıllarda özelden birisi ulaşıp bir entrimi çok beğendiğini kitabı için alıntılamak istediğini, yazımı kullandığını ve bunun için izin almak istediğini söyledi çok nazikçe. ben de çok müşerref olduğumu, gurur duyduğumu, tepe tepe güle güle kullanmasını söyledim. sonrasında adamın benden isteği; yazımı ekşiden silmem oldu, beyefendinin kitabından google aratması yapılırsa ekşide çıkmasını istemiyormuş. (sen orhan pamuk mu oldun da kitabının cümlelerini kim google da aratsına girmedim). benim de bu cümleden sonra nevrim dönerek müşerref olmaktan tam gaz dönüp yazılarımı çok sevdiğimi asla silmeyeceğimi, kaynak belirtmeden paylaşımına da asla izin vermediğimi ifade ettim.

  demem o ki; izin almadan kimin yazdığı belli olduktan sonra paylaşılabilir gibime geliyor.