• israil hava yolları
  • eger bu sirketle ucuyorsaniz en az 3 saat önce hava alaninda halihazirda olmak zorundasiniz. diger ucak sirketlerine nazaran bu konuda oldukca ciddiler. güzelce siraya girip kara, kuru hostes kizlarimizin bire bir (duruma göre) 30-45 dakika süren ahiret sorularina gayet tutarli cevaplar verirsiniz. tam „ulan yeter istersen donumun markasinida veriyim“ kivamina geldikten sonra genelde serbest birakilirsiniz. israil’den gelen ucaklar güvenlik acisindan önceden belirtilen cikis kapisina gelmez. dünyanin her yerinde bu böylemi bilmiyorum ama almanya‘da ucak g9 özel tim eskortu ile iner ve kalkar.

el al ile uculuyorsa dikkat edilecek hususlar:

kesinlikle ani hareket yapmayin, özellikle ahiret sorularini cevaplarken ve hava alaninda bulundugunuz müddetce.

israil’de gideceginiz yerin adresi ve hatta israil’de ki tanidiginiz kisinin telefon numarasini yaninizda bulundurun. ister inanin ister inanmayin sizi sorguya ceken hostes hanim gidip verdiginiz telefonu arayacaktir. ben kesinlikle blöf yapiyor demistim, ama geldikten sonra ögrendim ki gercekten aramislar.

el al dönüs ucusu icin „reconfirmation“ olayini cok ciddiye aliyor. kesinlikle söylenen zaman zarfinda bu islemi yapiniz ve hatta iki, üc kere yapiniz. benim aradigim numaradaki bayanin ingilizcesi hak getire seviyesinde oldugundan dolayi benim reconfirmation pekte basarili olmamisti. dönüs günü beni ucaga almayacaklarini beyan ettikten sonra tel aviv hava alanini baslarina yikmak zorunda kalmistim.

mümkünse el al ile ucmayin....
  • (bkz: el almaz)
  • (bkz: et al)
  • soğuk savaşın resmi taşıma sponsoru.
  • guvenlik elemanlarinin calisma izinleri ile ilgili sorunlar yuzunden gecici bir sureligine turkiye'ye ucuslarini durdurmuslar.
  • ucu$ saatleri bakımından en absurd saatlere sahip olan ve bunda da ısrar eden israil hava yolu $irketi... acılımı "every landing always late" olduguna dair $uphe uyandırır ve gayet kotu yemekleri vardır...
  • 1 mart 2007 tarihi itibariyla istanbul seferlerini iptal edecek olan havayolu sirketi. gelirin gideri karsilamamasiymis sebep.
  • 1992'de hayatımın ilk uçuş deneyimini yaşadığım havayolu.
  • bazı uçaklarında (belki artık tüm uçaklarında bulunuyordur) flare bulunan havayolu. flare taşıyan başka sivil uçak bulamazsınız, kıymetini bilin. chaff de isteriz en kısa zamanda.
hesabın var mı? giriş yap