• esas holding/odesa ve dixons ortaklıgında işletilen elektronik market.
  • bugün teknosadan yazıcı almak üzere gittiğim antares avmde tesadüfen gördüğüm, girdiğim, teknosada 129 ytl olan hp f4180i 79 ytl ye görüp hemen kaptığım mağazadır kendisi. bu kadar indirim olmasına rağmen pek reklam da yapmamış, izdihama yol açmamıştır.
  • "teknoloji market gezeyim, puan vereyim" temalı gezilerim için bugün capacity şubesine uğradığım teknomarket. uğramakla kalmayıp bi tane de asus dvd yazıcı alıp çıktığım yerdir ayrıca. demo ürünler darty'deki gibi tamamen açık değiller ama her şeyden birazı açık ve kullanılmaya hazır. misal pes 2008'li ps3, nokia n serisi falan. biraz metro grossmarket havası da var mağazada. orta yerde plazma televizyon kolileri falan görülebiliyor. sözün özü, darty ile birlikte teknosa yerine direk gidilmesi gereken bir mağaza burası da.
  • yarın bir şubesinin astoria avm'de açılacağı market.
  • almak istedigim bir ürün icin stok drumunu kontrol etmek amaciyla musteri hizmetlerini arayip,telefonla hizmet veremediklerini ögrendigim elektronik marketler zinciri.illa magazaya gitmek durumundaymi$iz.sacmalamanin doruk noktasidir bence bu.
  • kocaman bir tanesi astoria avm'de mevcut olan teknoloji marketi.
  • bir an için insanı ürküten bir haritası vardır. şu şekilde ki; malum firma biz avrupada bilmem kaç ülkedeyiz diye reklam yapacaktır ve mağazasının bulunduğu ülkeler kırmızı renkte olmayanlar ise mavi renktedir. ancak türkiyenin çevresindeki ülkelerde yunanistan hariç mağaza bulunmamaktadır. böylece yunanistan ve türkiye aynı renkte gösterilmiş ve sanki bir ülkeymiş gibi algılanmaktadır. ilk anlık şoktan sonra olayı çözüp de anlayınca insan değişik duygular içine girer.
  • hemen her urunu deneme yamulma ile tadabilme konsepti ile acilmis, ancak sanirim personel yetistirememis olacak ki, iki haftada bu huyundan vazgecmis dukkanlar zinciri. misal mikrodalga firin almak icin elimde dokuz adet dondurulmus tavukla gittim, hangisi ne kadar hizli cozuyor, ne kadar cozuyor diye.. tezgahtar hic olumlu yaklasmadi. (saka lan, uc tavukla gittim hepi-topu)

etiketleri goz yamulmasina neden olmasi nedeniyle yaniltici olabiliyor. etikette 189 ytl yazan urun kapida 206 ytl oluyor. konusu gecen 189 ytl nakit, ya da taksitsiz fiyatı oluyormus.

bir de, tum dijital makinalar calisiyor konumdayken niye dslr makinalar calismiyor? dslr reyonunda bazi makinalarin lenslerinde alarm varken (misal canon ef-s 18-55) bazilarinda (misal canon 17-85 is) yok. kim ne yapsin kit lensi? simdilik ankara antares avm'de kesfedilmemis, ozellikle sabahlari saatler harcanabilir bir cesitlilige sahip, yeni mekan.

narin tezgahtar bayanlar size yardim edemez, 15,5 kg'lik firini kucaginizda tasirsiniz kasaya ve sonsuza kadar.
  • "deli miyim, cok odedeyim!" slogani ile beni benden almis firmadir.

bu yamukluk anlatim bozuklugundan mi kaynaklaniyor, yoksa cidden deli olmayan insanlarin cok odemeyi tercih ettiklerini mi anlatmaya calismislar, anlamadim.
  • kampanyalarını sıkı bir şekilde takip ettiğim ve çok şey satın aldığım, özellikle harici hard disklerde yaptığı kampanyalarla beni benden alan elektronik mağazalar zinciri.
hesabın var mı? giriş yap