• finalist belirleme kıstasının ''verse skmez misin olm'' olduğunu düşünüyorum.
  • 21 numaralı yarışmacının derdi neyse çözelim dediğim yarışma.ödülse ödül,verelim gitsin.o nasıl bakış amk
  • türkiyenin güzel adayları bunlarsa halimiz içler acısıdır. bu kadar makyaj ve photoshoptan sonra bile bu haldelerse, normalde sadece uzun boylu kızlardır. bi numara yoktur.

edit: gözden kaçan bişeyleri söylemeden geçemeyeceğim. tek tek kızların fotoğraflarını açın, bel ve basen bölgelerinde arkadaki çizgilerin nasıl bozulduğuna bakın. bunu yapan adam paint terk herhalde. kızların şeklini düzelticem diye arka fonu yamultmuş. ne komik insanlar var. bir de götü olmayan bir kıza yandan fotoğraf çekmişler, garibim evde ağlıyordur şimdi...
  • verdikleri pozlarla kasap vitrinindeki danaları anımsatan kızları barındıran yarışma. yani şimdi lessi bize bişey mi anlatmaya çalışıyor?
    (bkz: eller yukarı bu bir soygundur)
    edit: imla
  • adaylarla ilgili yorumları ekşi sözlük timlerine bırakıp fotoğrafı çekenlere giydirmek istiyorum. dostum sizin bağzı kızlarla sorununuz mu vardı?
    bu arkadaşı resmin sadece kafa kısmını kullanacağız diye mi kandırdınız misal?
    bu kıza da doğuştan kalça çıkığı olsa nasıl olurdu montajı denediniz herhalde?
    bunu koltukaltı kıllı olanlar sağa geçsin kontrolü esnasında çekmiş olmalısınız?
    bu garibimin köprücük kemiğinden sonraki ilk çıkıntısı kaburga kemiği. sen pis insan, hiç mi utanmadın yandan çekmeye bu kızı he?

o değil de, yaş ortalaması 20,95 olan bir grup kız çocuğunun içinden amine, rukiye, çiçek, nigar, kevser ve hatice isimlerinin çıkması enteresanmış. bu yaş grubunda 4 tane merve beklerdim oysa.
    bir de ejeyit soyadını isteyen insan, bu soyadını, ağzında su varken ecevit demeye çalışarak mı belirtmiş acaba?
    dertlerimi seviyorum ve işte bunlar hep boş işler lobisi.
    *:kızlar yalnız 4 hepinizi döver.

ditdit: kızlar gitmiş, numaralar kaymış tövbe estağfurullah bişeyler olmuş orda. ama 4 hala döver.
  • en şuh bakışlı kurbanlık koç yarışmalarından hiçbir zaman hazzetmem, yalnız bu defa katılanların bir hemcinsi olarak asla kıskançlık vb. duymadığımı belirterek söylemek istiyorum ki, bu kadar çirkin kızı bir araya toplamayı başaran her kimse tebrik ederim, kataraktın çok güzel cnm ^^

beslenme alışkanlıkları, genetik materyali, boy ortalaması, kan ve protein eksikliği tepedeki güneş kadar bariz olan bir milletin kadınlarını, çocukluğundan itibaren spor yapan, havadan oksalat solumayan, ucuz bir protein kaynağından* mahrum kalmamış ırkların kadınlarıyla yarıştırmaya kalkarsan, ve bu yarışmada başlıca kriterin tüm saydıklarıma bağlı olan boy olursa ortaya bu vasatlıktan hatta çirkinlikten ölen topluluk çıkar işte. 100 kızdan 1'inin 1.70 barajını geçebildiği ülke ile 100 kızdan 80'inin geçebildiği ülkede, aynı boylarda kızlar arasında yüzü de güzel kız oranı tabi ki farklı olur. bula bula "oto sanayinin vazgeçilmez yüzü hamdullah abi" tipli dilan polat'ı bulursun.

bu kızların spor yapmadıkları, doğuştan çelimsiz şanslılardan oldukları belli ama fit olmak hak getire, nerede bir ütü kıçlı, damacana belli varsa toplamışlar. kız 47 kilo ama beli çin seddi kalınlığında mübarek.

14 numara dilan polat, sana kim "güzellik yarışmasına gir" diye akıl vermişse bil ki sana 7 kuşaktan kalma bir kini varmış, kan davası güdüyormuş resmen. o kişiyi hayatından hemen sil ve şansını kısa dönem askerlikte dene, en azından işe başlarken askerlik ayak bağı olarak kalmasın.

8 numara selen yakıcı, gerçekten soyadınla müsemma bir insansın, güzellik yarışması finalistleri arasında gördüğüm an gözlerimin yanmasına sebep olan bir güzelliğin(!) var.

15 numara melisa ater, melisa'dan ziyade hanife'ye benziyorsun, fotoğrafta bir tek alt dudağını ısırmadığın kalmış, "miss sexy sarıgöl 2014".

20 numara hilal yabuz, türk kadınını temsil eden bu yarışmada finalist olmana 1.62buçuk boyumla aşırı gülüyorum, 1.88 boyunda değil kadın, türk erkeği zor bulursun tatlısı.

9 numara ezgi yürümez ve 19 numara merve dirik, görüyorum ki ikiniz de yine "uuu boyun 1.70 üzeriyse neden miss turkey'e katılmıyorsun?" zihniyetinin kurbanlarısınız, fakat herkes güzel olacak diye bir şey yok, örneğin siz hiç değilsiniz asdfdf. neyse, uzun boyunuzla yapacağınız alternatif işlere yönelin, perde takıcılığı mesela.

3 numara dilek boz, canım kaşlarını traş makinesiyle kendin mi aldın? benden 5 yaş küçükmüşsün ama çarşıya pazara çıksak seni herkese anam diye yutturabilirim, efsanevi bir kartolozluk.

12 numara ilayda ejeyit, sanırım yokluktan dolayı bu hanımkızı çok güzel bulanlar filan olmuş, kızın yanakları yer çekimini canlı yayında ispatlarcasına aşağı sarkıyor, kör müsünüz kardeş?

6 numara gizem koçak, sen 18 yaşındaysan ben de kreşe gidiyorum, bir de bel kıvrımını evde unutmuşsun. başka bi yorumum da yok.

17 numara ayşenur gezer, miss turkey'den ziyade, kız meslek lisesini bitirip gelinim olur musun yarışmalarına koşan, terkos pasajı malları satan giyim mağazalarında "hey sevgili adam mısın lan sen?" tarzı şarkıları çalınan mevsimlik popçulara benziyorsun.

yazmışken favorimi de söyleyim, 10 numara aybüke pusat, diğer veli efendi sakinlerinden daha minyon ve sevimli geldi bana.

kafam dağılsın diye yazdım ama daha da yazamayacağım, bir iki tanesi hariç hepsi birbirinden çirkin. "uzun boyluyum ben yhaaa" diye bu süslenmiş kurbanlık koç şovuna katılmaya koşan herkese akıl fikir.

edit: bazı kızlar elenmiş sanırım, linkler düzeltildi panps.
  • 13 numaralı yarışmacı ile 11-12 halı saha maçımız var. acele ederse iyi olur.
  • favorilerin 1 ve 4 numara oldugu yarisma. goz var izan var amk.

(bkz: amine gülşe)
    (bkz: dilan çiçek deniz)

edit: oha lan geleceği görmek diye buna denir.
  • yanlis gormediysem bu abinin 13 numara olarak finale kaldigi yarisma.
  • saç yapımı, fotoğraf çekimi ve sonrasındaki photoshop işlerinin ucuz olsun diye kizilay'a yaptırıldığı organizasyon. bu ne olm hepsi birbirinin aynısı?
    bence yarışmaya başvuruda, öss'ye girerken müdür yardımcısının odasindaki webcam'den çekilen fotoğraflar istenmeli. o zaman gerçek bi güzel gorebiliriz.
hesabın var mı? giriş yap