bananesanakimonanasil

  • 1350
  • 3
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

halkların demokratik partisi

düne kadar, sözlüğün ülkenin genel profilinden farklı bir yapı olduğunu düşündüğüm için, barajı geçme ihtimalini, bir ihtimal daha var ama dur bakalım şeklinde gördüğüm partiydi. ta ki 45 yaşında, hayatını bir anadolu şehrinde evinde 3 çocuğunu büyüterek geçirmiş teyzem, seçimde hdp'ye oy versem mi diye düşünüyorum diyene kadar. nasıl yani dememle, selahattin demirtaş'ın çeşitli televizyon programlarındaki açıklamalarını izlediğini ve mantıklı bulduğunu, hatta üslubunun bir siyasetçiden çok farklı olduğunu söyledi.
kendisi hdp'ye oy verir vermez bilmiyorum ama, hdp bu seçimde yükselen bir grafik çizecekse, bu ekşi sözlük goygoyuyla değil, demirtaş'ın derdini düzgün ifade edebilmesi, aka ak boka bok demesi sayesinde olacaktır.
adam oy oranını artırmak için gömleğimizi değiştirdik dese, pkk'ya o konuda ben de çok kırgınım ayağı yapsa her türlü amacına ulaşmaz mı? tartışmasız. ama hiç o topa girmeden "pkk bizim gerçeğimiz, öcalan da öyle, bundan sonra yapabileceklerimize bakalım" gibi net bir söylemi sindirmek de bize göre değil. pompalanmış koftiden milliyetçiliğimizin izin vermediği sınırlarımız var, doğru ya da yanlış duymak istediklerimiz söylensin yeter diyoruz, esnemiyoruz, feragat etmiyoruz. sonucu ne olacak göreceğiz. dilerim kırmızı çizgilerimiz arasından meclise bir yol yapmayı başarırlar.

devamını okuyayım »
27.05.2015 14:22