• kutlanması gereken olay. "efsane geri döndü" diye çığlıklar atarak eve koştum akabinde açmayıp ekşi sözlük süt ve kurabiye zirvesi ne saklamaya karar verdim.

siz nasıl isterseniz, keyfiniz bilir. sadece çıkmış, kral geri dönmüş. şimdi o hanımeller tutkular siktirip gidebilirler efendim. haber vereyim dedim.

(bkz: elmalı biskrem)
  • bugün aldığım en güzel haberdir. yarın markete hücum etmem farz oldu.
  • günüme geceme neşe katan haberdir.

kimsenin bilmemesine de bi yandan üzülüp bi yandan da seviniyodum ama yarın sabah kahvaltım hazır an itibariyle. sağolassıız.
  • bunu belli dönemlerde satışa sunuyorlar sanırım... geçen sene de bu zamanlarda görmüştüm, bugün yine migros raflarında denk geldim...

hiç de tatmamıştım, bugün bi tadayım dedim woooww bellissimo! piyasadan kaldıranların ta amk!
  • incirli biskremin tekrar satışa çıkmasını bekleyen şahsım için adeta bir umut ışığı olmuştur.
    hadi be yapın bi güzellik, koliyle alıcam diyorum.
  • bi aralar incirli'nin tek hastası bendim sanıp inanılmaz üzülüyodum. üstteki iki entry umut ışığım oldu vallahi billahi.
  • de vallah !!!! ya ben bisküvi muhabbetlerinde hep bundan bahsediyorum etrafımdakiler mal mal, yok ya bilmiyorum çekiyorlar. hatta incirlisini bilen var, elmalıyı hatırlayan yok. bu haber bir harika dostumm.

elmalı biskrem: en lezzetli bisküvinin, en aroması şahane hali
  • birkaç hafta önce üşenmeyip adamlara elmalı ve incirliyi tekrar piyasaya sürmeleri yönünde mail atmıştım. rağbet görmediği için üretmiyoruz demişlerdi. heralde bir denemek istediler tekrar. gidip alayım hemen.
  • sanıyorum elma yapısı gereği bisküviyi yumuşatıyor. bu yüzden olsa gerek ki biskrem süte batırılmış bebe bisküvisi kıvamında. yumuşacık, ki ben tam da o tadı seviyorum.

bi de içine tarçın koymasalar ne güzel olacak. şu elmalı bir şeylerin içine tarçının ezbere dayanmasına çok fena ayar oluyorum. illa aşureye çevirmek zorunda değilsiniz. tarçın zaten yoğun aromatik ve baskın bir lezzet. elmanın üstüne çıktığını düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap