• bir iki kişi olsa neyse de... 100 kişi geliyorsa kimse iyilik için o kaosa girmez.

..
    ayrıca kantinciye niye hak veremiyoruz biri izah etsin...

geldi o gün 100 kişi telefon bıraktı.
    sen kantinin sahibisin diyelim. 4 metrekare dükkanın var.
    zaten sağın solun her yerin paketli ürün dolu, yerin sıkışık.

* her telefon verene ad soyad yaz deyip, onu telefona yapıştıracaksın.
    * onca telefona uygun yer ayarlayıp, sağlam muhafaza edeceksin.
    * tam müşteriye tost vs malzemelerini hazırlarken, gelip telefonu isteyenlerin cihazını bulmaya çalışacaksın.

10 tl ücret almasını eleştirin tamam... ama bunu bedava yapmıyor diye de suçlayamazsınız adamı.
  • yine devletin vatandaşlarını karmaşık durumlara düşürüp çözümünü kendi aralarında çözmesine karışmayarak üç maymunu oynadığı bir başka durum. telefon; okul veya sınıflarda kişiye özel kilitli kutu gibi bölmede muhafaza edilebilse çıkarken de gözetmenin şahitliğiyle teslim alınsa devlet ne kaybeder? zaten üç tane boş adam dikiliyor her sınavda gözetmen olarak.
  • fetö denen güruhun fetö diye resmen adlandırılmadığı günlerde, sınavlara telefon ve anahtarla girebilirdiniz. kopya çekilmemesini sağlamak gözetmenin sorumluluğundaydı. herkes kendi kalemini kendi getirirdi, kalemden kopya(!) çekilmezdi!

ama bu şerefsizler kendilerinin soru çaldığı ortaya çıkınca aaa ben yapmadım miki yaptı deyip milyonlarca yetişkin insanı sınavlara en az iki kişi gitmek zorunda bıraktılar. özellikle büyük şehirlerde önemli bir sorun. bir aralar toplu taşıma kartları bile alınmadı sınava. kim nasıl kopya çekecekse.

ahlaksız şerefsiz bu güruh, sınavda kopya olayının sınav salonunda olmadığını, taaa soru hazırlanma ve basılma aşamasında gerçekleştiğini kabul etmedi, sanki her şey o gün o saatte salonda olmuş gibi davranıp insanları da bu saçma kurallara uymaya mahkum etti. çünkü eğer kabul etseydi işin içinde kendi parmakları olduğunu da kabul etmiş olacaklardı. tabii ki etmediler, tabii ki organize bir çalışma, devletin tüm imkanlarını seferber edip sütten çıkmış ak kaşık numarası yaptılar.

unutulmasın. ali demir'den itibaren tamamı.. tabii ki malum kişi ve şürekası.. bu boklar onlar yüzünden, bu çile, bu saçmalık..
  • yarısı masraf olsa.
  • 100 kişiden falan bahsedilmiş.sen 100 kişinin telefon,anahtar vb.. sorumluluğunu hayrına alır mısın? yanlışlıkla senin telefonu başkasına verse kafa sikmez misin?
    sikik telefonunu 10 liraya emanet bırakacak yer bulmuş şanslı hissedeceğine sızlanıp duruyor.
    hımına
  • açıköğretim okuduğum dönemde benim de canımı sıkan bir durumdu. her okulu ezbere bilmiyoruz bazen telefondan harita uygulamasından buluyordum okulu. gerçi hiç emanetçi kullanmadım o telefon nerelere saklandı dili olsa da konuşsa *
    çözüm ise öyle dolap falan değil her sınıfa öğretmen masasına tek kullanımlık karton benzeri malzemeden kolayca kurulup işi bitince atılacak bölmeli tepsi benzeri bir malzeme ile iş çözülebilir. 5x5 küçük bölmeleri olan tepsiye öğrenciler oturdukları sıranın pozisyonuna göre emanetleri bırakıp sınav çıkışı alabilir mesela.
  • mali fiş kesiyorsa neden olmasın?
  • emanet verilen telefonu kaybeden kantinci rezaleti diye başlık açarsın sonra
  • bu ekşi'de gerçekten sırf başlık sahibine bok atmak için her türlü şebeklik yapılıyor. savunulmaz denilen her şey savunuluyor.

bak güzel kardeşlerim. bak koyun kardeşlerim. yıl olmuş 2021, sınav yapıyorsan ve bazı yasakların varsa bunların çözümünü devlet olarak halka sunmak zo run da sın!!!

telefon, araba anahtarı, sigara/çakmak vs gibi şeyleri içeri sokmuyorsan okulun içinde seyyar dolapları bir şekilde ayarlamak ve halka bedava sunmak zorundasın!!!

ayrıca kantinci dediğiniz adamlar, vergi vermeden ve hicbir garanti vermeden para kazanıyor ve siz hala 10 lira para mı lan it peşindesiniz.

siz kusura bakmayın ama sikilmeye mahkum insanlarsınız. siz tam da bu yüzden kendi şartlarınızı düzeltmeye çalışmak yerine şartları iyi olanları aşağı çekmeye çalışan koyunlarsınız. sizden bir bok olmaz. semer vuranınız da asla bitmez.
  • telefonla sınava girilmemesi kadar saçma değildir.
hesabın var mı? giriş yap