• kalipso prensi.

(bkz: kalipso kralı)
  • tarik menguc'e asiri benzerliginden mi nedir bilmem, yaptigi muzige tarafsiz bakamadigim şopar gorunumlu aranjor
  • 1977 namlı albümü, yalnızca ve yalnızca kalipso isminde bir janr olduğunu ülkede 5 bin kişiye falan duyursa bence misyonunu tamamlamış olacak yaratıcı ve sempatik sanatçı.

eleştirilerin aksine, ben bu işin kesinlikle "berbat sesli arkadaşlara" şarkı söyletme projesinden ibaret olduğunu düşünmüyorum. yoksa hiç merak etmeyin; gökçe bahadır da sesinin oynama şıkıdım şıkıdım'a yetmeyeceğinin ya da gülse birsel de kendisinden çok daha başarılı vokallerin defalarca olmaz olsun'u yorumladığını biliyordur.

bu iş, açıkçası pek de sezen aksu tribute albümü gibi de görünmüyor. bu açılardan bilhassa şarkıların altyapılarıyla belli ki kalipso janrını yerel popüler kültüre harmanlama işine girilmiş. bu bağlamda da tanınırlık ve albümün geniş kitlelere erişmesi gibi etmenler düşünüldüğünde, ünlü aktrislerin vokal olarak seçilmiş olmaları bir hayli anlaşılır hale geliyor.

önceki işlerini de düşününce, zannımca emir ersoy ülkede müzik adına kıymetli işler yapan bir isim olarak öne çıkıyor. en azından hepsi birbirine benzeyen, kirli sakallı ve üzgün kaslı 20'li yaşlarının ikinci yarısındaki dijital bir basın üzerine bir oktav sesiyle şarkı söylemeye çalışan popçu erkekler ve sözlükte muhteşem bir şekilde başlığı açılmış olan şımarık sesli akustikçi kız furyası mensubu akustik cover canavarı ablalarımıza kıyasla çok daha takdir edilesi ve istikrarlı bir performansı olduğunu söyleyebiliriz. umarım ki senelerdir sürdürdüğü çizgisiyle devam eder.

edit 1: bu arada oya başar'ın kaçın kurası yorumu da hiç fena olmamış.
    edit 2: "janr"dır o, janra olsa duramazsınız.*
  • akut derneği için resmi instagram hesabı üzerinden düzenlenen akut'a destek canlı yayınına moderatörlük yapan piyanist.

bütün emekleriniz için çok teşekkürler *.
  • dünya tatlısı bi klavyecidir kendisi. bengu, serdar ortac, tarkan falan filan bi yigin sanatciyla calismisligi vardir. artik iyicene latin piri olmus cikmistir. kim bilir belki dunyanin herhangi biyerinde bi latin albumu cikartip bize surpriz yapar bi ara. kendisi ayrica turgut alp bekoglu, ates ozturkmen ve bitakim kubali abilerle cuban project adini tasiyan guzide grubu kurmustur. latin, jazz, funk, ildir, kildir tatli tatli calar da calar. 14 kasim 2007 tarihinde nardis'te babasi adina bir gece tertiplemis ve babasinin en az kendisi kadar degerli muzisyenlerle sahne almasini saglayacak olan vefali evlattir, insandir... ayrica http://www.emirersoy.com/
  • dün kendisiyle tanışma şansına sahip olup kendisini pek bir sevdiğimiz caz müzisyenidir. kendi solo projesinin yanı sıra cuban project adında bir de grubu vardır. gerek kayıt gerekse müzikalite olarak son derece ileri işler yapmış bir müzisyendir...
  • bugün kanyon'da caz etkinliğinde projecto cubano orkestrasıyla beraber sahne aldı ve izleyenlere inanılmaz güzel bir pazar günü yaşattı. hele ki babası metin ersoy'un o müthiş performansı herkesin ağzını açık bıraktı.
  • ağa reklam meklam iyi de, ümit besen gibi dağın başına piyano çıkarmak nedir aq.*
  • bazı şeyleri çok da kanırtmamak lazım. tamam artık güçlü kadınlar, alternatif yorumlar, çok kanks ve closed community özenilesi hayatlar da ben çıktıyı beğenmedim. ne alaka yani. niye çok yetenekli dediğimiz, takdir ettiğimiz insanlar bir araya gelince ortaya yeterince iyi şeyler çıkmıyor anlayamıyorum.
  • müthiş ötesi bir müzisyendir.gerçek bir müzisyendir.çağımızın en iyi klavyecisidir. küba müziğini ve esintilerini çok sever.2017 yılında rockuba isimli proje albümüyle müthiş bir esere imza atmıştır. cem yılmaz,gonca vuslateri,doğa rutkay,kenan doğulu,türkü turan,sarp apak ve daha bir çok sanatçıya farklı soundlar eşliğinde bilinen,sevdiğimiz rock eserlerini seslendirtmiştir.gonca vuslateri - sude enfes ve farklı bir düzenlemedir.
hesabın var mı? giriş yap